Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Nasvet tedna: Skupaj krožita po skrivni orbiti sveta

Nasvet tedna: Skupaj krožita po skrivni orbiti sveta

V zadnjem letu v javnosti veliko slišimo o pokojnini. O pereči temi se je Vitja Matijašič pogovarjal z Nušo Derendo.

*********

»O financah bi se radi pogovarjali? Prav, ampak naj bo zraven še Frenk, moj mož in menedžer,« je pred pogovorom želela Nuša Derenda.

30. marec

»Od vseh pevk mi je zares blizu Celine Dion. Ima tisto širino, energijo. Rojeni sva na isti dan. Kar nekaj časa sem imela v avtu njen CD v živo, posnet na naslovu v Los Vegasu. Ob poslušanju tega CD-ja sem tudi sama dobila motivacijo za nastope in nove ideje za večje koncerte. Potem ko poslušam Celine, si upam več.«

180 nastopov letno

»Peti sem začela na veselicah, in to v srednji šoli. Že takrat sem imela dober občutek, ko sem nekaj zaslužila in imela svoj denar. V osemdesetih in devetdesetih letih smo več let igrali v Švici in Nemčiji. S Frenkom sva takrat hotela zaslužiti čim več, ker nisva vedela, kaj naju čaka v prihodnosti. Dobro nam je šlo. V Nemčiji so nas angažirali leto za letom. Imeli smo od 150 do 180 nastopov letno. Potem pa je prišel čas, ko se je bilo treba odločiti: ostati v Nemčiji ali iti nazaj domov? Nekaj časa sva premlevala, kaj bi, potem pa sva rekla: »Greva nazaj!«

Leto 2030?

Kakšno pokojnino si predstavljata? Nuša: »O tem se sploh ne splača razmišljati. Tako, kot jo bo takrat lahko dala država. S tem se je treba sprijazniti. Zato varčujeva tudi na druge načine.« Frank: »Včasih smo imeli tak tempo, da sem govoril, da pokojnine ne bom dočakal. Zdaj pa mislim drugače. Dejstvo je, da nekaj zanesljivo bo, koliko pa bo… Kdor je včasih kot obrtnik ali pa zdaj kot s.p. plačeval minimum, je minimum – pokojninski – tudi dobil. Veva, da se na pokojnino, tako klasično, kot jo dobiva večina pri nas, ne moreva zanesti.«

Celotni članek si lahko preberete [b]tukaj[/b].

Mi pa vam svetujemo takole: »Pomembno je, da že danes razmišljate o pokojnini, saj si želite preživeti svojo starost brezskrbno. Tako si boste lahko z manjšimi mesečnimi zneski zagotovili, da bo vaš želeni cilj uresničen.« Več o ponudbi si preberite tukaj[/url].

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

New Report

Close