Najdi forum

Ne vem če sem pripravljena

Pozdravljena! Sem študentka umetniške smeri, prava Ljubljančanka, vem za vse zabave in obvladam umetniško sceno. Spoznala sem čudovitega fanta, je lep, duhovit, seksi, moti me le to, da je samo trgovec in dela v samopostrežni trgovini, nič ni videti, da bi bil kaj nezadovoljen s tem. Pravi, da je izstopil iz korporativnega izkoriščevalsko ambicioznega sistema, da bo od svojega dela skromno živel, večino energije pa usmerjal v odnose, šport, zabavo. Ni neumen, že nekaj časa se rola na naši sceni in so mu dokaj jasni umetniški trendi, dobro obvlada glasbo, tudi oblikovanje. Ima velike potenciale, vendar ga to sploh ne zanima.

Ne vem če sem pripravljena na tak življenjski stil. Enostavno ne zmorem spregledati dejstva da bodo njegove izbire, ki jih vidim kot zelo slabe, imele vpliv tudi name. Plačo ima cca 650eur neto. Meni je to smešno. Ko sem delala na napotnico sem 600 eur zaslužila z gledanjem v zrak v enem tednu. On pa komaj v celem mesecu. Sama sem bila vedno pridna, delavna ravno zaradi tega v življenju da si lahko sedaj nekaj privoščim, sem svobodna, potujem in živim polno življenje. Enostavno ne razumem zakaj je izbral tako močno udobje namesto da bi se malo potrudil? Ni moja krivda da moram sedaj zavrniti ljubezen. Enostavno sem prisiljena abortirati to ljubezen za sebe.

 

Glede na napisano ne razumeš najbolje kaj ljubezen pomeni. Niti ne razumeš, kako se partner lahko razvije, če sta dejansko za skupaj.

Rajši ga pusti in si najdi enega, ki bo na prvi pogled izpolnjeval vse tvoje prazne kriterije. In potem se sprašuj čez 5-10 let, zakaj si nesrečna ipd.

 

Plehek je on, ker razmišlja samo zase in mi najeda mojo samozavest. Z 650eur ima komaj za položnice in hrano. Kaj naj s takim “moškim” ki se razdaja? On pravi da je proti korporacijam ampak dela za eno korporacijo Mercator pod minimalno plačo? Kakšna logika je to? Da zvečer krade šnicel (ga na tehtnici malo bek vzdigne da manj pokaže) pa še to ko je -50% na toploteki, vse to samo da ni lačen.

Nobenih potovanj, še kredita ne more za nov flet, živel bo itak izven centra LJ. V prostem času sprehaja pse zastonj, itd. Hočem več zase in to sem mu jasno dala vedeti. Če hoče biti z mano, se bo spremenil in izboljšal ali pa me ni več.

Torej si pri sebi že razčistila, da ti tako skupno življenje ne ustreza. Spreminjanje drugih pa se na koncu vedno konča v konfliktu, ker človek se lahko spremni samo sam, nobeden ga v to ne more prisilit. Tudi, če postaviš ultimat, bo mogoče nekaj časa stvar tekla “po tvoje”, potem bodo pa spet prevladale stare navade. Če ti to kar počne ni všeč, ga pusti in pojdi naprej. Najslabše kar lahko narediš je da siliš in siliš vanj s svojimi prepričanji. On ima svoj pogled na svet, ti pa svojega in oba je potrebno spoštovati.

Ja ampak sva zaljubljena. Tako da nisem jaz kriva če se noče potruditi. Rekla sem mu da gre v nek job za 5 let ki ga lahko zrihta moj oče v tujini in pač da najameva kredit. Jaz pač bom tu v Sloveniji v fletu in on pač oddela v tujini 5 let in odplača kredit. Res ne razumem zakaj se noče potruditi? A ni mišljeno da gre človek za ljubezen do konca sveta? Zakaj on noče?

Odgovor na objavo uporabnika
Sintija, 26.01.2023 ob 21:08

Ja ampak sva zaljubljena. Tako da nisem jaz kriva če se noče potruditi. Rekla sem mu da gre v nek job za 5 let ki ga lahko zrihta moj oče v tujini in pač da najameva kredit. Jaz pač bom tu v Sloveniji v fletu in on pač oddela v tujini 5 let in odplača kredit. Res ne razumem zakaj se noče potruditi? A ni mišljeno da gre človek za ljubezen do konca sveta? Zakaj on noče?

Sicer ne poznam detajlov, ampak prej je nekdo dobro rekel, da se nasilno spreminjanje drugih vedno konča v konfliktu. Razumem, da si mlada, ampak zanj se sprašuješ, zakaj se nebi spremenil zate, ker je zaljubljen. Ti to od njega zahtevaš, ampak v kontra smer pa ne gre?

Kaj pa če gre njemu na živce npr. ,to da si control freak? Ali pa da se postavljaš nad njega kot moralna avtoriteta?

Skratka nista za skupaj. On ni zate, ker ne izpolnjuje tvojih formalnih kriterijev in se več kot očitno išče, ti pa ne zanj, ker ga boš samo v slabo voljo spravljala.

Če ga imaš res rada ga spusti in potem poglej čez par let. Če bo našel ta pravo, bo zacvetel.

Upam, da napisanega ne razumeš kot neko hudo osebno kritiko. Kar daješ skozi je normalni del odraščanja in moraš se naučiti sprostiti. Ampak z njim ti to ne bo uspelo, bo pa dobra lekcija

Zakaj noče, ve samo on in nihče drug. Tudi ljubezen vsak dojema drugače. Tebi več pomeni stanovanje in ti ni problem, da 5 let nista skupaj kot sedaj, njemu mogoče to ne ustreza, ker mu ti pomeniš več kot denar, stanovanje, potovanja, ipd.. Če hočeš živeti takšen življenjski slog boš morala biti z nekom, ki ima enak pogled na prioritete v življenju. Ne moremo pa z ljudmi delati, kot s picami, pol tako, pol malo drugače ampak je potrebno osebo sprejeti v celoti. Lahko pa tudi ti greš za 5 let v tujino in sama zaslužiš za stanovanje on bo pa pač doma tu v Sloveniji. Danes je pri vsej enakosti povsem običajno. Za ljubezen gre lahko na konec sveta tudi ženska, nikjer ne piše, da mora to nujno biti moški.

Mislim, da ti status, imidz, denar vec pomenijo kot partner. To, kar opisujes, ni ljubezen. Ce bi bila, bi ga ljubila takega kot je

Zavrača življenje in odgovornost. Žalostno da bo izpustil žensko svojih sanj samo zato ker ga je tako strah. Dovolj imam čakanja in hočem več v življenju kot znižan sendvič in staro kračo in star pečen krompir iz toploteke. Imam ponudbe za rolanje, za DJ sceno, potovanja, magisterij, lahko grem kamorkoli, in naj se s tem zadovoljim? Z izgovori? Ne hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
Sintija, 27.01.2023 ob 12:04

Zavrača življenje in odgovornost. Žalostno da bo izpustil žensko svojih sanj samo zato ker ga je tako strah. Dovolj imam čakanja in hočem več v življenju kot znižan sendvič in staro kračo in star pečen krompir iz toploteke. Imam ponudbe za rolanje, za DJ sceno, potovanja, magisterij, lahko grem kamorkoli, in naj se s tem zadovoljim? Z izgovori? Ne hvala.

Lej, ti vidiš potencial, kaj bi on lahko postal v finančnemu ipd. smislu. On pa v tebi verjetno vidi, kaj bi lahko postala na človeški ravni.

Nista za skupaj, in to je to. Iz neuspešnih odnosov se moramo naučiti, kako ne delati zadeve. Lekcija zanj, da bo treba prevzeti verjetno kakšno odgovornost. Lekcija zate : ne moreš vsega kontrolirati in se sprosti. Če ti je nekdo všeč in ga boš na silo spreminjala, to potem ne bo več človek, ki si ga ljubila.

 

Kako nekdo dojema življenje in živi je odločitev posameznika. Nekateri lovijo denar, drugi potujejo po svetu, spet tretji celo svoje življenje preživijo v svetiščih v Tibetu in se posvečajo molitvi. Nismo in ne moremo biti vsi enaki roboti, ki iščejo zadovoljstvo samo v materialnih dobrinah in socialnem statusu. Če hočeš imeti partnerja, ki ima enake vrednote in cilje, boš morala najti nekoga drugega, trenutnega fanta pa iz osnovnega spoštovanja do sočloveka pusti pri miru in mu pusti, da živi kakor on hoče. Tudi on je človek in ne nek modni dodatek ali hišni ljubljenček, ki ga je potrebno dresirati, da dela po navodilih gospodarja.

Potem naj pa on mene pusti pri miru? Zakaj pa me je zvlekel potem v ta čustva? Lahko bi prej povedal da ne bo nič od nič. Ja, prav imate. To ni odnos če on razmišlja samo zase. In spet bo en fantek jokal kako smo ženske vsega krive. A on dela za 4 eur neto lahko bi delal za 60eur v tujini. Odrasel moški ki je že pri svojih 26 letih socialni problem in hodi domov na kosila in sprehaja pse boomerjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Sintija, 27.01.2023 ob 14:19

Potem naj pa on mene pusti pri miru? Zakaj pa me je zvlekel potem v ta čustva? Lahko bi prej povedal da ne bo nič od nič. Ja, prav imate. To ni odnos če on razmišlja samo zase. In spet bo en fantek jokal kako smo ženske vsega krive. A on dela za 4 eur neto lahko bi delal za 60eur v tujini. Odrasel moški ki je že pri svojih 26 letih socialni problem in hodi domov na kosila in sprehaja pse boomerjem.

Tvoja ljubezen do njega je res razvidna iz napisanega…

Končaj zvezo

Toliko jamranja o tuji odgovornosti, pri tem ko sama ne prevzamete odgovornosti za lastna čustva.

Dajmo nekaj razčistit: ni ga človeka, ki je odgovoren za to, kako se vi počutite. Vi občutite taka čustva, ko ste v odnosu z njim in za njih ste v celoti odgovorni sami. Če vam ne ustreza – so vam predhodniki lepo napisali. Ničesar vam ni dolžan, sploh pa ne tega, da bo živel po tirnici, ki ste si jo vi za vaju oba naslikali kot sanjsko. Za vas – da, zanj – NE.

V vas s temi dejanji ni ljubezni, le zelo huda oblika manipulacije in egoizem, ki kliče po tem, da naj drugi izpolnjujejo vaše življenjske sanje. In da, tudi za občutek  zaljubiljenosti vanj ste v celoti odgovorni vi sami.

 

Kot cista Ljubljancaka- centrasica, ti lahko povem par svtarvi. Sama sem tudi iz umetniske krogov, tudi iz take fanilije. Zato sem se ze od otrostva gibala po teh scenah. V studentskih letih je bla 4ka, meta itd moj drugi dom.  Sedaj sem 30 in ne hodim vn vec tako pogosto oz na drugacen nacin. Ampak poznam se vedno vse dj… Od dj-ov in tega , sam pejt stran. Sm mela dva “resna” fanta dja, nikoli vec. Js cis stekam kaj te moti pri njemu… moj fant, je bil natakar, ko sva se spoznala. Ful lep, pameten… ampak natakar…. Isto se je gibal po mojih krogih, ljudem je biu ok… mene je pa motil da je iz druge scene. Ampak sm nekak zaupala vanj, ker sm vidla da je pameten. No, zdej zasluzi 3krat vec od mene, ker ima svojo firmo… tko da sm na dobrga konja stavla 😁. Ce gledam neke te svoje bivse, pa ta folk… lah recm da zivim velik bol mirno in srecno. Tut on me po 6letih se vedno enako obozuje kot me je na zacetku. Js ti predlagam, da te to da je is druge scene ne moti prevec. Bolj naj te moti, ce misli res skos to delat. To da nima nobenih ambicij je probmel. V vsakem primeru. Srecno

Samo ženska me je poštekala. Hvala Lilli, sej mislim da vem katera si s tem kellnarjem. V glavnem, moški tukaj samo obtožujete in krivijo mene. In prodajate te pravljice. Ljubezen ni zastonj in ljubezen ni nekaj kar se magično pojavi. Treba je delati na tem.in žal je izgubil mojo ljubezen že zdavnaj.

On je mene okužil s temi pravljicami, ker je mislil da bo brez truda imel udobje in osebo vedno na voljo kot kakšno video igro. Ne bo šlo Rambo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sintija, 30.01.2023 ob 18:10

Samo ženska me je poštekala. Hvala Lilli, sej mislim da vem katera si s tem kellnarjem. V glavnem, moški tukaj samo obtožujete in krivijo mene. In prodajate te pravljice. Ljubezen ni zastonj in ljubezen ni nekaj kar se magično pojavi. Treba je delati na tem.in žal je izgubil mojo ljubezen že zdavnaj.

On je mene okužil s temi pravljicami, ker je mislil da bo brez truda imel udobje in osebo vedno na voljo kot kakšno video igro. Ne bo šlo Rambo.

 

Ok, ti si vprašala in dobivaš odgovore na napisano.

Mi je žal, ampak glede na to, da nekaj vprašaš in si potem užaljena zaradi mnenj(za katere si vprašala btw), kjer bistva več kot očitno ne razumeš, pač s tem poveš marsikaj o sebi. In kaj smo ugotovili? Da živiš v nekemu svetu, kjer se vse vrti okrog tebe in tvoje mnenje je edino, ki obstaja. Za druge ti je vseeno, nobeden pa ni rekel, da je on super in oh in sploh. Ker se debata vrti samo okrog tebe. Ampak ti vsi govorimo, da nista za skupaj in da ga pusti, ker največjo škodo boš naredila njemu in samemu sebi, če boš vztrajala in trmarila pri spreminjanju drugega, s tabo pa je vse 100% OK. Nismo mi tvoje kolegice, ki ti samo kimajo. In ironično ti ravno te kimavci naredijo več škode, kot iskreno mnenje, ampak to boš mogoče ugotovila čez nekaj let.

Prav tako, če bereš replye, potem vidiš, da so tudi s strani žensk….

In tista zgodbica, na katero se sklicuješ:

1. Ali je resnična je vprašanje

2.Ali si to napisala ti, ali kakšna tvoja kolegica, da potrdiš svoj prav, je spet veliko vprašanje. Mogoče se motim. Ampak nebi bila prva, ki bi to naredila, da daš sama sebi prav.

3. V tisti zgodbici pa je notri vseeno eno zanimivo bistvo. Je bil “kelnar”, ampak mu je ratalo. Verjetno tudi zato, ker ga je podpirala in ni poskušala spremeniti. Ta je bil mogoče ready, ko sta se spoznala, tvoj pa pač še ni. Ali pa nikoli ne bo. Get over it.

In vseskozi, me čudi ena zadeva in sicer koliko eni sami sebe postavljate na piedestal. Sem centrašica, Ljubljančanka, umetniški krogi ipd. Si ravno toliko kot ena, ki se je rodila na kmetiji v nekemu ruralnemu okolju. Edina razlika je v temu, da vas verjetno financirajo starši do 25 leta, tista, ki pa se je rodila na kmetiji, pa dela že od 16 leta, ampak ta iz kmetije je valjda manj vredna. Od kje tak kompleks večvrednosti? Aja vem, ni življenjskih izkušenj in živiš v svojemu mehurčku….

Odgovor na objavo uporabnika
Sintija, 26.01.2023 ob 16:49

Pozdravljena! Sem študentka umetniške smeri, prava Ljubljančanka, vem za vse zabave in obvladam umetniško sceno. Spoznala sem čudovitega fanta, je lep, duhovit, seksi, moti me le to, da je samo trgovec in dela v samopostrežni trgovini, nič ni videti, da bi bil kaj nezadovoljen s tem. Pravi, da je izstopil iz korporativnega izkoriščevalsko ambicioznega sistema, da bo od svojega dela skromno živel, večino energije pa usmerjal v odnose, šport, zabavo. Ni neumen, že nekaj časa se rola na naši sceni in so mu dokaj jasni umetniški trendi, dobro obvlada glasbo, tudi oblikovanje. Ima velike potenciale, vendar ga to sploh ne zanima.

Ne vem če sem pripravljena na tak življenjski stil. Enostavno ne zmorem spregledati dejstva da bodo njegove izbire, ki jih vidim kot zelo slabe, imele vpliv tudi name. Plačo ima cca 650eur neto. Meni je to smešno. Ko sem delala na napotnico sem 600 eur zaslužila z gledanjem v zrak v enem tednu. On pa komaj v celem mesecu. Sama sem bila vedno pridna, delavna ravno zaradi tega v življenju da si lahko sedaj nekaj privoščim, sem svobodna, potujem in živim polno življenje. Enostavno ne razumem zakaj je izbral tako močno udobje namesto da bi se malo potrudil? Ni moja krivda da moram sedaj zavrniti ljubezen. Enostavno sem prisiljena abortirati to ljubezen za sebe.

 

Ah, daj no, po nepotrebnem kompliciraš. Po tvojem pisanju sklepam, da si še zelo mlada. Saj bo še čas za ustalitev, snovanje družine in kredite. Počakaj s tem vsaj do 30. leta, vmes pa študiraj, uživaj in spoznavaj nove ljudi. Z leti se boš malo obrusila in boš ugotovila, da so mnogi še bolj izobraženi, sposobnejši in ambicioznejši kot ti. In še to, da človeku izobrazba, denar, nepremičnine, luksuz, hedonizem, titule in podobno ne prinesejo sreče.

Tvoj duhoviti lepotec je prav tako še precej mlad in mu ni nič jasno. Sanja, da se bo izločil iz kapitalističnega izkoriščevalskega sistema (ob tem, da dela za minimalca na dnu prehranjevalne verige v tipični neoliberalno usmerjeni trgovski firmi?!) in energijo vlagal v odnose in ne v delo … V lenobi še nihče ni našel sreče. Če bo takšno razmišljanje vlekel v trideseta, bo končal kot marginalec (brezdomec, alkoholik, mamin sinček …). Kdor ima zares jajca in se hoče izločiti iz umazanega kapitalizma, naj gre za duhovnika ali pa naj si omisli samooskrbno kmetijo. Potem bo ugotovil, da bo dela dovolj za 16 ur dnevno.

Nekateri so ti ponudili romantične odgovore, češ ljubezen premaga vse ipd. To so pravljice za otroke. Na dolgi rok obstanejo le zveze, ki nastanejo med kompatibilnimi osebami. Če se fant ne bo spremenil, si najdi sebi primernejšega. Vedi pa, da če si boš izbrala karierista in hiperambiciozneža, tudi tebi ne bo lahko. Lahko se vloge zamenjajo …

Ostajam centrašica in umetnica do konca. In potrebujem podporo in stabilnega moškega ki mi bo to nudil. Zelo sem zadovoljna z moško energijo in zrelimi odraslimi mnenji na tem forumu. To mi je manjkalo. Čutim v sebi pomiritev. Ne mislim zgubljati časa z tem socialcem ki mi ponuja samo pečen krompir. Pač nisva za skupaj. Hvala vsem

Čim dlje stran od takšnega človeka, še predenj ustvarita skupno življenje skupaj, bog ne daj otroka, ker boš životarila celo življenje zaradi tega.

Še eni upokojenci majo več penzije pa slabo živijo, kaj šele v mladosti ko imaš pred sabo ustvarjanje doma, s takim denarjem žal ne…alternativno pa lahko v fletu na paletah spiš namesto na postelji “ker je itak isto udobno”, čeprav ni in tud ne zgleda lepo, in ješ paštete za zajtrk do vsakega 15. v mesecu.

Pa srečno

New Report

Close