Najdi forum

Pozdravljeni, na vas se obračam za nasvet. Moj mlajši brat (obiskuje srednjo šolo) ima vse večje težave z depresijo in občasnimi paničnimi napadi. Omenja tudi vrtoglavico in istočasno glavobole- zaradi stresa ,ki mu ga povzroča šola. Sem edina oseba v družini kateri zaupa in morda kaj pove. Zelo težko pridem do njega. Je izredno zaprt, skrivnosten. Poskušam z nežnim ljubečim zaščitniškim odnosom priti do njega, da se mi odpre in da bi mi lahko večkrat priznal kaj mu leži na duši. Kakšen bi bil vaš nasvet, kako mu lahko pomagam, kako naj govorim z njim in kakšne nasvete mu lahko dam glede stresa in vsega skupaj?

Pozdravljena!

Lepo je, da mlajšemu bratu stojiš ob strani in mu pomagaš v težkem obdobju skozi katerega gre. Vendarle ne gre precenjevati svojih moči in bi svetovala, da pomagaš bratu do pomoči strokovnjaka- psihologa, psihoterapevta- saj bo se tudi sam morda lažje odprl človeku, ki se poklicno ukvarja s pomočjo ljudem. Vsekakor pa je tvoja podpora in podpora bližnjih nadvse pomembna. Brezplačno psihološko pomoč lahko mladim med drugim dobijo na lokalnih svetovalnih centrih za otroke, mladostnike in starše- pobrskajte na spetu kateri je vam najbližje.
Želim vse dobro, lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close