Najdi forum

Pozdravljeni!
Zaradi nespečnoti se zdravim z Sanvalom že eno leto.Včasih,ko je hudo vzamem odmerek tudi 15 mg.Začelo pa se mi je pojavljati.ko hočem zaspati nekakšna vrtoglavica v glavi(nekakšen premik-trz),kateri me premami in prav tako neenakomirno dihanje,kot bi mi zmanjkalo sape.Zato sem se začela zdraviti s Sanvalom.Zdravim se tudi zaradi depresije.Imam psihiatrinjo pri kateri se zdravim,vendar več kot zdravil od nje ne dobim nič.Kaj storiti?
Hvala za odgovore.

Draga Karamela,

Najprej se ti opravičujem, da si toliko časa čakala na moj odgovor: stiska s časom, dopust itd.
Skratka, že večkrat sem na forumu poudarila, da vkolikor je nekdo nezadovoljen s svojim psihaitrom, zdravnikom ipd, ima vso pravico, oz. je nujno, da mu to čimprej pove. Le tako si bo pridobil spoštovanje in ustrezen tretma. Če pogrešaš pri svoji psihiatrinji pogovore, ji to takoj jasno povej, če še vedno ne bo imela posluha zate, jo enostavno zamenjaj. Prej se pozanimaj na katere strokovnjake se lahko obrneš, poklepetaj s sopacienti kako so zadovoljni in se nato odloči za novega. REsnica je, da so naši psihiatri vsi po vrsti preobremenjeni in se meni osebno vsi zasmilijo, ko vidim cele vrste pacientov v čakalnicah, ki naj bi jih podelali v enem dopoldnevu. Sama sem svetovalka in vem, kako te lahko enourni pogovor z uporabnikom izčrpa, ter rabiš po vsakem takem pogovoru vsaj 15 minut premora, da se pripraviš na naslednjega. V praksi pa si ljudje dobesedno podajajo kljuke. Tako verjamem, da marsikdaj svetovalec v takem tempu izgubi občutek za vživetje v sočloveka in prav je, da se ga na to opomni.
Toliko zaenkrat, zberi pogum in zaupaj ji svoje pomisleke, morda pa najdeta zopet rdečo nit vajinega sodelovanja.

lp Maja

New Report

Close