Najdi forum

Jaz pa naletim ravno na moške, ki hočejo čim prej otroke, jaz pa ne želim otrok. Tako, da spodnje zadeve po mojem ne držijo.

Neodgovorni moški so tisti, ki ne skrbijo za svojo družino, ki ne delajo in imajo za to ves čas na zalogi kup izgovorov (v resnici pa so leni ali nesposobni), in taki, ki se odločijo za zakon, potem pa ne ločijo med svojo novo in svojo prvotno družino in pustijo starše idr. sorodnike, da se iz golega dolgočasja, sebičnosti ali zlobe vmešavajo in potem trpijo žena in otroci. Pa tisti, ki se potem še ločijo in se nezrelo maščujejo za svoj poraz ženi in otrokom… Pa pijanci…
Na srečo pa imamo tudi veliko odgovornih moških. :)) Slava jim!

Moški nimajo monopola nad sebičnostjo.

Večino moških (da ne rečem kar vse) vzgajajo ženske. Po mojih izkušnjah je kar nekaj moških super, kljub res neverjetno norim vzgojnim prijemom njihovih mater (ki še vedno menijo, da njihovemu sinčku res ni treba vedeti, kako se sortira perilo, kako dela to čudo od pralnega stroja, kako se zamenja rjuhe na postelji, da wc račka ne kvaka, za kaj se uporabljajo določena čistila, da se posodo od jajca umiva z dodatkom kisa, posodo od rib pa z dodatkom limone, da se parketov ne poliva z vodo, in nenazadnje, kako se skuha kaj več kot zgolj zrezek in testenine).

No, mojemu možu res ni težko nič narediti, čeprav vsega ne obvlada. Če bi pa ostal pri tem, kako ga je mama vzgojila, bi se jaz danes držala za glavo, saj je pri njih doma mama vseh pedenala od spredaj in od zadaj in je bilo tastu pod častjo celo si preobut čevlje, ko je prišel na obisk (nekdo, ki ne čisti, pač lahko tudi ne razume, da preobuvanje čevljev zmanjša potrebo po čiščenju tal…). Ko je nazadnje tašča jamrala, da ne more nikamor niti za en dan, ker si tast ne zna skuhat nič, sem ji lepo prijazno rekla, da tako ga je pač naučila. 🙂 Pa ni bila najbolj zadovoljna s komentarjem …

Želim povedati le to: vzorci, ki se vzpostavljajo v primarni družini so zelo pomembni in tam se po mojem mnenu prepogosto vzgajajo mamini sinčki. Vendar tudi med temi se nekateri moški osamosvojijo, zaživijo, zamujeno nadoknadijo in so super partnerji. Žal ne vsi.

Po drugi strani tudi med ženskami najdeš kar nekaj takih, ki jim družinsko (ali partnersko) življenje ne diši, ker je z drugimi člani gospodinjska (lahko) preveč dela. Tako da tudi pojav maminih hčera verjetno ni prav redek 🙂

Morda velja poudariti še to, da se mamin sinček lažje “prevzgoji”, ko je še relativno mlad. Torej če se tak nevešč moški relativno hitro osamosvoji, se po sili razmer pri tem spopade tudi z vsemi dotlej neznanimi aspekti življenja (vključno s tem, da je treba plačati tudi položnice, da hrana ne pride kar sama v hladilnik, da je treba odnesti smeti, ipd.). Če pa živi v hotelu s petimi zvezdicami do 30. leta, potem je seveda soočenje z realnostjo bistveno težje … In isto seveda velja za ženske.

New Report

Close