Najdi forum

Pozdravljeni,

stara sem 14. Imam eno težavo… Sem sramežljiva že od otroštva. Pred pol leta pa sem se začela bati komunicirati z ljudmi in na sploh ljudi… Nevem, nekako me je postalo vsega strah. Začela sem se zapirat vase, v šoli sem bila raje sama, pa udi noben me ni pogrešal, ocene so se mi poslabšale, sploh pri ustnem ocenjevanju… Postajalo je vedno huje in začela sem se rezat, tega zdaj več ne počnem, ampak se težko držim nazaj… Poskusila sem si že vzeti življenje, a ga nisem. V nič nisem več zainteresirana in od takrat sploh nisem bila več srečna. Res ne vidim več smisla…

Pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor.

Slišim, da vam je zadnje pol leta težko. Kaj se je pred tem dogajalo z vami? Kaj presenetljivega ali neprijetnega?

Ali imate kakšno osebo, ki ji zaupate in ji lahko poveste kaj se dogaja v vašem življenju ter s kakšnimi težavami se srečujete? So to morda starši? Poizkusite zaupati svoje skrbi ljudem, ki jim zaupate ali pa pojdite do koga v šoli – učitelja/učiteljice, šolske psihologinje/psihologa in ji/mu povejte kakšne so vaše misli, stiske, težave…

Seveda lahko tudi tu napišete kaj več, če tako želite, vendar bi vseeno hkrati priporočal, da se zaupate še komu na štiri oči.

Če imate kakšno vprašanje ali bi želeli še kaj zapisati, ste dobrodošli.

Lep pozdrav,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close