Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje ne kadim tri mesece in upam da tako ostane

ne kadim tri mesece in upam da tako ostane

Čestitam na vztrajanju. Vaše izkušnje bodo zagotovo marsikomu pomagale. Samo nikar ne recite, da eden ni nobhede. Žal je tako, da je eden že ponovni začetek. Ne storite te napake in vztrajajte pri popolni abstinenci. Verjamem, da lahko in navijam za vas!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hojla,

pozdravlja vas še ena, ki kljub vsemu sranju, ki ga je doživljala, bila tako pametna in ni popustila. Prepričana sem, da prav zaradi tega, ker sem tako trpela. Odločila sem se, da na neko depresijo in podobne strahove sploh ne bom več mislila, če ne bom še sama sebe prepričala v to, pa v neko motnjo spanja in še in še bi lahko naštevala. Prazniki so bili pa prav smešni, prvič sem se v njih znašla kot kadilka, ki ne kadi. Šli smo v vinograd, pospravljala sem vikend in ko sem kaj končala, sem si rekla: čikpavza, ups, pa saj ne kadim. Kar zasmejalo se mi je, res so bili lepi dnevi.
Srakica, bravo, kaj pa ti, Ca tena? Hvala, dr. Čakaš, da nas spremljate in spodbujate.

Se oglasim, lep pozdrav

Čestitam srakica in ostali!
Tudi sama sem 15 tednov brez cigarete.
Kaj naj ti povem tudi meni se je to dogajalo…naj grem na kavo pa ne bom kadila, razlog za pauzo je bil čik, in vedno ti misli tavajo o kajenju. Mene je mantralo dolgo časa iste misli kot tebi. Predlagam ti, da ko misliš o kajenju probaj preusmeriti misli nekam drugam. Čeprav bo težko se prisili … recimo poslušaj muziko, ki ti je všeč in si v mislih poj besedilo…aja čudno se sliši a bo delovalo 😉
Polno sreče….
nmt

še sem tle in še vstrajam.

Prav zdaj prebiram mal tle po forumu pa berem izjave Gruberja zanimivo.
V nedeljo sva z možem imela kar močno debato in je nezadovoljen, ker sem taka, ker se še vedno vse vrti okoli čika, kr neki kako se nebo vrtelo po 20 letih kajenja in prvem poskusu da neham, sploh nevem kaj pričakuje od mene. V glavnem želja je še vedno zelo močna, sam sej sama vem in to sem mu tudi povedala, da čas itak zaceli vse rane tako bo tudi to, če me seveda prej ne zlomi.

V prejšnji torek sem izvedla, da se je sestri spet povrnil rak na bezgavkah in to že tretič, punca bo pa septembra stara 18 let in pol se človek vpraša kaj je sploh vredno, tudi sama imam hčero ki ima 15 let in me je zelo strah.

Zdaj sem kr malo zašla,sam ves čas razmišljam, da začnem nazaj kadit, da si olajšam vse skrbi in da bo kdaj drugič lažje končati z tem. Vendar nisem prepričana vidim po vseh izjavah, ki sem jih prebrala da nikoli ne bo lažje, samo če ne bom kadila bo čez čas lažje in to se opominjam iz ure v uro iz dneva v dan aja pa že enih 43 dni je od kar nekadim

lp vsem

Ca tena, vztrajaj, boš videla, en dan bo naredilo klik, pa boš kot nova. Poglej, kaj sem pisala še 29.04. Res sem mislila, da se mi bo zmešalo, da sem padla v depro, da imam motnje spanja,… V nedeljo, 28.04. sem se šla na vse zgodaj zopet tuširat, depilirat, …. Zakaj, ker sem se tako ušivo počutila, da sem mislila, da me bo kap, infarkt, da me bo moral mož peljati v bolnico, da bom umrla – pa bom umrla vsaj čisto čista in nekosmata (ha,ha). Dva dni po tem groznem doživetju pa kot nova in ta teden je res prvi teden, ki je kolikor toliko prebavljiv. Ti si verjetno le malo za mano nehala (jaz sem 13.3.), potrpi, ne splača se zavreči vseh muk, ki smo jih dale (oz. dali) skozi. Verjemi, če začneš nazaj, si ne boš nič olajšala, očitala si boš!!!! Nič ne bo lažje, še težje bo, ker boš imela slabo vest.

Je pa grdo, da tako mladi zbolevajo, prepričana sem, da ga bo tudi tokrat premagala. Mladi so močni, bolj kot mi. Želim ji čim prejšnje okrevanje.

Jaz pa imam dva fanta, en bo v četrtek star 13 let en pa julija 20. Sta carja in sta navdušena nad karakterjem svoje mami, malo manj pa nad teženjem, ki ga je, seveda, najlažje povezati z neko nikotinsko krizo.

ZDRŽITE, ZDRŽIMO, SPLAČA SE!!!!!

Hojla, ne morem iz svoje kože, tudi na forumu se moram pohvaliti. Danes mineva 2 meseca, odkar sem prižgala zadnjo cigareto in počutim se več kot odlično!!! Krize so, za enkrat, hvala bogu minile!!!
Včeraj sem bila z mojimi fanti v zimski termalni rivieri v Čatežkih. Kako je bilo fino, niti pomislila nisem, da bi morala ven na cigaret, šele, ko smo plavali zunaj in ko sta na dva ven prišla kadit, mi je kapnilo, kako težko bi mi bilo pred parimi meseci, kako bi že vnaprej premišljevala, ali bodo kakšna vrata odprta, da bom lahko šla ven, kaj bo, če ne bodo … Res je precej stvari lažjih, če ne kadiš.

Ca tena, Srakica, pa vidve, sem prepričana, da vztrajata in da je tudi vama vsak dan lažje.

Ojla,

še smo tle. No dejmo reč v nedeljo smo bili na enem obhajilu in sem naredila neumnost seveda mal vinčka preveč je bilo in sem povlekla en dim cigareta, tako sem začla kašljat, da sem ga kar takoj spustila iz rok. Ja tako je. No dnevi so nekoliko boljši kot na samem začetku, sam še vedno traja ta nek občutek, ko te tišči v prsih in nekaj manjka. Boljše bo z časom to vem in sem prepričana.
Držte se pa se še kej slišmo bay

Dečve bravo.

Ste na pravi poti.

Ca tena. Nima veze. Zdaj veš kak drek kadiš, da v resnici cigareti nimajo dobrega okusa. In tisti smrad, ki si ga občutila ob tem dimu SI TI ko kadiš. Erotika pa taka. Ženska, ki je erotična ima poseben okus, če jo pri tem ljubiš se okus prav posebej poglobi nekam v dušo. Ženska, ki kadi smrdi. Pika. Desc ni nič drugačen, še več, mašijo se mu žile pri kajenju in kateri organ že potrebuje za moškost naval krvi. He, he.
Nihanja v razpoloženju so čisto normalna stvar. Pa punca tvoji možgani se resetirajo, ko lahko pričakujejo od tebe nirvano, ko bi včasih najraje popi…la.

Sestra naj skoči na to stran http://www.zavod-preporod.eu
Želim ji pravo pot k ozdravitvi in zdravju.

Zali le pogumno naprej. Ti kot vzor si otrokom najboljša popotnica.

Srakica, kaj je s tabo. Si pridna?

Hojla drage moje nekadilke. Kot vidim smo še vedno brez cigaret. Vedno manj razmišljam o njih in vedno bolj uživam v pridobljeni svobodi. Svobodi, da mi ni treba panično skrbeti ali imam dovolj cigaret na zalogi, ali je loka s teraso, ali so v družbi tudi kadilci itd.

Gruber – hvala lepa za podporo! Kar se pa tiče erotike in smradu kadilcev pa takole…. Resnično upam da sem nehala kaditi za večno, vendar moram reči, da me kadilci prav nič ne motijo. Naj kadijo, če jim tako odgovarja – razlika je edino ta, da pri meni v stanovanju tega ne dovolim več. Prav tako se ne ukvarjam s tem kako ti ljudje smrdijo, saj iz lastnih izkušenj vem, da v kolikor oba partnerja kadita – potem tako ali tako ne vohata smradu drugega.

Kdorkoli bi rad prenehal s kajenjem ima mojo podporo, vendar kadilce puščam pri miru, saj sem bila tudi sama in sem še vedno zelo “alergična” na ljudi ki so se odločili da jaz ne bom več kadila, brez da bi še mene kaj vprašali za mnenje.
lep začetek tedna vsem skupaj.

Hojla,

danes pa mineva mojih 10 tednov!!! Počutje je, vse do danešnjega dne, ko sem zopet malo bolj “blentava”, fantastično. Vem, da bom vstrajala, da boste vztrajali.
Se še oglasim, če ne prej pa takrat, ko se bo treba pohvaliti!

Pismo, danes je 11 tednov in drugi dan, ko sem čisto na tleh. Spim po dobre tri ure na noč, čisto sem uničena, utrujena, brezvoljna. Kaj naj naredim?!? Ali naj po 11 tednih poskusim z nikoret žvečilnimi? Kaj menite, kaj bolj pomaga, akupunktura ali hipnoza? Prosim za čim hitrejše nasvete, ker se mi res meša ….

Hvala!

Predlagam, da poskusite z nikotinskim žvečilnim ali pa morda še bolje z obližom, ker ste očitno zelo zasvojeni. Varianta je tudi, da se oglasite pri svojem zdravniku, da vam predpiše Champix in ga jemljete po predpisih in pod njegovo kontrolo. Zaenkrat so z tem zdravilo še najboljše izkušnje.
Ob tem poskušatje biti čim bolj telesno aktivni in predvsem VZTRAJAJTE!!!.
Držim pesti za vas, ker vem, da ste sposobni premagati krizo.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

ojla,

ajeja ko sem prebrala zalino sporočilo me je kr strah postalo…..
Zali drži se, je tak ušiv teden pri meni je kreganje non stop upam sam da ga ne prižgem.

LP

VZDRŽITE DEKLETA!!! NAVIJAM ZA VAS.

TOMAŽ ČAKŠ

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hojla, ker zopet nisem spala in ker se počutim res čudno, še bolj pa zato, ker je mami že zelo skrbelo, sem šla k zdravnici po champix. Predlagala je, da naj ga jemljem vsaj še 14 dni po tem, ko se bom dobro počutila. Mogoče pa odločitev, da preneham z eno akupunkturo res ni bila najmodrejša. Očitno sem preveč zasvojena. Bom poročala, vedite pa vsi, ki berete, da ga za živo glavo ne prižgem, saj nanj niti ne mislim, niti ga ne želim, da o veselju, ko vidim kadilce pri kajenju in mene ni med njimi, sploh ne govorim. Ponosna sem da mi je uspelo, a očitno moje telo nekaj protestira. Ga bom že prepričala!

Pozdravljeni,

kako je?
Zali nič se ne javljaš upam da vztarjaš, da je kriza popustila.
Jaz sem to noč sanjala da non stop kadim in kadim joj ta občutek, ko bi vsaj zginu za vedno sam vem da tako zlahka ne bo šlo. Kot je rekla ena moja prijatelca, če si 20 let kadila misliš, da boš zdaj kr v enem mescu dveh pozabla da si kadila ne bo šlo.

No upam da nam uspe in da se bomo če kak mesec smejale tem zapisom…..

Lep deževen dan želim

Vztrajam, čeprav je še vedno zelo grozno. Sicer me je zdravnica opozorila, da učinek champixa ne bo takojšen. Hotela sem jamrat, pa ne bom. Se javim, vsi skupaj pa vztrajajmo!!!!!

Hojla!

Malo sem bila “lenuh” in nisem niti pogledala foruma, ko pa sem ga, sem dobila kar slabo vest. Zali, ko si najbolj potrebovala kakšno podporo – ja takrat sem jaz seveda brala knjigo, igrala igrice na računalniku … madona bi najraje kar sama sebe v rit brcnila. Upam, da še vedno vztrajaš. Veš kaj – ta kriza je samo v glavi. Sedaj pa ne kadiš že tako dolgo, da so tole verjetno še zadnji poizkusi tvojega telesa da bi mu vrnila nikotin. Ampak jaz sem mu rekla: ” svojega telesa gospodar sem jaz in ne ti dragi nikotin .”

Kar razjezi se na tole nikotinsko potrebo. Jaz sem se nekajkrat tudi in če me je takrat kdo gledal si je verjetno mislil, da sem malo “usekana”. Sem praktično sama sebe nahrulila kakšna tepka sem in seveda to ni trajalo pet sekund ampak kar nekaj časa oz. toliko časa, da je nikotinska kriza izzvenela. Meni je pomagalo in poizkusi – mogoče bo tebi tudi. Seveda ti bo – približno 2-3 krat se boš nahrulila, pa bo – ha-ha-ha!

Verjemi mi da je vsak dan lažje. Ne morem reči, da ne pomislim več na cigareto. Seveda pomislim in tudi o tem še razmišljam, da bi si eno prižgala za test, da bi videla kako bi se na to cigareto odzvala, ampak hvala Bogu, do sedaj sem bila še dovolj pametna, da se zavedam, da to ne gre tako.

Ma Zali – saj bo, verjemi mi, da ko bomo v jeseni brale tale forum, bomo že vse “stari nekadilci”. Mogoče bodo pa naša razmišljanja in borbe samih s seboj komu pomagala pri odločitvi – postati nekadilec.

Pozdravljeni sotrpini,

danes je 13 tednov, jutri bodo trije meseci od zadnje prižgane cigarete. Psihično stanje se je močno izboljšalo – skrajni čas!!! Mogoče zaradi Champixa? Danes bom vzela zadnjo tableto iz prve škatle. Ker imam občutek, da je moja nespečnost povezana tudi s tem zdravilom, vas, dr. Čakaš sprašujem, kako naj ga neham jemati, da bo vse OK. Še eno škatlo ga bom danes kupila. Prosim za odgovor.

Ej dekleta, javita se kaj, prepričana sem, da še vedno vztrajata!

Najprej vse čestitke za vztrajanje!!!

Motnje spanja so sicer opisane tudi pri jemanju Champixa, so pa seveda tudi reden spremljevalec ob prenehovanju kajenja.
Glede jemanja Champixa se je pokazalo, da je uspeh večji in se svetuje po 12-tedenski terapiji še ena za 12 tednov in potem se preneha z jemanjem.

V kolikor bi bilo še kakšno vprašanje, vam svetujem, da pokličete na telefonsko številko priloženo škatlici Champixa. Sam bom namreč do konca junija odsoten in bom imel omejen dostop do interneta.

V vsakem primeru pa držim pesti za vas in vse vaše sotrpine!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close