Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Nespečnost, padec saturacije med spanjem

Nespečnost, padec saturacije med spanjem

Pozdravljeni,

Imam težave z nespečnostjo. Zvečer se uležem v posteljo zelo utrujen, ko skoraj zaspim oziroma ko že imam občutek da me je “zmanjkalo” me prebudi občutek kot da sem prenehal dihati. Po kakšni uri premetavanja po postelji nekako zaspim, spim 2 mogoče 3 ure, se zbudim in ne morem več zaspati nazaj (se ista stvar ponavlja do jutra…). To se mi dogaja približno 14 dni, po prebolelem Covidu. Danes sem imel tudi napravo za merjenje saturacije zraven sebe in takoj ko me je “prebudilo” sem dal na prst in saturacija je bila 92-94, po parih sekundah potem nazaj na 96-99. Postalo me je že zelo strah, ker sem veliko prebral tudi o spalni apneji in me je strah da imam to, ker imam trenutno vse simptome. Pred Covidom teh problemov nisem imel, sem spal brez problemov…. Je možno da je psihološki problem?

Dober dan,

bolj izgleda to nespečnost kot pa spalna apneja. Tudi ni značilno, da bi spalno apnejo izzvala okužba s covid. Sicer se da spalno apnejo dosti enostavno izmeriti, nekatere pulmološke ambulante nudijo to storitev.

LP

MK

Objava čaka odobritev

New Report

Close