Najdi forum

Pozdravljeni,

poskušala bom biti kratka in čimbolj razumljiva.
Skratka sem odrasla oseba ki se bliža 35 letu starosti. Koliko toliko uspešna, izobražena, z zadovoljivo službo. A brez pravih osebnih, intimnih, družinskih izkušenj. V mojem mladostniškem življenju ni bilo nikoli prostora za nabiranje izkušenj glede nasprotnega spola, vedno sem prelagala stvari na kasnejša leta, vedno je v meni vladal nek strah pred moškimi-fanti.
Mislila sem, da bodo stvari minile, da bo prišel čas, ko me bo “potegnilo noter”, ko bom razširila krila in poletela in zagrabila priložnosti. Najprej priložnosti sploh ni bilo, nisem bila punca, ki bi pritegnila pozornost moških. Kasneje, v obdobju študija, jih je bilo veliko veliko več. Sem poskusila, priznam, a sem se hitro umaknila vase. Pustila v zraku vse, in se odmaknila. Nikoli nisem razlagala zakaj, vedno sem se enostavno umaknila, skrila. Včasih tudi zamenjala telefonsko številko in podobno…Strah je bil močnejši. A pred čim? Ne vem, mislim da pred morebitno zavrnitvijo, čeprav ne vem od kod ta strah, saj so bili fantje takrat povečini zelo zainteresirani…
Skratka, sedaj sem pri svojih letih še vedno sama, nič več ni interesentov, pa tudi sama nisem prepričana, da bi katerega sprejela, čeprav v meni želja po intimnosti ostaja…Celo veča se. A kot napisano, ne vem, če bi dejansko bila sposobna kogarkoli sprejeti. Ko zaspim, sanjarim o nežnosti, o tem, kako lepo bi bilo z nekom zaspati, se ob nekomu zbuditi…a teorija je drugačna, kot so trenutna dejstva…da ne vem, če sem tega sposobna…

Kakšen nasvet imate zame, kakšno pomoč potrebuje človek, ki ima podobne težave…

Vzrok mojih težav je iz preteklosti, dolgo dolgo nazaj sem doživela stvari, ki niso bile prijetne.Ne vem, kako se tega znebiti…

Hvala za odgovor.

Ivanka

Lepo pozdravljena ga. Ivanka,

morala bi vedeti več o vaših strahovih, vzorcih in preteklosti. Od kod strah pred moškimi? Kakšni so bili odnosi v vaši primarni družini? Odnos z očetom?

Vsekakor bi bila za vas zelo priporočljiva psihoterapija, da bi predelali vsa nakupičena čustva in občutja, strahove….

Lep pozdrav in vse dobro,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]

New Report

Close