Najdi forum

Pozdravljeni. Potrebujem vaše mnenje. PO 5 letih sem se razšla s partnerjem, s katerim sva se odlično razumela, bila povezana z dušo in telesom pa vendar je prišlo do prekinitve, ki je botrovala želji po otroku. Da pojasnim celotno zgodbo. Sem invalidna, še normalno hodim, bolezen bo z leti napredovala, tako, da se je v vezi že od začetka vedelo, da ne bova imela otroka. Kljub temu me je po 5 letih zapustil z izgovorom kaj pa če si bom čez dve leti zaželel otroka, ti pa mi ga ne moreš dati? Gre za to, da je za stanje vedel od začetka, me bodril, da mu to nič ne pomeni ipd. Da ima rad mene in, da ne potrebuje otroka itd. Ker nisva več rosno mlada me je njegovo neetično, nestrpno in sovražni govor ob prekinitvi izredno zabolel, saj bi mi bilo popolnoma jasno brez tega , da si želi družine jaz pa mu je ne morem dati. Ne raje me je ponižal, depriviligiral, bil nenetičen do mene, v roku enega tedna našel žensko, ki je takoj spala z njim in ob tem še želel, da ostanem njegova prijateljica in ohranjam prijateljstvo tudi z njo? Seveda tega nisem želela saj me je dejansko zapusil zaradi bolezni in me kakor psa nadomestil z novo igračko. Vse lepo in prav, ampak vseeno jaz tega nikomur nebi mogla narest, ne glede na bolezen in stanje. Če je verjeti medicini bom umrla v roku 3-4 let, ugotavljam pa da člvokenu niti malo ni mar za to…Obnaša se kakor, da me ni in da nisem obstajala, kako je to mogoče.? Kako naj mu povem , da je ravnal napačno in ali bi me sploh razumel kaj je s tem naredil? Ni me prizadelo, da sva se razšla, prizadel me je njegov govor. Kakor, da sem zato manj vredna…Prosim za nasvete. Naj ga še sploh upoštevam ali naj se obrnem in živim kakor mi je dano teh nekaj let…? Hvala vsem.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Mislim, da smo po nepotrebnem kruti, kadar imamo slabo vest. Torej njemu je že vse jasno, tudi če mu ti tega ne boš naravnost povedala.
Mislim pa še nekaj. Mogoče nisi niti opazila, ampak on te je nehal imeti rad. Željo po otroku je izrabil le za izgovor. Ne glede na tvojo bolezen sta bila tudi oziroma upam da predvsem moški in ženska, in v medsebojnih odnosih se, kot verjetno veš, včasih zgodi, da ljubezen tudi umre.
Ti pa naredi tako, kot je zate najbolj prav, predvsem pa se skušaj čim manj obremenjevati z njim in siliti vanj. Če ta ženska ni tvoja prijateljica od prej, ne vidim posebnega razloga, da bi morala prijateljevati z njo. Njemu bi pa to verjetno pomirilo slabo vest – ampak to res ni tvoj problem, naj kar sam opravi z njo.

Zgodilo se ti ni nič takega, kar se ne dogaja tisočerim moškim in ženskam vsak dan. So v zvezi in mislijo, da bodo srečni do konca življenja, pa si partner premisli in ostanejo sami. Pa morajo skozi to, zapustitev je boleča izkušnja. Tvoj bivši partner je pač ugotovil, da vendarle želi imeti otroke. Pri tebi je vzrok sicer bolezen, ampak rezultat je na koncu za drugega partnerja enak – ostane brez otrok.
Daj žalost iz sebe, zamoti se s čim drugim in čim manj razmišljaj o bivšem. Počasi boš prebolela.

Če gre verjeti medicini boš umrla čez 3-4 leta. In potem? Kaj bo on? Naslednjih 40 let sam in brez otrok ter družinskega življenja?

Tak ti bom reko . Meni je moja punca govorila , da bova imela otraka vsako leto , vsak mesec si je premislila zdaj ne pa bo naslednje leto in leto in mesece pa nikoli nič ni bilo na koncu je rekla da noče otrok imet . Jaz osebno si želim otroka , saj to je bisvto , da živimo in , da si lahko povečamo družino pa če prav pride na koncu brez brez enega ali drugega starša otrok je sveto oziroma bom tako reko . Otrok je tisto , ki si ga vsak želi enkrat , da ga lahko nauči kaj je prav v življenju kaj pa ne .

Ni nujno, da se je ohladil v zvezi z tabo, čisto možno da ni prenesel misli na izgubo in te je raje zapustil. Ne obremenjuj se z tem, ker sebi slabo delaš.

Zakaj se sekirat zaradi egoista? Nima smisla. Zanj ima karma že pripravljeno palico. Ti pa živi in uživaj življenje, kolikor ga še je pred teboj. Zakaj bi si ta čas pokvarila z mislijo na egoista?

Bi raje videla, da je s teboj iz dolžnosti in ne od želje? Da bi ti lahko na koncu očital, da je s teboj ostal samo zato da mu ti ne boš očitala odhoda?

Poglej, pri otrocih žal ni kompromisa. Naj bi se tega oba zavedala, je pa tako da človek na neki točki razmišlja o prihodnosti svojega življenja na splošno. Če si ga ljubila, mu moraš pustit odit, če veš da ti njemu otrok ne moreš dat, kar si sam želi. Čemu mu očitaš, da je odšel?

A ni bolje da si sama, kot pa s takšnim človekom? Je res vredno za teh nekaj let, bit v nekvalitetni zvezi? Ti res veliko pomeni da je nekdo s teboj, čeprav te v resnici nima rad? Mislim da ko pridemo do točke ko umiramo, si vsi želimo ob sebi ljudi ki nas imajo radi, ne pa tiste nehvaležne.

Kdo je egoist? Vi ali vaš bivši partner? Bodimo realni, tudi vi ste egoistka. V začetku vsake veze si partnerja obljubita vse in še več, ker oba nosita plehnata očala. Z leti zaljubljenost mine, ostane ljubezen ali pa tudi ne. Verjamem, da se počutite odvrženo. Kako pa se on počuti? Verjetno tudi, ker je kljub obljubi, ki vam jo je dal, prišla želja po potomcih. In v teh petih letih se je počasi želja večala in on je na tak grd način vas zapustil. Pa še s slabo vestjo, ker čuti dolžnost, da za vas še vedno na nek način poskrbi. Iz tega razloga je morda predlagal znanstvo, prijateljstvo z njegovo novo sopotnico, da ne bi čisto izviseli. Hudo je, ko si zamenjan za bolj zdravega, mlajšega, pa vendar si tudi vi morate dovoliti, da sprejmete njegovo odločitev in tudi pomoč, če jo bo še vam pripravljen nuditi v prihodnje. Če zmorete, zmoreta iskren pogovor, brez očitkov, razrešita in peljita vajina življenja dalje brez zamer. Včasih so nam v življenje poslani ljudje, ob katerih spoznamo lastne slabosti in tudi vrednost. Sicer pa, kdo sploh lahko določi, koliko let življenja nam še ostane? Bodite hvaležni za vsa lepa leta z njim. Tudi on rabi nekoga ob sebi, ki ga dviga in bodri, če ne, se človek izprazne. Prespite, izjokajte, analizirajte. Privoščite srečo in boste srečni tudi vi.

Lejte… ni najlepša stvar na svetu, a v prvi vrsti poskušamo narediti tako, da je vse za čim več ljudi dobro. To, da si je želel otroka je povsem življenjska stvar, ki ni “ja, enkrat si rekel, tako mora ostati”. To je ena izmed stvari, ki si človek vsekakor lahko premisli. Če bi mi moj kar naenkrat rekel, da jih noče… jah nima veze kako dober par sva, to je elementarna nekompatibilnost. Zdaj, ja… lahko bi mučil sam sebe in se tepel s svojo naravo za vas. Ampak a bi to res želeli? Vi lahko najdete nekoga, ki ne bo hotel otrok. On pa lahko najde eno, ki bo. Je kakor je, ampak ne moremo pričakovat, da se ljudje za nas žrtvujejo. Na vašem mestu bi mu že jaz rekla “Lej, če hočeš otroke, si boš moral najti drugo.” in kakor bi me bolelo, bi razumela zakaj bi šel. Par takšnih make or break momentov je v zvezi. Meni je vedno kar slabo ratalo, ko sem kaj takšnega rekla. Je nepremostljiva ovira, sprejmeš in greš dalje… z drugim.
Če bi on samo tiho trpel in ostajal z vami iz krivde, ker ste slučajno tudi bolni… grozno… Žrl bi se, ker ne bi izpolnil velike pomembne želje in še zaradi krivde, ker vas samo hoče zapustiti. Tip je naredil prav. To, da vas hoče v svojem življenju vam pa jasno sporoča, da vas ima vseeno rad. Samo se zaveda, da na žalost z vami to ne gre.

Nisi ne prva, ne zadnja, ne edina, ki ne more imet otrok.

Sprejmi najprej to kot del sebe. Tako pač je.

Veze grejo narazen. Tudi po več letih, zaradi mnogoterih razlogov.

Sprejmi, vzami kar je bilo lepega, glavo gor in naprej. Ni partnerstvo bistvo življenja. Naprej se imej rada, kot bi hotela, da te ima rad partner. Najdi nekaj, kar te osrečuje. Škoda časa kuhati zamero in se ciklati v obtoževanju. 🙂

Glej si pač egoistična. Ker boš ti živela še 4 leta on ne sme imeti otrok? Lahko bi bila kolegica z obema? Za kaj ne? Ti si hočeš njega lastit on ni tvoja last. On je ravnal pravilno. Preživetveno. A sedaj bodo ostali tudi morali umret zaradi tebe. Uživaj vsak dan. On ke bil tvoja igrača in ne obratno.pa bodi vesela za njega. Če ga imaš rada nazdravi na otroka. Praznuj z njim. Otroku kupi nekaj.

Pod tole se podpišem.

Pozdravljena,

 

Zal mi je za vaso bolezen. Vas bivsi je pa kreten, ki je s tem govorom samo se pokazal, kaksen je. Hotel je svojo vest utisat, zato je nastopil napadalno, on si je dejansko zensko ze prej nasel.

Nasvet za vas, njegov govor je v bistvu povedal zelo veliko o tem, kaksen je on in zelo malo o tem, kaksna ste vi. In tako to sprejmite in zacnite ziveti popno, da izkoristite se teh nekaj let maksimalno in nepozabno, ki jih imate pred sabo. Srecno!

Tako je.. se strinjam z tabo… Ta ženska misli samo na sebe in ne na partnerja… Zaradi bolezni pa se smili sama sebi in to pričakuje da se tudi drugim… Sorry punči.. sprijatni se da si ded hiče otrok in ti mu teh nemoreš dat… Zaradi tvoje bolezni  seon ne rabi odpovedati družini.. ne bodi tako sebična in ne smili se sama sebi…

Pojdi naprej, ker ni vreden da ga pes poščije.

Ti pa uživaj še teh nekaj let in poskrbi, da bodo to najlepša leta tvojega življenja.

New Report

Close