Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa nekaj o “čudežnih” tabletah za hujšanje

nekaj o “čudežnih” tabletah za hujšanje

pozdravljene punce!
sem nova tukaj in bi rada povedla svojo izkušnjo kr sem mal prebirala sporočila in se mi zdi da vas še vedno preveč vrjame v hujšanje s pomočjo raznih preparatov,,,namreč sama sem že tudi obupana kr kilogrami kar nočejo dol, pa zdržim 3 tedne diete potem pa se zlomim in je vse po starem:(. kar se tiče opevanih tablet hoodia gordoni pa je tako,,,

prebiram kako se ene trudite da bi jih naročile iz zda in podobno:D
punce osvetujem vam! meni se je letos ponudila fenomenalna priložnost in sicer sem imela možnost odpotovati v californio na 14dnevne počitnice:D in čisto po naključju sem v eni izmed trgovin oz v lekarni opazila “čudežno” stekleničko Hoodia:D brez pomisleka sem navalila seveda in kupila 2 primerka:D,,, pozneje sem odkrila še eno različico hoodie, seveda sem kupila še to v primeru da so te močnejše:D,,, bila sem ponosna nase da mi je uspel veliki met,medtem ko se ene trudite in nemorete do njih, sem jih jas lastnoročno kupila v samem Las Vegasu!!!
in sem komaj čakala da začnem z uporabo,,,ko sm se vrnila domov in začela Hoodio jemat je sprva kazalo zelo vredu, apetit je bil manjši, pila sem velike količine vode,čas je hitro mineval in sej veste kako gre,,,:D na samozavesti pridobivaš vglavnem
potem pa sem iz dneva v dan postajala bolj nemirna,nervozna in napeta,,,včasih sm kr v jok planila za bzv in mela prave depresivne izpade. seveda takšne tablete vplivajo na živce v veliki meri,,, vlgavnem pojavljali so se mi tudi nekakšni vročinski vali po telesu,povrh vsega skoraj nism mogla sedet več na miru ne da bi premikala noge:S,,, in nevem zakaj ampak sm se zlomila in vse skupaj me je privedlo da sem se spet pregrešila oz, konkretno prenajedla:S s tem pa so spet prišli občutki krivde in vse ostalo,,,začaran krog
vem samo da sem zaradi teh tablet izgubila več tednov, in na koncu niti enega kilograma! samo dolarjev preveč žal,,,tako da mogle se bomo s tem spoprijeti na drugačen način drage moje,,, očitno se res hujšanje začne v glavi ne na krožniku:S veliko sreče vsem¨! mwa

Vsega je potrebno jest po malem v dovoljenih količinah, tud sladke stvari. Kar pa ženske dostikrat spustijo je aktivnost. Torej ponavadi zgleda nekaj v smislu tedenskega stradanja potem pa je mogoče res 5kg manj, drugi teden pa je že vse po starem. In spet se začne to stradanje in iskanje čarobnih napitkov itd.
Če vas je sram telovadbe potem mogoče kupite kak dvd, kaseto z aerobnimi vajami in ob pomoči televizije delaš vaje dnevno. Zna kar lepo pomagat.

Lp, Goran

Tudi jaz sem kakšnih 15 let nazaj v enem marketu v Ameriki kupila zavitek tablet za hujšanje.
Jedla sem jih 3 dni in še danes se spominjam, da sem imela zelo slab občutek okoli predela srca. Me je stiskalo, zbadalo itd., zato sem prenehala. Si ogroziti zdravje, da izgubiš 3kg se mi je zdelo preneumno, čeprav lačna pa res nisem bila.Pa sem bila mlada, brez zdravstvenih težav.
Čez kakšno leto, dve sem v časopisih zasledila, da so jih prepovedali. Ravno zaradi vpliva na srce.
Sedaj raje zdravo jem in se rekreiram in sem že pozabila, kako izgleda hujšati in biti lačen.

Kdo sploh, če sploh kdo pa kontrolira te zavajajoče reklame o čudežnih pripomočkih za hujšanje? Ravno na (mislim, da je TOP-SHOP) eni TV gledam reklame o nekem obližu, kjer pravijo…samo nalepiš, potem pa normalno ješ in hujšaš.
Jaz bi vse take reklame prepovedala. Isto, kot za cigarete!

se strinjam ja,,, js pa sm brala da so eno takšno različico v Veliki Britaniji prepovedali tudi kr so sprožale pri ljudeh nehotene samomorilne misli in depresijo ,,,
groza res, in v zda je to prosto dostopno vsem, polna polica je bla raznih stekleničk in seveda tudi več vrst obližev za hujšanje…
zdaj prisegam bolj na sadje:D pa bomo vidli rezultate,,,vse se da če se hoče! sam pri sebi moraš razčistit da ne obupaš na pol poti

pa še naprej po naravni poti do uspeha ,Famawa !!! 😀

Mah, tako pač je, kaj hočeš… Marketinška finta… Debeli smo že itak obupani nad sabo… In to proizvajalci dobro vedo… Da bomo posegli na vse preparate kar se bo na trgu pojavilo v zvezi s hujšanjem… Čisti nateg… Ampak kaj ko smo preveč naivni… Tud sama sem kupila skoraj vsak izdelek ki se je pojavil na tržišču za pomoč pri hujšanju… In posledica? Tanka denarnica pa še par kg zraven… Me je izučilo, sam sem malo predolgo rabila… Men se zdi to izkoriščanje ljudi v stiski, ko ne vedo več dalje in se vrtijo(mo) v začaranem krogu… Eni bodo rekli, prav vam je, kaj ste pa tako naivni… Mah, če se mučiš že celo življenje z odvečno težo pa ne gre in ne gre boš sigurno posegel po kakšnem “čudežnem” preparatu…

Čudim se pa ženskam ki tako veselo sprašujejo po Reductilu… Kot da je to še ena izmed čudežnih tabletk… Pa sploh ne vejo kako delujejo… Opazila sem da si razlagajo da tabletke same znižujejo težo… Pa ne… Delujejo na center za lakoto v možganih… Imajo milijon resnih stranskih učinkov, par sem jih tudi sama dala čez… In ne, sploh ni bilo prijetno, težapo prenehanju tabletk spet narasla za dvojno izgubljeno težo… Sicer pa, prej ko slej vsakega izuči…

Pa lepo se imejte… 🙂

Shera, te čisto razumem. Ampak že sama logika pove, da tabletk za hujšanje ni. Tisti, ki bo to odkril za široko potrošnjo, bo bogatejši od Bila Gatesa.

imate prav ja,,,samo jas sem res že obupana in ne vidim več neke zdrave meje med prenajedanjem in stradanjem, ki pa vodi v drugo motnjo:S čeprav se sliši grozno je res,,,in padam iz ene skrajnosti v drugo
mediji nam pa tu tudi niso v nobeno pomoč:S

Za vse, ki hujšate, ne hujšate, še boste hujšali………..
Ne vem zakaj hočete spreminjati genetsko zasnovo, ki je takšna kot je?!
Eni so debeli, drugi suhi, tretji škilijo, četrti z majhnimi ali (pre)velikimi penisi, peti so sladkorni bolniki……

Kaj hočem povedati?

Vaše bojevanje z odvečnimi kilogrami je sizifovo delo.
To vam je prirojeno! Enako kot sladkorna bolezen od rojstva, slabovidnost, slepota, gluhost, šum na srcu in podobno.
S tem, ko “hujšate” mučite sebe, okolico in vse, ki vas morajo prenašati.

Raje razmislite, kot pa, da podpirate lažno “hujševalno” industrijo, ki to ni! Razne tabletke, hujševalni pasovi, masažni trakovi, “švic” puloverji ipd. so lažno upanje. Telo ima izdelan svoj “profil” in na osnovi tega se odvijajo vsi procesi.

Če se pa vam zdi, da vas za hrbtom obrekujejo, da ste debeli, to najprej počistite v svoji glavi in pri psihiatru!!!

Ah xxxxxxxxxxxx zdaj pa si ustrelil/a enega kozla da ga ni večjega !

Seveda nas genetika definira in seveda smo eni bolj okrogli kot drugi. Ampak razen v zelo redkih bolezenskih ne genetskih primerih si človek ne more pomagati in shujšati. Genetika nas definira samo toliko da pač nekateri nikoli ne bomo preštevali reber. Shujša na neko normalno zdravo telesno težo pa lahko čisto vsak ! Lahko se tolažiš da za 110kg je kriva genetika. Pa ni. Kriv je način življenja. Najlažje se je tolažiti z izgovori. Za svojo lenobo nediscipliniranost in neuspeh. Je pač kriva genetika j***t ga ! Ne morem nič narediti. In potem lepo sediš doma na fotelju in se bašeš. Še enkrat. Čisto vsak od nas lahko shujša na neko zdravo in telesu prijazno težo. Je pa res da marsikdo ne bo mogel kot sem rekel preštevati reber razen če gre v popolnoma drastična in nezdrava odpovedovanja dobesedno stradanja. Vse ostalo je še kako možno genetika gor ali dol. Samo malo težje je to je vse.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

dracon, nič ne streljam kozlov…..

samo za primer: otroci v vrtcu ali osnovni šoli.
Eni so pravi “bajseki”, drugi pa suhi kot “prekla”. Vsi so enako stari.
Boš zatrjeval, da so “bajski” iz premožnejših družin? Zmota!
Kar poglej si kdaj tv Tednik. Družina se komaj preživlja, otroci pa izgledajo “debeli”. Ali pa obratno- Oče z BMW-jem pride po sinka v šolo, sin pa izgleda, kot ne bi jedel najmanj 3 tedne.
Ne trdim, da prekomerno nažiranje ni krivo za debelost. Saj vsi vemo kako lepo se nam maščobe nalagajo. Trdim pa, da je 95 % “debelih” že od rojstva in bing-bong diete ne pomagajo veliko!

Vsekakor je res, da je treba najprej počistiti v svoji glavi, ampak psihiater ti pa res ne more pomagat pri tem ….

Otroci sploh pa v vrtcu so daleč od tega da bi bili merodajno merilo za debelost. Velika večina otrok ki so v zelo rani mladosti debelušni se razvije v povsem normalne posameznike z normalno telesno težo. Razen zelo redkih primerov se žal ne moreš izgovarjati na genetiko. Genetika je bila ista 100 ali celo 50 let nazaj. Zakaj takrat skoraj ni bilo debelih ljudi ? Verjetno ne boš trdil/a da so se geni v tem času toliko spremenili. So se pa zagotovo spremenile življenjske navade. Kar se tiče prehrane in gibanja. Zato pravim da lahko vsakdo shujša in obdrži neko zdravo telesno težo. Ne glede na gene. Nekateri lažje drugi težje. Ampak čisto vsi lahko dosežejo cilj ! Lahko ti pa to služi kot izgovor za katerim se skrivaš in opravičuješ svoje neuspehe. To je vsekakor odločitev posameznika.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Dracon, moj podpis !!!

Se strinjam s tabo, Dracon! Poleg tega – korelacija: življenjski standard: telesna teža…

Otroci iz revnejših družin pojedo več OHjev – krompirja, makaronov, kruha, ker je takšna hrana poceni za razliko od sadja in zelenjave, polnozrnatih variant OHjev in mesa. Poleg tega sem opazila, da starši otroke, ki jim ne morejo kupiti česa dražjega, razvajajo s sladkarijami.

Sama sem bila debel otrok, ker so me nagrajevali s sladkarijami in kot odrasla sem v njih našla tolažbo in nagrado. Pa še razvedrilo, ko mi je bilo dolgčas. In ker sem bila od malega debela, je vsak menil, da je moj problem v genih. Pa ni bil.

Ne streljaš kozlov, ampak streljaš mimo:)

Res je, da če pogledaš kakšne oddaje o revnih družinah, so začuda otroci debeli. Ampak debeli niso zaradi genetike- potemtakem bi že skoraj moral biti skupen gen za debelost in revščino, ampak so debeli, ker jedo poceni ter nasitno hrano. In kaj je poceni hrana? Sigurno ne sadje ter zelenjava, pač pa makaroni, krompir, sladkarije… sami OH, OH, OH!
Tako, da keč je v prehrani in ne genetiki (izvzete so genetske ter hormonske motnje).

New Report

Close