Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Ne razumem, zakaj stari nimajo denarja

Ne razumem, zakaj stari nimajo denarja

Dragi moj, cel kup jih poznam. Malo poglej zgodbe na Projekt Vida, pa če se te ne dotakne, si res psihopat brez empatije. Nekaj let nazaj je šla v pokoj ženska, ki je delala kot pomočnica vzgojiteljice – za polno delovno dobo so ji izracunali 350 € penzije. Boljše da vzame socialno podporo (kar je višje in pripada takemu, ki nikoli ni delal OMG!!!), ampak še prej se ji vsedejo na njeno stanovanje za poplačilo te pomoči (dočim onemu, ki ni nič delal in ni pridelal niti svojega stanovanja pripade enako brez vknjižbe). ČE JE TO POŠTENO, DA VSAKEMU LENUHU, PRISELJENCU ALI BARABINU PRIPADE VEČ, KOT NEKOMU, KI JE VSE ŽIVLJENJE VPLAČEVAL OD SVOJE PLAČE V TA FOND, NAJ ME PES POŠČIJE!

Res je, ne znam privarčevati… Pri treh otrocih in nekje med minimalcem in povprečno plačo ostane premalo ko odšteješ vse stroške. Ajde bi privarčeval če bi šli v mama hotel. Sam potem doživim živčnega pred 50. letom. Udobje pa res stane.

Glede višine pokojnine pa.. opisal sem taščo. Imela je 450€ sedaj mislim da so dvignili na 500€. Srednja šola, delala v JU. Najprej 30 let prelaganje papirjev, zadnjih 10 fizički radnik oz…čistilka.
[/quote]

Če ima 40 let delovne dobe, dobi minimalno 550€, Ni bogatija….

Če ima 40 let delovne dobe, dobi minimalno 550€, Ni bogatija….
[/quote]

In to je skoraj enako kot socialka za take, ki niso nikoli delali! 🤦‍♀️

New Report

Close