Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Ne razumem, zakaj stari nimajo denarja

Ne razumem, zakaj stari nimajo denarja

Stari ljudje (upokojenci) nikoli nimajo denarja. To ne moreš verjet če ne vidiš. Pri nas se moški penzijonist vozi z dragim BMW karavanom okoli skladišč trgovin in pobira odpadne lesene palete. In si tako zastonj pozimi ogreva hišo. Ne da nimajo (ne vsi) dinero. Skrt so tako zelo.

Ne nič z možgani na off… lej jaz vem da rezervnega sklada ni. Razen če na lotu zadenem glavni dobitek. Vse gre sproti, mal rezerve, če že je pa se vedno na koncu porabi (kak stroj crkne, avto,…).
Pač denar gre.. za hrano, za otroke… tudi zabavo in dopust. Ko bom v penziji bom pa takrat videl, a bo dovolj ali ne bo, in kaj se da naredit. Konec konca me jutri lahko korona odnese, in nikoli ne dočakam pokoja.
In ja, so ljudje z 400-500€ penzije. Srednja šola po izobrazbi. 40let delovne. Delo v JU

http://shrani.si/f/2k/9m/1X7WNzMT/1/352730 pika jpg
Se spomnite “plačilnega listka” migranta?
Za svoje ljudi pa ???

Ker niso volili Korla. Če bi njega volili bi danes imeli 1000 € pokojnine.


Opisujes zivljenje velike vecine, ki zivite iz meseca v mesec, “privarcevano” pa porabite za vecje izdatke, ker drugace ne znate. Medtem ko vsak, ki je v zivljenju sam nekaj ustvaril, zna ziveti pod svojimi zmoznostmi. In to ne glede na dohodek. Tisti, ki ne zna ziveti dovolj skromno, da pri 400€ mesecno varcuje, ne bo znal varcevati niti, ce/ko bo sluzil milijone.

Vem, slisi se vam kot znanstvena fantastika. Ampak ravto to je razlog, da zivite iz meseca v mesec, pokojnino pa docakate brez vsake rezerve, v celoti odvisni od “drzave”, ki vas tako seveda za jajca drzi. Podobno kot so vas prej delodajalci vozili, ker bi brez par plac se brez gat ostali.

so ljudje z 400-500€ penzije. Srednja šola po izobrazbi. 40let delovne. Delo v JU

***

penzije res niso visoke, ampak tole kar si napisal pa res NI RES!


Opisujes zivljenje velike vecine, ki zivite iz meseca v mesec, “privarcevano” pa porabite za vecje izdatke, ker drugace ne znate. Medtem ko vsak, ki je v zivljenju sam nekaj ustvaril, zna ziveti pod svojimi zmoznostmi. In to ne glede na dohodek. Tisti, ki ne zna ziveti dovolj skromno, da pri 400€ mesecno varcuje, ne bo znal varcevati niti, ce/ko bo sluzil milijone.

Vem, slisi se vam kot znanstvena fantastika. Ampak ravto to je razlog, da zivite iz meseca v mesec, pokojnino pa docakate brez vsake rezerve, v celoti odvisni od “drzave”, ki vas tako seveda za jajca drzi. Podobno kot so vas prej delodajalci vozili, ker bi brez par plac se brez gat ostali.
[/quote]

Res je, ne znam privarčevati… Pri treh otrocih in nekje med minimalcem in povprečno plačo ostane premalo ko odšteješ vse stroške. Ajde bi privarčeval če bi šli v mama hotel. Sam potem doživim živčnega pred 50. letom. Udobje pa res stane.

Glede višine pokojnine pa.. opisal sem taščo. Imela je 450€ sedaj mislim da so dvignili na 500€. Srednja šola, delala v JU. Najprej 30 let prelaganje papirjev, zadnjih 10 fizički radnik oz…čistilka.

Ravno prejšnji teden sem dobila izračun.Za 40 let delovne dobe,(prodajalka) so mi izračunali 468€ 😒 glede na to da je sedaj najnižja pokojnina za polno delovno dobo okrog 540€, bom tolko tudi dobila. Mislila sem vsaj še eno leto delat,pa kot zgleda se bom morala z decembrom upokojiti,spet smo doma… korona.. Aja pa se mož,41 let delovne dobe in ima pokojnine590€

in predvidevam, da bosta imela 1000 € na mesec premalo. Lahko bi bilo več. NE?

Tudi mene zanima, kakšne velike potrebe imajo upokojenci in od kod pomanjkanje? Moja sorodnica je imela penzijo 500 evrov, stanovanje v bloku in privarčevanih več tisoč evrov. Ni imela avta za vzdrževati, ni ji bilo treba vzdrževati ne otrok in vnukov, ni prenavlja la stanovanja vsakih 5 let, ni si kupovala dragih oblek. Živela je skromno, nikakor pa ne revno. Kaj res je tisto, kar bi upokojencem pripadalo, pa si ne morejo privoščiti? Toplice? Morje?
Drage obleke in nakit? Tega si tudi delavec na minimalcu ne more kupiti, celo svojim otrokom težko plača šolske potrebščine, s težavo napraska za hrano, odplačuje kredit za stanovanje ali plačuje najemnino in ne more kupiti prenosnika za šolo za daljavo!
Morda imajo težavo tisti, ki samevajo v ogromnih bajtah, ki ji ne morejo vzdrževati ali tisti ki jim ni sinilo, da je treba družbena stanovanja odkupiti. Takšnih je pa bolj malo.. Ja, če pa vso penzijo k vnukom znosiš, je pa problem. V stiski so družine, kjer so starši brezposelni. Propagira je upokojencev kot revežev je politična propaganda DeSUS in Sab, da si z dvigom za 5 evrov kupijo volivce. Bolj kot bodo volitve blizu, bolj se bo prikazovalo upokojence kot reveže. Sicer bi pa jaz tudi penzije odrezala na max 1.200 evrov. Kdor je imel plače 2, 3, 4 jurje, si je pa menda kaj privarčeval za stara leta?! Da o vojnih veterani in upokojenih politikih ne izgubljam besed.. Koliko je že najvišja penzija?

Moja mama tudi živi skromno. Ne gre nikamor, ne kupuje si novih oblačil, za vsako stvar petkrat prej premisli, ko jo vrže stran. V trgovino hodi zelo redko. Ker ima doma kokoši, sadovnjak in vrt. Z očetom imata polno delovno dobo in oba prejemata pokojnino. Potem mi pa foter enega lepega dne reče, če bi jima jaz, ki sem že deset let na ZRSZ pomagal pri plačilu položnic. Pa da te na rit fukne.

Roko na srce. Nihče pa ne pove kakšne vse ugodnosti imajo upokojenci. Recimo v Sparu in v tušu. Potem v toplicah in se bi lahko naštevala. Najbolj bogi so ljudje, ki so na stara leta ostali sami. In to brez pomoci svojih najbližjih sorodnikov. Tam kjer pa oba prejemata polno pokojnino, pa ni krize.

ti bom dal primer. veš zakaj te od malega silijo in vpeljujejo v zajterk, malico, kosilo itd. te dnevne obroke, kot so po urah? ne samo ker je tako najbolje, ampak ker bo tako tudi v domu za ostarele. vse ima svoj smisel. in to je isto. nimajo usi penzijo 500 evrov. imaj otudo dosti več. šparajo, eni zapravljajo za alkohol. žal jih večina ne zapravlja za milo in higienske stvari. in jih tudi ne uporabljajo. po 20 letih z ljudmi, vem da je tko. nekomu dajejo denar. keremu drugemu sorodniku. lahko ti povme da imajo penziči tekmo, kdo bo šel z busom v bolj oddaljeno trgovino, bolj zgodi. in kupil nekej v lidlu na drugem koncu mesta, čeprav ne more hodit. bla bla bla. politiki jih ne zelijo sprvit v red , ker os to pač njihovi najlažje, najbolje zmanipulirani volilci. so že dobro udelani in ni jih težko zavajat. zato jih pustijo pri miru. penzijoniste so pasje, zahrbtne lažnivke, ki se ne umivajo in provocirajo in iajo na krato starosti in bolezi in usmiljena. v resnici pa so prasice babje. to pa je resnica. žleht so. nihče jim ne postavi meja. ker penzionistov, ni, ker prej umrejo. sploh so moški po večini normalni. ženske pa kot sme povedal, prasi..e.

Strel v prazno.Kar eno posploševanje.Res pa je , da so rastli v drugem času , zato je normalno, da imajo drugačne navade.

Kako iztacunate penzijo za delavce 600-700 eur??? Kako ste to dobili? Ce je penzija 60% najboljsih 27 let v delovbi dobi… sluzb ni…magistri delajo za minimalca…da sploh prezivijo, vzamejo delo in iscejo boljse…to pa se lahko zavlece tudi leto ali dve…samo da niso na zavodu… ljudje so se lani dobi placo neto 680 eur… kako bodo imeli 600 penzije.
Ne komentirajte, ce ne poznate situacije na trgu

to sploh ni res..
VEČINA ima tam okrog 600-680€ za 40 let dela..proizvodni delavci..
čez 700 so že bolj redki nad 1000 pa sploh..
kaki rudarji, oz šolani..itd..
no razen za “zaslužne”..there is no limit..
[/quote]

Odvisno, moj tast in tašča imata ogromne prihranke in najvišjo možno pokojnino. Vsak po 1900 EUR. Saj ne moreta zapraviti, tud če bi zelela. Moja imata manj, a vseeno lepo, vsak po 900-1000 EUR. S tem lepo živita.

Poznam gospo, ki je delala v likalnici in za strojem 35 let. Pokojnine je imela pred leti 430 eur. Sedaj nekoliko vec. To je zastrasujoce.

Se strinjam, da je potrebno varcevati v zivljenju. Vsak po svojih zmoznostih.

To so taki ko so cel lajf bli doma (gospodinje in lenuhi) zaj pa jamrajo in so bogi.. Ker se zivijo v preteklosti, ko mislijo da so si otroke naredli da jih bodo na stara leta meli na grbi..

moja babica bo letos stara 90 let, ima 400 eur pokojnine, bila je trgovka, polna delovna doba. Razumeš?

niti slučajno nimajo toliko, poglejte količnik 57 %, in koliko pride iz tega ?

New Report

Close