Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje ne kadim tri mesece in upam da tako ostane

ne kadim tri mesece in upam da tako ostane

Pozdravljeni,

kako je ??? Meni kr dogaja upam da je res ta hujše za mano ,zdaj se da sam se moram zamotit. Tako da non stop tekam, kolesarim , hodim v hribe in tko pa se vseeno poznajo 2 kilci kr neki.
Kmalu se približuje dopust pa me je mal strah bomo vidli kaj bo:)

Punce kako je z vami upam da še vztrajate???

lp vsem

Hojla,

oglašam se z morja, smo na dopustu in sem kadilka, ki že kar lep čas (15 tednov) ne kadi. Počutim se super, opustila sem Champix. Kile me ne zanimajo, nekaj se jih je nabralo (enkrat 3, enkrat 4, ….). Na morju precej plavam, tečem, kolesarim, rolam. V glavnem – ljudje moji SPLAČALO SE JE!!!!!!!!

Bravo Ca tena, vztrajaj, je..š kile, se bomo potem ukvarjale z njimi, uživaj na dopustu!!! Srakica???

hojla vsem!

Tudi jaz sem bila na morju in sem bila tako lena, da res nisem niti pogledala v računalnik. Ampak kar se cigaret tiče, ja tukaj pa še vztrajam. Sem se kar malo bala kako bo na morju, ko ima človek kar dovolj prostega časa, ampak sem kar “preživela” in moram reči, da sploh ni bilo tako težko. Mi gredo pa eni na živce, ko te vprašajo koliko časa ne kadiš in poveš da cca 6 mesecev – potem pa te pogledajo kot enega revčka in ti skoraj zabrusijo v obraz: ” Ja ko ne boš kadila 3 leta, potem se pa oglašaj!” Mater bi jih kar zadavila. Sploh kakšne nekadilce, kateri sploh ne vedo koliko trdne volje je bilo potrebne teh 6 mesecev. Ma – vedno se najde kakšen tip, ki ti bo solil pamet in ti dvigoval pritisk.

Kile, kile, kile …. te pa kar prihajajo – ne vem od kod, saj tako pazim na prehrano, telovadim …. no ja, pa saj okrogli ljudje so baje dobrovoljni – a ne?

lp vsem

Ojla, še malo, pa bo konec letošnjega glavnega morskega dopusta. Bilo je super, kljub obilici časa mi ni bilo niti za trenutek žal, da ne kadim. Tudi zvečer ne, ko se je vse umirilo in je sonce scvrknilo v morju. Ja, uspelo mi je in tako bo tudi ostalo.
Srakica, a veš, kaj se mi zdi zanimivo, ljudje okoli tebe govorijo, da pol leta ni nič, okoli mene pa (kljub slabim 4. mesecem), hvala bogu, da sem carica, da so veseli zame, … Po enem letu smo se vrnili v naš stari, dobri kamp. Srečali smo ogromno ljudi, katere smo tu spoznali v preteklih letih. Ko sem jim povedala, da ne kadim, so se jim oči zasvetile in pohvala je prišla iz vsega srca. Zanimivo, a ne. Pa samo parkrat smo dopust preživeli skupaj, če temu sploh tako lahko rečemo, par besed na plaži, par besed pred prikolico.
Glede kil, ej, če smo našle ta forum, ki nam je pomagal iz vsega hudega, se bomo mogoče čez nekaj mesecev srečale na podobnem, reševal pa bo našo kilažo. Meni tule neverjetno paše vsa hrana, sploh pa morski kruh. Odločila sem se, da, ko pridem domov, en teden ne stopim na tehtnico, ta bo pa takrat pokazala manj kot 64 kg (do teh sem se zredila pred dopustom). Aja, pa ko gledam slike iz plaže – kot en baročen angelček sem!!!! Pa kaj!
Uživajte, pazite nase, uspelo nam je, face smo. Hvala, dr. Čakaš, za spodbudne besede. Se oglasim!

Vsem, ki tako uspešno prenehujete s kajenjem in si pomagate drug drugemu, iz srca čestitam!
Zares ste dobri!!!
Vaše izkušnje, pogum in vztrajnost so izjemno pomembne za vse, ki se šele odločajo. Hvala vsem vam.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni!

Kako je kaj? Upam da smo še vsi nekadilci in pa da se nam je še kdo pridružil. Ja dnevi minevajo, cigarete pa ostajajo v trgovini. Super! In moram reči, da tudi v glavi sedaj izgleda malo drugače. Moja prva misel zjutraj ni cigaret in tudi spat ne grem po še “zadnji cigareti ta dan”.

Zali me veseli da se tvoja okolica tako veseli zate, vendar ne morem biti tiho in kar iti mimo tvojega “čudenja”. Veš razlika med komentarjem glede prenehanja kajenja med nekadilci in kadilci je v tem, da nekadilci vsi veselo ploskajo da sem se dobro odločila, saj se jim niti sanja ne, koliko volje je potrebno, da se sploh odločiš, saj več da te čaka živčna vojna. Potem pa tako ali tako potrebuješ voljo vsak dan znova, da si ne prižgeš cigarete. Ko pa poveš kakšnemu kadilcu da si prenehal kaditi, ti bo ta čestital, povedal da bi tudi sam rad prenehal, vendar ne zbere poguma. Hkrati pa ti pove, da boš šele po enem letu nekako bolj med nekadilci kot pa kadilci. Meni to ne vzame poguma, saj reale komentarje prav rada sprejmem, ker pot res ni tako lahka kot pa si predstavlja nekdo ki ni nikoli kadil ali pa samo občasno. Ne, treba je kar nekaj samokontrole …. imam kar nekaj prijateljev kateri ne kadijo že nekaj let, pa še vedno niso sigurni v sebe. Ja smo različni! Kakorkoli – definitivno pa je ceneje če ne kadiš – :- ))). Posledično je bolj zdrav organizem in pa družinski proračun. Ko potegneš črto pod kajenje, vidiš da si na dobičku.

Ej, ljudje,danes je 4 mesece. Ful dobro se počutim, baročne obline obstajajo, ponosna sem nase. Ca tena, Srakica, ko bosta kaj gor, povejta, kako sta!

Ja, dr. Čakaš, prav imate, pogum in vztrajnost bivših kadilcev na tem forumu so resnična pomoč. Brez njih bi mi bilo veliko težje, saj vseh teh težav in “kozlarij” ne bi razumela, verjetno niti “preživela”. Vztrajajte tudi vi.

Ojla ,

pozdravljeni vsi, kako je punce?
No jaz še en teden delam in pol je dopust dva tedna, zdaj me več ne skrbi kako bom brez cigareta preživela dopust:). Nevem al je to dobro al slabo, bomo vidli kaj bo. Glavno je to, da ne kadim več in občutek, ko so se 1.7. podražali cigareti je bil res dober sama sem si rekla, zdaj me pa to ne skrbi. Čez deset dni bo že 4 mesece brez cigaret lep dosežek, zelo sem ponosna sama nase. ( pa moja družina tudi)

Upam da še vedno vsi vztrajate, ker je lepo brez.Druge stvari so bolj zanimive:)

P.S. samo vsake toliko se pojavi še majhna želja po cig….. , jo kr z lahkoto zatrem.

No pozdravček vsem pa uživajte v preostanku poletja:)))))

Lep pozdrav vsem!

upam, da tale forum še deluje… danes je dobri mesec odkar ne kadim, kadila sem 7 let in menim, da sem bila kar zasvojena. Najlepše mi je bilo zjutraj se zbudit, in popit kavo ter prižgati cigaret. Sem pa zelo vesela ker sem nehala in na cigaret niti pomislim več ne:) mučijo me pa drugi problemi, in sem malce potolažena ko sem prebirala po forumu.. in sicer, tudi sama pri sebi opažam nekakšno depresivno razpoloženje- tudi skos razmišljam o tem, če postajam depresivna- se mi bo že kar zmešalo! jokala bi lahko za vsako stvar in stalno sem nervozna… povejte mi, kdaj to mine, ker se mi bo že zmešalo- ne prenesem tako ” brezvoljnega” počutja. Je katera mogoče že preizkusila Deprim, ki naj bi pomagal pri slabem razpoloženju?

Hvala za kakršenkoli nasvet in tolažbo!

Hojla, pa je 20 tednov mimo!!!! Vse je super, razen spanec, zopet se zbujam ob 1:30 in ne zaspim nazaj, tako, da sem danes prav res sesuta, s podočnjaki do kolen … Niiina, točno vem, kako ti je. Ne vem, kaj je meni pomagalo, ali to, da sem začela jemati champix ali to, da so šle v službi stresne situacije mimo. Začela sem z avtogenim treningom (pa se mi ne da več), brati knjige o moči pozitivnih misli … Čas bo naredil svoje, verjemi in vztrajaj. Zdravila ne poznam, sama sem vzela persen ali pa baldrijanove kapljice, sem pa od zdravnikov izsilila tudi pomirjevala in uspavala. Pomirjeval nisem vzela, uspavalno tableto pa bom danes drugo. Menda oboje vodi v hitro fizično in psihično odvisnost, tega pa nočem. Držim pesti!!!!!!!!!!!!!!!!

Zali najlepša hvala za odgovor! 🙂 me pa kar mineva, da sem postala nekadilka… se raje dobro počutim in kadim, kot da sem kot neka cunja:)) deprim je na osnovi šentjaževke, ki naj bi izboljšala razpoloženje- zeliščno zdravilo… sem drugače že boljše, imam več volje, samo še trnutki so taki čudni, da bi najraje zajokala in se smilila sama sebi:) ampak bo že… če je vsem vam uspelo, mora tudi meni… samo potrpežljivo moram počakati, da vse to mine:) sem pa tudi jaz, kot si že ti zapisala, sama sebe označila za osebo z depresivnimi motnjami, hehe:)

Lep pozdrav!

Ojla,

no pa smo nazaj dopust je minil in smo že v polnem zagonu…..
Vidim da se jih je kr nekaj pridružlo nam nekadilcem (hihihihiihi) ja zdaj je že 4 mesece in pol od zadnjega cigareta in tako sem ponosna sama nase.

Niina zdrži vse bo minilo jaz nisem vzela nobenih pripomočkov in jih tudi nočem ker vem da sem dovolj močna , da se iz tega izvlečem Vse je v glavi in res je sam glava mora delat vsakič ko sem pomislila da bi kadila, sem se vprašala zakaj sem potem sploh nehala, če bi zdaj pokadila enega nebi rešla prav nobenega problema.

Zali upam da je bolje z tvojim spancem, pa ne pretiravat z tabletami.

Pozdravček

Ojla, bivše kadilke in kadilci!!! Še vztrajamo? Catena, Srakica? Sama sem ene dvakrat nekaj napisala, pa ni bilo objavljeno, sedaj sem pa pač baba – firbčna. Meni uspeva, vsak dan je bolje, minilo je že 23 tednov.

Zivjo!

Jaz se vam oglasam kar v tej temi. Kmalu bo 10 mesecev, odkar ne kadim. V eni drugi temi sem ze pisala, da mi je (tokrat) to uspelo s hipnozo. Priznam, da sem po hipnozi dvakrat potegnila iz cistega firbca (vem, neumno, ampak pac zenska sem). Prvic kak dan po hipnozi in je bil okus nagravzen. Drugic pa kaksna dva meseca nazaj, ker nisem verjela, da bi se mi po tako dolgem casu se vedno toliko gabilo. No, pa se mi je.

Sicer pa nimam nobene zelje po cigareti. Pravzaprav mi celo zelo smrdijo. Prej jih nikoli nisem vohala. Niti, ko vmes vec let nisem kadila. Zdaj pa mi je vonj totalno odvraten. Vseeno pa nisem postala ena tistih tezkih nekadilk, ki jih noben kadilec ne mara, ker so se s prenehanjem povzpele nadnje in jim tezijo. To, da mi smrdi, je nekaj, s cimer moram sama opraviti. Kadilci imajo vso pravico kaditi tam, kjer je zakonsko to dovoljeno.

Malo sem zafilozofirala, pa nic ne de, za to pa so forumi. Hotela sem povedati samo se to, da je nekadilstvo postalo nekaj tako samoumevnega, da ze dolgo ne stejem vec. Tudi natancen datum svoje hipnoze sem ze pozabila. Zdi se mi, da je bilo 5.11., ampak nisem prepricana. Vem le, da je bil ponedeljek, da je dez lil kot iz skafa in je cesto, po kateri sem peljala od hipnotizerja, kmalu po mojem prihodu domov zalilo. Pa saj natancen datum niti ni pomemben. Vazno je le, da ne kadim vec.

Sem pa postala promotorka tovrstnega odvajanja in ga priporocam vsem, ki zelijo prenehati. Glede na to, da mi je uspelo nehati z voljo moci in s hipnozo, lahko to dvoje primerjam in trdim, da je prvo podobno peklu.

Ojla,

še smo tle in še vztrajamo. minilo je že 5 mesecev in 5 dni dobro ne ?? da ne vleče več???? pri meni ni tako vsak dan pomislim na cigaret in kako bi spet začela kadit, ampak z trdo voljo grem naprej,. Moja sedanja odvisnost je šport hihihihih,,,,,,,

Srakica , zali kako je ???

LEP POZDRAVČEK VSEM

Ojla, jaz čedalje bolj, danes je že 25. teden odkar ne kadim. Počutim se zelo v redu, kile se mi nabirajo, rekla sem si, da se bom z njimi začela ukvarjati, ko bo minilo pol leta (ajoj, čez devet dni), edino spim še vedno zelo malo. Verjetno je to tudi z meno, v katero verjetno vstopam, malo povezano.

Ej, Srakica, zakaj se pa ti nič ne oglasiš?

Sama hvala me je – 26 tednov, pojutrišnjem pa 6 mesecev. Edino kar me še trese, je nespečnost, zelo zgodaj (2.45) se zbudim in ne zaspim. Dekleti, kako sta?

Pozdravček,

sam da se pohvalim danes mineva 6 mesecev od zadnjega cigarete in jaz se odlično počutim. Niti kile mi niso problem (nisem se nič zredila), vse je v glavi in iz dneva v dan lažje.

Punce kako je z vami??????

Ojla, 13.10. bo 7 mesecev. Je čedalje bolje, samo kile se mi nabirajo. Sicer pa pravijo, da sem bila prej itak presuha in da sedaj bolje zgledam. Bravo Catena in ostali bivši kadilci. Kje se je pa Srakica izgubila?

Seveda se da. Potrebuješ miselni preskok v glavi in ni potrebno, da nehaš na en mah. Lahko postopoma zmanjšuješ, greš proti čedalje lažjim cigaretam, dokler ne prideš na najlažje z vsebnostjo 1. To pomeni, da boš zaužival tudi čedalje manj substanc, ki povzročajo odvisnost. Že vmes si dopoveduj, da je kajenje škodljivo, da tobak smrdi, prav tako tvoji prsti in iz ust, tvoji zobje postajajo rumeni, pa zavedaj se, da vsake prižgane cigarete ne rabiš pokaditi do konca, postopoma zmanjšuj tudi količino inhalacije s šibkimi vdihi. če se pregrešiš in potegneš par dimov čez nekaj časa, ko si že nehal, ti bodo verjetno smrdeli, ne vztrajaj v cigareti do konca, ampak jo vrži stran. Zavedaj se tudi, da en padec še ne pomeni izgubljene vojne. Pač ne kadiš več od tistih par dimov. Izogibaj se alkohola, tudi kave ali družbe, ki te navaja h kajenju oz. tudi situacij, v katerih si prej vedno kadil in ti je bilo prijetno ali si rabil nekaj za delati npr. samotno posedanje po lokalih ali posedanje s kadilcem ob nekoristnih debatah. Najdi si tudi nek smisel življenja, v kolikor počneš prej navedene stvari.

Nehati kaditi je pravzaprav otročje lahko, potrebuješ samo malo želje in strategijo, kot je zgoraj.
Čez čas ti bo kajenje samo še bled spomin in ne bo ti jasno, kaj si sploh videl v tem.

New Report

Close