Najdi forum

Ne morem več tako naprej…

Pišem, ker več ne morem tako naprej..

Gre za mojega partnerja. Vsak dan po službi pride domov, poje kosilo (ki ga skuham), se stušira in leže na sedežno ter do večera gleda Youtube (večinoma oddaje o avtomobilih Audi, BMW… skratka same neumnosti). Jaz medtem hitim iz službe v vrtec po otroka, nato domov, da skuham kosilo (če nisem uspela zjutraj vstati že ob 5. uri in skuhati kosilo ali večer prej – ker sem bila enostavno preutrujena), nato se ukvarjam z otrokoma do večera in tako vsak dan naprej. Nakupe in ostale zadeve skušam urediti pred ali takoj po službi. Sobota in nedelja sta ista. Sama “garam” cele dneve od jutra do večera, on cel dan pred TV ali zunaj na garnituri (sončna očala, počiva).

Ko mu omenim to, da več ne morem, da sem že čisto izgorela (ker tudi sem, saj so dnevi, ko se komaj spravim iz postelje), pravi, da sem tečnoba, tečna baba… in potem kuha mulo. Naj omenim to, da imava dva mala otroka, s katerima se sploh ne ukvarja (vedno je preutrujen ali pa ima izgovor, da se tudi z njim ni nihče ukvarjal). Hčerko sem naučila voziti kolo, sedaj jo učim plavati (sam rad samo pobira zasluge, ko jo kdo pohvali).

Vse to je pošteno načelo moje zdravje. Vsak dan sem čisto izčrpana in zjutraj komaj vstanem. So dnevi, ko pač pustim delo, ker ne morem in se raje igram z otrokoma. Potem pa imam naslednje dni cel dan delo, ker se mi je toliko vsega nabralo.

Danes je sobota. Gledam kup perila, ki ga je treba zlikati, pospraviti hišo (živimo v svoji hiši). Otroka sta nameravala k mojim staršem, ampak je bil partner proti (je rekel, da ju že tako cel teden ne vidi in da bi bili skupaj). Otroka bosta tako ostala doma, seveda prepuščena meni in sama sebi (ker on se ne bo ukvarjal z njima).

Zaradi vsega tega se mi je začel gabiti. Opažam, da me sploh več ne privlači, ker je takšen lenuh.

Prosim vas za mnenje.

Pozdravljena! Žal tako ne bo šlo naprej. Tvoj partner je navaden lenuh in egoist. Kako lahko sedi in gleda TV cel dan, ti pa se non stop mučiš z gospodinjstvom? Čudno se mi zdi, ali prej tega nisi opazila?

Mislim, da potrebujeta temeljit pogovor, pravzaprav bi bilo dobro obiskati kakšno terapijo. Tole ni partner, pač pa razvajen otrok, ki nima nobene odgovornosti.

Zadolži ga za določena opravila. Pošlji ga v trgovino. Zakaj delaš vse sama? Če mu gospodinjstvo ne leži, naj se ukvarja z otrokoma, naj ju pelje na sladoled, na igrala. Prav tako lahko kaj skuha, npr. naj speče kakšno meso, to ponavadi moški radi naredijo.

Seveda prični debato prijazno in takrat, ko je dobre volje.

Tudi sama si olajšaj in poenostavi delo. Znižaj malo kriterije glede pranja, čistoče, pospravljanja, drugače se boš iztrošila.

Srečno.

Odgovor na objavo uporabnika
missy90, 01.07.2023 ob 09:20

Pišem, ker več ne morem tako naprej..

Gre za mojega partnerja. Vsak dan po službi pride domov, poje kosilo (ki ga skuham), se stušira in leže na sedežno ter do večera gleda Youtube (večinoma oddaje o avtomobilih Audi, BMW… skratka same neumnosti). Jaz medtem hitim iz službe v vrtec po otroka, nato domov, da skuham kosilo (če nisem uspela zjutraj vstati že ob 5. uri in skuhati kosilo ali večer prej – ker sem bila enostavno preutrujena), nato se ukvarjam z otrokoma do večera in tako vsak dan naprej. Nakupe in ostale zadeve skušam urediti pred ali takoj po službi. Sobota in nedelja sta ista. Sama “garam” cele dneve od jutra do večera, on cel dan pred TV ali zunaj na garnituri (sončna očala, počiva).

Ko mu omenim to, da več ne morem, da sem že čisto izgorela (ker tudi sem, saj so dnevi, ko se komaj spravim iz postelje), pravi, da sem tečnoba, tečna baba… in potem kuha mulo. Naj omenim to, da imava dva mala otroka, s katerima se sploh ne ukvarja (vedno je preutrujen ali pa ima izgovor, da se tudi z njim ni nihče ukvarjal). Hčerko sem naučila voziti kolo, sedaj jo učim plavati (sam rad samo pobira zasluge, ko jo kdo pohvali).

Vse to je pošteno načelo moje zdravje. Vsak dan sem čisto izčrpana in zjutraj komaj vstanem. So dnevi, ko pač pustim delo, ker ne morem in se raje igram z otrokoma. Potem pa imam naslednje dni cel dan delo, ker se mi je toliko vsega nabralo.

Danes je sobota. Gledam kup perila, ki ga je treba zlikati, pospraviti hišo (živimo v svoji hiši). Otroka sta nameravala k mojim staršem, ampak je bil partner proti (je rekel, da ju že tako cel teden ne vidi in da bi bili skupaj). Otroka bosta tako ostala doma, seveda prepuščena meni in sama sebi (ker on se ne bo ukvarjal z njima).

Zaradi vsega tega se mi je začel gabiti. Opažam, da me sploh več ne privlači, ker je takšen lenuh.

Prosim vas za mnenje.

Draga mamica. Imaš mogoče mamo, še bolje, taščo, ki bi ti lahko pomagala? Ali pa vsaj, da se komu potožiš. Je kakšna možnost, da si najameta kakšno hišno pomočnico, kakšno študentko, ki bi lahko opravila vsaj del gospodinjskih del, tu in tam.

Ne vem, če bi ali celo bo delovalo, ampak znanka je tudi imela nekaj podobnega vašemu primeru doma, in je pošteno se skihala nad možem, da je dosegla, da je začel pomagati. Verjemi, da ni ob tem imela niti kančka slabe vesti. Kako bi pa bilo pri tebi? Kaj bi se zgodilo, če bi mu zelo odločno naložila del opravil? Kako bi sprejel? Bi bil žaljiv, fizično agresiven… ali samo jezen ali razočaran ali z mislijo, kako se mu godi krivica. V kolikor je na kakršenkoli način agresiven, bodi zelo previdna oz. si poišči pomoč za odhod iz takega odnosa, v kolikor pa je “le” jezen oz kuha mulo, se pa ob tem nikar ne počuti krivo in žrtev, ampak odločno vztrajaj pri svojem.

New Report

Close