Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Nasveti -alergija na sonce

Nasveti -alergija na sonce

Sončenje na morju
Rešitev: solarij, tablete za alergijo

Potek: Obiskovanje solarija pred morjem ter jemanje tablet pred morjem ter vsak dan na morju.

Moja izkušnja: Vsako leto sem se boril proti alergiji, na kar sem si letos pred odhodom na morje prebral nekaj nasvetov na forumih. Le ti so mi pomagali rešiti to težavo.

Moj podroben potek priprave na morje:
1.) 10 dni pred odhodom na morje sem odpravil v solarij. Obiskal sem ga na vsaka dva dni. Torej približno pet obiskov, prve tri obiske po 4 minute ter naslednja dva po 6 minut. (nepomembno: izmenično ležeči in stoječi položaj). Le ti obiski so mi prinesli vsaj neko podlago pred pravim sončenjem (močno sonce na morju).

2.)
3 dni pred odhodom na morje sem začel jemati tablete za alergijo (claritine). 1 na dan.

3.) Vsak dan na morju 1 tableto, sam sem jih jemal zjutraj. Sama tableta drži 24 ur.

4.) Uporabljal sem klasično kremo za sončenje tipa Nivea (Kids/ za otroke ampak prav to verjetno prinese večjo zaščito) faktorja 30. Zadnjih par dni na morju pa sem tudi poizkusil brez kreme, in to ob najhujših urah 13-15 in povem, da ni bilo niti male srbečice ali pojava izpuščaja.

5.) Ker je tu velika verjetnost, da je alergija kombinacija sonca ter slane vode sem se po kopanju dobro stuširal, nato pa takoj obrisal do suhega ter nanesel kremo za sončenje. (to so ključne točke proti alergiji!)

Kar se tiče samega sončenja na plaži: Ni potrebe po skrivanju v senci ampak le brez pretiravanja, kar bi znalo “priklicat” izpuščaje.

V času ko sem bil na morju se mi znaki alergije niso pojavili niti enkrat!! kar mi je prineslo mnogo veselja, zato sem spisal ta članek, ki vam bo pomagal preprečiti ali vsaj omiliti alergijo na sonce.

Sam sem alergičen na kar precej stvari, kot so cvetni prah, pršice, hrana(večina sadja), sonce, pik ose (kar sem nedavno izvedel z izkušnjo, ki je bila na sreče blage reakcije (močni izpuščaji po celem telesu)), predvidevam da tudi na sol (morska voda ter znoj). Nekaj let me že preganja ta slaba bolezen na morju. Vsako leto se mi je postopoma vsak dan na morju začenjalo. Najprej nekaj izpuščajev in misliš da saj bo bolje in se greš naprej sončit. Na koncu pa dobiš tako močne izpuščaje, da ponoči ne moreš spati. Takrat se mi je koža celila in to je tako obupno ker te celi čas nekaj pika v koži ampak si ne moreš nič pomagati in še tam ko so izpuščaji se barva ne prime.
Na srečo sem se poučil o tem in razrešil problem.

Le poizkusite te točke in nebo vam žal. Recimo adijo alergiji in pozdravimo sonce!

Jan 🙂

New Report

Close