Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza neredna menstruacija

neredna menstruacija

Pozdravljeni, mene pa zanima če se neredna menstruacija šteje tudi to da jo dobiš vsak mesec vendar ne ob istem času? ker s fantom že eno leto načrtujeva otroka pa še vedno nič, je pa tudi eno leto od tega kar sem nehala jemati KT. moje menstruacije si sledijo…
29.06.2013
07.- je ni bilo
03.08.2013
02.09.2019
10.10.2013
22.11.2013
27.12.2013
lepo prosim za odgovor in kaj nej narediva da bi se čim prej ˝prijelo˝

Pozdravljeni, mene pa zanima če se neredna menstruacija šteje tudi to da jo dobiš vsak mesec vendar ne ob istem času? ker s fantom že eno leto načrtujeva otroka pa še vedno nič, je pa tudi eno leto od tega kar sem nehala jemati KT. moje menstruacije si sledijo…
29.06.2013
07.- je ni bilo
03.08.2013
02.09.2019
10.10.2013
22.11.2013
27.12.2013
hvala lepa za odgovor

Pozdravljeni, mene pa zanima če se neredna menstruacija šteje tudi to da jo dobiš vsak mesec vendar ne ob istem času? ker s fantom že eno leto načrtujeva otroka pa še vedno nič, je pa tudi eno leto od tega kar sem nehala jemati KT. moje menstruacije si sledijo…
29.06.2013
07.- je ni bilo
03.08.2013
02.09.2019
10.10.2013
22.11.2013
27.12.2013
lepo prosim za odgovor in kaj nej narediva da bi se čim prej ˝prijelo˝

Pozdravljeni ropret!
Vaš menstruacijski ciklus je reden, čeprav ni na 28 dni.
Po letu do dveh rednih spolnih odnosov brez zaščite, je čas, da obiščete vašega ginekologa in mu zaupate vaše težave.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

NAjlepšahvala za vaš odgovor

Spoštovana ga. Senčar,

spet se oglašam, imam 42 let v zadnjem letu so moje menstruacije skoraj popolnoma izzvenele. Zadnjo sem imela konec aprila, potem pa nič skoraj 8 mesecev. V vmesnem obdobju sem bila na gin. pregledu, kjer so naredili UZ jajčnikov (julija) in mi izmerili FSH, vrednost je bila okrog 80 E/L. Skratka prezgodnja menopavza. Kakšnih posebnosti v počutju ne opažam.
Sem se pa naročila za pregled v vaši ambulanti prihodnji mesec, zato sem si prejšnji teden izmerila hormone, rezultati so sledeči:

s tsh 1,322
T3 3,56
T4 12,76
estradiol 146
S fsh 6,92
s lh 12,0
progesteron 0,427
testosteron 0,834

Skrbi me, ali so rezultati sploh verodostojni glede na to, da sem po 8-ih mesecih pavze nepričakovano, takoj naslednji dan po oddaji krvi za pregled hormonov dobila spontano menstruacijo. Pa še nekaj me bega – kako je mogoče, da je bil fsh poleti tako visok, sedaj v januarju pa povsem nizek. Glede na to, da sem bolj radovedne “sorte” težko čakam na ambulantni pregled pri vas in vas prosim, če lahko malo pokomentirate moj izvid. Vsekakor pa se v februarju še osebno spoznava.

V naprej se vam zahvlajujem in lepo pozdravljam.

Vita

Pozdravljeni Vita!
Vaš zadnji laboratorijski izvid ne potrdi menopavze. Nasprotno. Zdi se, da je bolj točen od prejšnjega. Glede na to, da je izvidu sledila še menstruacija, se vse ujema in niste v menopavzi.
Vaše počutje pa je več vredno od desetih laboratorijskih izvidov. Menopavza se začne po zadnji menstruaciji. Določamo jo retrogradno, ko vemo, katera je bila zadnja menstruacija. Po nobeni definiciji torej niste v menopavzi.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Zdravo!
Imam probleme z menstruacijo. Dobila sem jo pri 15, imela 2 leti redno, nato okoli pol leta nič. Šla k ginekologinji, ki mi jje pripisala tabletke, da sem jo ponovno dobila. Imela sem jo nato spet dve leti redno, nato celo leto brez. Po enem letu sem jo nato imela 2 meseca zaporedoma, od takrat pa je spet več nimam (okoli 1 leto). Ne vem kaj bi lahko bil razlog za to?
Razmišljam o spremembi prehrane, da bi imela čim manj ogljikovih hidratov ter na ta račun več maščob, mislite da bi bilo smiselno? Je pa res da sem se v preteklosti zelo izogibala maščobam, da je morda to tudi razlog za neredno mesntruacijo (prebrala knjigo Anite Šupe o hormonskem neravnovesju zaradi neprimerne prehrane).

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni Nimammenstruacije!
Ne vem, kaj je vzrok za izpad menstruacije za celo leto, zato vam tudi odgovoriti ne morem, ali bi prehrana lahko kaj spremenila. Če ste presuhi ali prekomerno prehranjeni, je sprememba prehrane nujna za hormonsko ravnovesje. Če pa obstaja organski vzrok za motnje ciklusa, vam sprememba prehrane ne bo zadostovala.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni.
Mene pa zanima naslednje. Moji menstrualni ciklusi trajajo zadnje leto samo 23 dni.. Prej je moj menstrualni ciklus trajal 26-27 dni. Je mozno, da mi primanjkuje hormonov?? Zelo si želim zanositi. Ta mesec bi morala iti na 2. Ivf postopek ampak zgleda da ovulacije nisem imela. Od 7 dne dalje sem si ovulacijo testirala z ovulacijskimi testi, kateri mi niso nic pokazali. Na UZ pa je bil 11 dan viden folikel velik 20mm in debelina endometrija 9 mm.. Kaj menite???

Lepo vas pozdravljam

Pozdravljeni Manjica88!
V IVF postopku ali v kateremkoli postopku oploditve z biomedicinsko pomočjo, niste odvisni od lastnega ciklusa. Ovulacijo vam bodo po potrebi vzpodbudili, če bo le mogoče.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni!
Stara sem 14 let. Menstruacijo sem dobila pri 10ih letih, in že od dvanajstega leta imam zelo neredno menstruacijo…Ali bi me to moralo skrbeti?
Hvala za odgovor

Pozdravljena Littleshygirl!
Ni potrebe, da bi te skrbela neredna menstruacija pri tvojih letih!
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni! Sem punca,stara 14 let,prvo menstruacijo sem dobila pri 12,4 letih. Imela sem jo vsak mesec do dneva natančno,trajala je 3-5 dni in bila je dokaj šibka. Nato pa sem med poletnimi počitnicami (tj. med 7. in 8. razredom) imela eno dokaj močno,bilo je kar veliko krvi in mi je skoraj šlo čez hlačke. Trajala je dva dni in takrat sem jo imela nazadnje. To je bilo avgusta. Sicer se mi sedaj pojavljajo tisti sindromi,ki jih imam en teden pred M in tudi med menstruacijo samo (bolečine v spodnjem delu trebuha,PMS,itd.). Naj še pripomnim,da sem zagrizena športnica,treniram atletiko in sem slišala,da so atletinje med ženskami,ki pogosto nimajo menstruacije. Ali bi me moralo skrbeti?
V pričakovanju čimhitrejšega odgovora Vas lepo pozdravljam!
RavenGirl

Pozdravljeni,

Stara sem 25 let in sem 4 leta jemala kontracepcijske tablete.
Eno leto nazaj sem se odločila, da jih preneham jemati. Pred kontracepcijo sem imela menstruacijo normalno na 28 dni, vedno zelo redno. Sedaj po enem letu prenehanja jemanja tabletk še vedno nimam redne menstruacije. Še več, dobim jo zelo redko, na 45 ali 50 dni…
Je normalno, da se mi po letu dni še vedno ni uredilo? Skrbi me, da je kaj narobe… Poleg tega si kmalu želim otroka in me skrbi, da mi bo neredna menstruacija ovirala pri tem….
Sicer sem zdrava in nimam drugih težav.
Prosim za vaše mnenje.

Lp,
Mina

Pozdravljeni. 16.10. so mi odstranili mirelo in do danes še nisem dobila M. S partnerjem načrtujeva še enega otroka. Naredila sem pred 4.dnevi lekarniški test in nato še v laboratoriju krvni test,oba sta pokazala negativno. Sem morda preveč neučakana in prehitro delala teste? Po kolikem času naj bi mi test morebitno nosečnost pokazal,glede na to da nimam menstruacije? Tudi med tem ko sem imela mirelo ni bilo krvavitev.

New Report

Close