Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika nerazumljiv izvid

nerazumljiv izvid

Ugotavljam, da mi kljub temu, da nosim očala (sicer samo za vožnjo, že 20 let ista, ob pregledih stanje ok) glede vida marsikaj ni jasno. Sina (10 let) smo namreč peljali na pregled na očesno kliniko, ker je imel težave pri branju s table.
Dobil je izvid in žal nobene razlage, ki je tudi nismo zahtevali, saj nimamo izkušenj.
Torej, izvid je tak:
Vdo: + 1.25 = 0.7p
Vlov: + 0.75 = 0.8
Optik je izdelal očala, za katera sem najprej mislila, da so po pomoti izdelana za napačno dioptrijo, saj se skoznje na daleč ne vidi ok. Sedaj, ko berem razlage (tudi na vaši spletni strani), vidim da so verjetno ok. Vendar me zelo skrbi, kaj pomenijo številke za enačajem. Optik je namreč rekel, da je to okvirno procent vida z očali. To se sliši precej slabo. Očala naj bi nosil ves čas. Otrok je zelo aktiven, veliko teče po gozdu, kolesari in pozimi smuča. Trenira gimnastiko. Ob izbiri okvirjev smo nekako razmišljali, da jih bo nosil le v šoli. Ali je smiselno nabaviti športna očala?

Optik vam je prav povedal, glede procentov. Naj čim več nosi očala, da se mu oko še lahko razvije. Zelo je smiselno, da nabavite športna očala!

Lp.

New Report

Close