Najdi forum

Ne želim obiskov

Tudi jaz sem želela preživet to prvo obdobje v najožjem krogu…midva in najin otrok.In ni bilo obiskov ne v bolnišnici,ne doma en mesec.
Imeli smo se čudovito!
Samo od ene,nam blizu,družine sem imela neodobravanje naše želje,pa še oni so se ohladili ko so po določenem času videli našega dobrovoljčka.

Veš kaj, bodoča mami? Naredi tak kompromis, da bo v prid tebi in tvojemu otroku. Obiskom poturi v roke peglezen, krpe, umazano posodo in jim reci, da so prav dobrodošla pomoč, da ne zmoreš vsega sama.

hojla,
vsak ima svoje mnenje, moje je tako: naredi kakor čutiš.
TUdi jaz sem lepo povedala, da 1-2 meseca rabimo, da se privadimo in to je to… ampak to je bila posledica prvega težkega poroda, ki me je za 3 mesece spremenil v “zombi razvalino”. Tako da po tem porodu sem spremenila mnenje in vsem razbobnala, da je bil porod super enostaven in da sem spočita in da lahko pridejo že prej – predlagam da namigneš in poveš, da bodo obiski takrat, ko se bosta z otročkom ok počutila in da boste sporočili po porodu…

Pri nas je bilo tako, da prvih 14 dni samo najožji člani družine – starši, sestre in bratje z družinami. Potem pa so postopoma začeli prihajati tudi drugi. Pa tudi če bi že prej kdo prišel – saj pa ljudje prej pokličejo, ne vem, a vam kr nenapovedano vdirajo na obiske? Pač rečeš, kdaj približno lahko pridejo, da je otrok takrat razpoložen, npr. da ni zdaj to ob 7h zvečer, ko se že odpravlja spat. Je pa tudi res, da nimam predsodkov pred tem, da obiskovalce najprej napotim v kopalnico si umit roke.

sama sem vsem rekla naj pridejo v porodnišnico pogledat malega. najboljše mi je bilo obiske sprejet v porodnišnici..prvič zarad tega ker ne rabiš z ničemer postrečti, lepo ležiš in sediš na postelji in čez kako uro se znebiš obiskov..doma pa bi mogla letat pa strečt vse povprek in prenašat ure in ure..

se mi zdi čisto prav kot sem naredila

Bravo Nejčika! super nasvet (če nimaš ravno toliko obiskov kot moja cimra v porodnišnici, ko jih je bilo 15!!!! naenkrat v sobi).
Sama se že v naprej bojim kaj bo… , saj sem imela 3x obiske še isti dan ko sva prišla z dojenčkom iz porodišnice in to nenapovedane, do večera, da sem skoraj skupaj padla:(
Pač imamo tako žlahto, ki so kot sloni, reč se pa tudi ne sme nič…
LP B

meni se zdi fino da ima družinica nekaj dni (mogoče tednov) zase, da se spoznajo in v tem času res sprejema samo najbližje. si pa ne predstavljam, da ne bi k meni prišli npr. starši, ki živijo v isti hiši takoj pogledat otroka. v resnici bi bila jaz užaljena.

jaz z obiski nisem imela problemov, so bili vsi kultivirani, niso prišli že prvi teden in tudi niso viseli cele popoldneve pri nas. smo imeli pa v porodnišnici veselo, ko je ena od mojih sostanovalk imela vsak da po cca 10 obiskovalcev (kljub bolnišničnemu pravilu, ki dovoljuje le dva obiskovalca), ki so kar naprej hodili noter in ven, smrdeli po cigaretih in bili oh in sploh nekultivirani. da ne omenim da si ni nihče slekel plašča, umil rok, itd. pa še umaknit se nimaš kam – doma imaš vedno to možnost, če obiski postanejo preveč nadležni.

no, še en komentar za nejčiko:
meni se pa zdi totalno nefer da si obiske naročiš v porodnišnico, da ti ni treba kave kuhat – razen seveda če si sama v nadstandardni sobi. nefer do ostalih porodnic, ki morajo to prenašati. če se vam ne da prenašati vaših prijateljev, sorodnikov, znancev, itd. doma, zakaj potem posiljujete druge z njimi? sobe v porodnišnicah imajo 20 kvadratnih metrov, na njih pa je včasih (vsaj pri meni je bilo tako) kot na avtobusni postaji! naj se vsak sooči s svojimi obiski doma. prvi dan ko pride iz porodnišnice, čez dva meseca ali pa čez dve leti – mi je popolnoma vseeno. ampak verjetno se je lažje zameriti dvema neznankama, ki ju ne boš nikoli več videla, kot pa celotni žlahti…

Zdravo.
JAz v tem ne vidim nič slabega.Vsak se lahko odloči za svoj red. Sorodniki pa naj ne bi bili užaljeni,vsaj tisti, ki so sami imeli majhne dojenčke in vejo kako so prvi tedni polni skrbi, srahov, ko domov prineseš majceno štručko. Če imaš srečo, da spi potem že, kaj pa če se non stop zbuja, se hoče crkljati? Mamo pa vse boli od takšnega ali drugačnega poroda(ne pišem podrobnosti, da ne prestrašim nosečnic), za drugo roko te vleče starejši otrok…? Kakšni obiski in kuhanje kave? V naši družini so bili vsi kulturni in so počakali na naše vabilo. Taki predvideni in napovedani obiski pa so prijetni za celotno družino.

Bodoča mami, a si že mami ? Kaj si uredila z obiski? Javi kaj!

Moja punčka je stara 15 dni in žlahta in kolegi ves čas klicarijo kdaj bodo lahko prišli – tudi po 2x eni in isti – kljub temu da sva s tamalo morali nazaj v porodnišnico. čist so nevljudni. prvo sem jim govorila, da se mora ta velika sestrica privaditi na novega člana – da bi bilo z obiski preveč stresno, zdaj pa tistim ki vstrajajo rečem, da je zdravnica rekla, da 1 mesec ne smemo imet obiskov – direkt v faco jim glih ne bom rekla da nočem nobenega gledat:)

Se podpišem. Jaz sem se z ljudmi menila zunaj, dojenčka so pogledali sploh drugega, ki je nedonošen in toliko bolj rizičen, pa izkušnej sme imela od prvega. Pri prvem so mi hodili z noricami (ker kao ni nič in jih mora vsak prebolet!), z vnetimi ušesi, vnetim grlom, anjvečja cvetka pa z rotavirusom, ki ga je seveda tudi sam fasal. Tko da – jst v zdravo presojo ljudi že davno ne verjamem več in vsakogar zaslišim, če je res zdrav.

Po 1- porodu sem imela dve sepsi in sem bila sesuta ko kanta še 2 mes. Sama s sabo in otorkom sem imela več kot preveč dela. Pomoči mam in tašč sem se odpovedala, ker nisem bila v stanju poslušat 1001 nasveta in sem se rihtala po svoji pameti. Po 2. porodu sem bila kljub CR na nogah praktično takoj in v odlični formi, vendar smo zaradi nedonpenosti vrata zaprli. Večian je razumela in smo se dobivali zunaj, eni pa niso in tudi nikoli ne bodo. Njihova stvar.[/quote]

Tudi jaz se strinjam z vama. Sicer sem imela srečo, da sem obakrat rodila, ko so bili dopusti, drugače pa sem vsakemu povedala, da je dobrodošel, ko malček malo zraste oz. ko bomo zunaj. Moji bližnji pa so prišli kmalu po prihodu domov.
Nihče ni bil užaljen.

jaz če ima ženska cr ne grem v porodnišnico na obisk, ker so prve dneve fejst boge in res rabijo počitek… grema pa kak mesec po rojstvu na obisk domov … jih pustim da se navadijo in ustalijo….mislim da je to najbolj prav…

drugače pa sama sem sprejela vse obiske v porodnišnici in mi je potem res pasalo da smo imeli doma mir..se je anjdel kakšen osel ki je vesel cel popoldan pri nam, ampak to je izjema

New Report

Close