Najdi forum

moj “poblem” je sledeč ,s fantom sva skupaj že 6 let(stara sva 26let), na začetku ni bilo pravih metuljčkov v trebuhu(vsaj pri meni ne),pa vendar morem priznati da sem fanta vzljubila in dala vse od sebe,ni dneva v 6 letih ko si nisva rekla besede”te ljubim”(predvsem ker vem da on to želi,meni besede spet ne pomenijo toliko)In seveda če gre vse še tako dobro,spet nastopi problem..
moj fant je do mene zelo prijazen,spoštljiv,vljuden,iskren,rad me ima in vem da se zelo trudi tudi to na nek svoj način(“v svojem jeziku”) pokazati,ker je precej zaprt in spet zelooo težko pokaže kar čuti.Do tu vse ok,pač razumem ga in me to sploh ne moti.
moj problem je v tem da imam občutek,da sem bolj brihtna(na čustvenem področju) od njega( verjemite mi,zaradi tega se ne počutim kaj bolj superiorna od njega saj je dosti boljši od mene v šoli in na ostalim področjih,zelo razgledan, inteligenten,zeloo logičen tip..
Moti pa me, da vse kar bo storil vem vnaprej,vem ko laže, vedno ga lahko ulovim ko ni iskren, v bistvu zvrtam vse kar se da,vem vse njegove poglede z očmi ,vem kaj čuti,vglavnem imam ga v mezincu. pa če to ve ali ne.bolj naiven tip osebe(hitro zaupa drugim),zelo težko ga je opisati,je pa dušica od človeka…vglavem me mentalno popolnoma ne zadovolji.najbolj mi je všeč ko imava drugačne poglede na stvari in on vztraja pri svojem,se ne preda in se na koncu skregava..vendar zdi se mi zelo grdo da se zadovljujem s takimi stvarmi.kaj je narobe z mano ????saj nam vsi zavidajo za nas, navzven, popoln odnos..strah me je da bom enkrat spoznala drugega(verjetno starejšega) ki bo dosti bolj čuteč in bo on mene znal razbrati in se vživeti v mene,ali sploh obstaja ta moški???….in po vrhu se paradoks tega je, je da sem zelo mirna in v družbi nekoliko zadržana oseba, on pa zelo komunikativen in navzven zelo močna osebnost.
Vendar ga na čustvenem področju prekašam..sigurna sem da on to ve in vem da bi rad da kakšen krat manj razumem pa vendar..čez sebe ne morem..
podobno je pri prijateljih,vem kako se obnašat,tudi njih nekako “obvladam”(imam namreč 4 prijateljice karakterno popolnoma!! različne, ki sem med seboj sploh ne družijo,vsaka svoje življenje),ravno tako hitro razberem novo osebo(njen pogled mi hitro vse pove),.kaj je z mano ne želim si biti taka,rada bi bila manj “intuitivna”če me razumete??? počasi zapadam v zelo globoko tesnobost in spet v depresijo..
malo sem zakomplicirala,..lepo prosim za pomoč..
lep pozdrav!

kitkat

Iz svojih izkušenj ti lahko samo rečem, da pač poskušam s tem živeti po svojih najboljših močeh, ker pač tako je. Preprosto tega se ne da spremeniti.

Ni lahko in ni prijetno, da dobesedno veš kako in kaj nekdo “misli”, kakšne bodo njegove naslednje reakcije. S kakšnim namenom se je “oglasil” pri tebi.

Marsikdaj sem prizadet, razočaran. Iskreno si marsikdaj želim, da bi bil lahko bolj “naiven”, ker bi potem lažje živel.

Toda tak sem, takega so me “naredili”. 🙂

Lp, mah

Živjo, Kitkat!

Eno modrost bi ti rada povedala: Moški mora svojo ženo zelo ljubiti in malo razumeti, žena pa svojega moža zelo razumeti in vsaj malo ljubiti – to je recept za srečen in dolgotrajen zakon. Ti po tvojem pisanju sodeč to imaš in si lahko zelo srečna.

V zakonu tudi mora biti ravnotežje – vsak od partnerjev naj bi bil superioren na nekaterih področjih – tako se oba počutita dobro – pri tebi je to dobro razporejeno. Glede izražanja čustev: si že brala knjigo “Pet jezikov ljubezni”? Če nisi, jo najdi čimprej in Skupaj s fantom odkrijta svoje jezike ljubezni.

Imaš tudi danost, da prebereš ljudi in imaš lastnosti voditelja – to je precej redek in zelo dragocen dar – uporabljaj ga z veliko modrosti, ne počuti se superiorna, delaj na tem, da poskušaš najti menje drugih ljudi, da upoštevaš druga mnenja, skratka uporabljaj ta svoj dar z veliko skromnosti in čimvečjim upoštevanjem drugih.

Lp

Strinkjam se z vama. Pri uporabi tega daru je res potrebno veliko modrosti in predvsem osebne stabilnosti in varnosti. Dar je zelo dragocen, zato res pazljivo ravnaj z njim, pri tem pa pazi, da ne boš pozabila nase.
Sama sem s tem darom zašla v težave. Nočem te strašiti, a ti povem, da včasih ne zdržim in namenoma zatiskam oči. Sama iščem vedno nekaj novega, tako si bogatim življenje.

le pogumno

čao, Adela

bravo adela,

pustiti drugim, da so kar so, je velika umetnost. spremembe je potrebno narediti pri sebi.večina ljudi se noče spremeniti, posebno tisti, ki so ekonomsko in socialno relativno varni in tisti, ki se držijo dogmatičnih prepričanj in so zadovoljni v sprejemanju sebe in sveta takšnega, kot mislijo da je, čeprav v obarvani obliki.

Živijo Kitkat!

Praviš, da je tvoj fant dušica od človeka in da ga imaš rada, vendar nisi zadovoljna, ker ga prekašaš na čustvenem področju, predvsem s svojo čustveno senzitivnostjo ali intuicijo. Pri oblikovanju pričakovanj, ki jih imamo do drugih ponavadi izhajamo iz sebe. Verjetno si zato želiš, da bi tvoj fant na čustvenem področju funkcioniral podobno kot ti, da bi te, kot praviš, znal razbrati in se vživeti v tebe. Dejstvo je, da se ljudje razlikujemo in drugi ne morejo funkcionirati tako kot bi si mi želeli, ker so preprosto drugačni. Če drugačnost znamo sprejeti, ni ovir za skupno življenje in sodelovanje. Če pa od drugega pričakujemo, da postane nekaj kar ni, se začnejo problemi.
Zanima te ali obstaja čuteč moški, ki te bo razumel. Večina moških ni v tako dobrem stiku s svojimi čustvi kot ženske, vendar obstajajo tudi taki. Če bi srečala takega moškega, bi ti ta njegova lastnost zagotovo bila všeč, vendar bi se najverjetneje zataknilo pri drugih njegovih lastnostih, ki ti ne bi bile tako všeč. Skratka, v odnosu s takim moškim bi se verjetno srečevala z drugačnim tipom izzivov, kot s sedanjim fantom. Lahko pa mi verjameš, da se izzivom v odnosih ni možno izogniti.

Skrbi te, ker ti je všeč, ko pride med vama do spopada različnih mnenj in on vztraja pri svojem. To v resnici ni nič nenavadnega, to je nekaj, kar je v ženski naravi. Vsaka ženska si želi, da je njen partner močan (bolj karakterno kot fizično) in odločen, to ji daje večji občutek varnosti. Ko se tvoj fant postavlja za svoj prav, ti je to všeč, saj ga takrat doživljaš kot odločnega moškega, ki ve, kaj hoče.

Vse ženske si želijo moškega, ki bi bil rahločuten, idealno bi bilo, če bi znal brati njihove misli in želje ter bi jim šel naproti, vendar bi moral biti tudi klen in odločen možakar, ki natanko ve, kaj hoče in kaj je prav. Skratka, moški ki bi na pravilen način znal v sebi združevati moč in rahločutnost. Toda tako popolnih moških ni, ali pa so izjemno redki. Tako kot ni žensk, ki bi hkrati bile čustveno stabilne, odlične gospodinje, dobre in ljubeče matere ter strastne ljubice. Večkrat sem že slišal ljudi govoriti, kako bi bilo ‘fajn’, če bi lahko združili dobre lastnosti prejšnjega partnerja z dobrimi lastnostmi zdajšnjega. In vedno jim odgovorim, da bi to bil nekakšen Frankenstein (sestavljenka), ne pa resničen človek, s katerim si ta hip delimo življenje.

Nisi tako zakomplicirana, kot si misliš in ni razloga, da zapadaš v tesnobo in depresivnost. Preprosta resnica je to, da je tvoj fant tak kot je. Ni čustveno senzitiven tako kot ti in vprašanje je, ali kdaj sploh bo. Toda to ni razlog, da ga ne bi še naprej imela rada, takega kot je, saj ima nenazadnje dovolj drugih vrlin. Če se bosta sčasoma začela odpirati drug drugemu, se bosta lahko veliko naučila drug od drugega.

Lepo te pozdravljam!

Brane Krapež Šola čustvene inteligence <http://www.cdk.si/sci>

Kitkat, zanimivo, zelo zanimivo. Zelo sva si namreč podobni. Le da sem jaz malce starejša od tebe in sem se končno sprijaznila sama s sabo (vsaj večinoma). Sama sem končno našla tipa, ki me obvladuje in je karakterno močnejši od mene. Trenutno je še zelo močan in je vodja, vendar se bojim, da bom postopoma prevzela krmilo v svoje roke, potem pa se bojim, da bo najina zveza sploh še lahko obstajala.
To da si zelo intuitivna je prednost – vendar ni vedno dobro kazati svoje intuitivnosti navzven, kajti v današnjem svetu je to lahko velika prednost pred drugimi. Mi je pa bilo dostikrat zelo težko, sploh pa ko so mi prijateljice govorile, kakšno srečo imam, da sem takšna. Za druge priložnosti se je pač treba dobro naučiti igrati. Ker nisem hodila v vrtec, sem bila za to prikrajšana, so pa to bile spet po drugi strani prednosti. Treba se je pač naučiti živeti sam s sabo in “naučiti živeti”.
LP

Kaj pa, če je tvoje nezadovoljstvo v tem, da ti je fant preveč predan? Ti pa si želiš adrenalin, nekaj težje dosegljivega, za kar se je treba stalno boriti? Potem je večja strast, hrepenenje, čarobna nepredvidljivost,… Morda težko zdržiš mirno bližino, postane ti nezanimiva. Morda imaš iz družine vzorec, da se je za ljubezen vedno treba boriti, na kakršenkoli način že.
Sama se tudi precej intuitivna, vendar je to, da nekoga samo pogledamo in že ga beremo, ena velika iluzija! V obeh smereh, za tistega, ki bere in za tistega, ki želi biti prebran – ta je še pogostejša. Mnogo je obrambnih mehanizmov, mnogi so nezavedni, zaradi katerih ljudje reagirajo drugače, kot v resnici čutijo. Možno je, da je v tvojem fantu mnogo več čustvenega sveta, pa ga ne more izraziti. Pomagaj mu, pa ne z nadvladvovanjem in vsevednostjo, temveč z iskrenim povabilom in vstopom v njegov notranji svet. Mogoče se na novo spoznata.

Draga Kitkat,

mogoce je stvar v tem da si ze zelo dolgo v vezi, a bi rada se kaj dozivela, preizkusila. Mislis da moras ostati s tem fantom, ampak v bistvu ni tako, ko si predstavljas svoje zivljenje z njim ne vidis pravega veselja v tem. Ce cutis tako, je vsekakor bolje da zvezo prekines. Ker to da je on dober in ljubec ni dovolj da z nekom zivis skupaj celo zivljenje. Bo bolje za oba, ceprav zna bit na zacetku hudo. V prihodnje pa v naprej razmisli ali je nekdo pravi (kolikor se da) in se ne sili, ceprav bi rada.

In ne boj se sebe in svoje moci, ne zatiraj je zaradi drugih, premisli pa kako jo uporabljas, ker dobro dobro, slabo slabo – kot ze tolkokrat napisano.

Moja izkusnja pri tem da ce preberem ljudi, je da se osredotocim nase in da tiste informacije nekako spregledam, seveda to ni pri prijateljih vedno tako, ceprav tudi pri njih ponavadi pustim da se mucijo s svojimi tezavami, ker ce bi kaj rekla ne bi dojeli. Isto se dogaja meni. Vem da vcasih kdo kaj vidi pa mi rece in sploh ne stekam – to ugotovim potem naknadno.

Vcasih tudi informacije narobe razumemo, ce smo odprti se nam pokazejo ljudje v drugacni luci.

Pa srecno novo leto,

pipi

New Report

Close