Najdi forum

nerazumljivo vedenje

Moj fant ima težave in za nasvet prosim vas.Doživlja nenavadne občutke ki so vezani predvsem na najino zvezo-boji se me izgubiti.Ne vem kako naj vam to razložim-najbolje kar na enem dogodku.Zdaj sem začela delati in on se je počutil ogroženega da je že mislil da ga bom zapustila,da ne bo več časa zanj in podobno.Vedno se spomni na kake neljube dogodke iz preteklosti itd. To je težko razložiti-ni nasilja da bi me kdaj udaril ali kaj podobnega ampak se bojiva da se pri kom drugem ne bi mogel kontrolirati,ker občuti včasih neverjetno jezo,ampak nikomur nič ne naredi.Sam pravi da tega ne ve opisati kako se počuti-kot nekakšna panika ali nekaj podobnega.Kot da hoče eno naredi in pove pa drugo.Zanima naju če bi lahko težave izvirale iz otroštva saj je imel težko otroštvo(oče pretepal mamo,mama doživela živčni zlom in ji je diagnisticirana paranoidna shizofrenija).Oba skupaj hočeva rešiti te težave ker se hočeva poročiti in načrtujeva družino.On je super človek,dober po srcu ampak naju skrbi če je znjim kaj resno narobe.
Vnaprej hvala za odgovor

Pozdravljena Luna,

Vsaka slaba izkušnja in sploh vse kar smo doživeli ima na nas vpliv. Pomembno je, da se zavedamo, da nosimo te izkušnje s sabo in da jih ozavestimo, kako sedaj le te vplivajo na naše zdajšnje življenje. Menim, da sta že sama videla povezave z njegovim otroštvom in zdajšnjim občutkom negotovosti in strahom pred izgubo ljubljene osebe. Vsekakor se strinjam, da je dobro, da oba kot partnerja poiščeta pomoč pri soočanju z vsemi strahovi, ki jih imata. Predlagam, da se obrneta na psihologa v vašem domačem kraju. Listo pa je moč dobiti tudi na avtomatu kjer potrjujete zdravstvene izkaznice.

Lepo vas pozdravljam,

Tanja

New Report

Close