Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina nas maltezan isce maltezanko

nas maltezan isce maltezanko

Lepo pozdravljeni!

Moram Vas obvestit, moj nick je zlorabljen. Jaz imam škota in nimam maltežana.

Pa tudi moj kuža je kastriran in niti z njim ne služim.
Lep pozdrav vsem ljubiteljem živali.

Hm…ob vas dragih damah (ta drugih, ne tistih sipmaticnih z nogami na O, X, in predvsem NE razprtimi), ki se tako zavzemate za seks, zivljenje polno spolnih radosti, me prav zares zgrabi, da bi s svojo drago prijateljico, ki ji prav nic ne manjka (je prav fletna) imela otroka. Res!
Jaz sem Ok, ona Ok….ampak kaj ko je HIV pozitivna. Ma jebiga, sej to ni pomembno – noben tega drug tega ne ve – samo jaz in ona. Upam, da bodo otroci lepi na ateja….

Ob tej priliki, pa vas prosim za podporo na prostestu pred parlamentom, kjer se bomo zavzemali za ljudi, ki imajo HIV, celo paleto hepatitisa, itd, da lahko imajo otroke. Tudi oni imajo pravico do spolnosti, ane?

uf a sedaj se pa kar lahko primerja žival z človekom?hm zanimivo to ja!

….vsi govorite da rodovnik ni zagotovilo da pes ne bo imel bolezni,pa še kar eni trobite v tri krasne,…enako možnosti ima pes z rodovnikom in enako pes brez rodovnika,..samo da tisti ki zaslužijo mastne denarje z prodajo psa z rodovnikom malo bolje poskrbijo komu gre pes v roke,….tisti ki pa imajo mešančke pa jih ponavadi oddajo zastonj..zame je en zlati prinašalec z rodovnikom enak kot tisti ki je čistokrvni,…in moj ki na žalost nima neke zlate krvi in nima rodovika je star 6let ,zdrav,lep in živi tako luksuzno življenje da sem mu včasih kar navoščljiva….

Ne, rodovnik ni garancija, da pes ne bo nikoli bolan. Da pa sta kar se zdravja tiče rodovniški in nerodovniški pes enakovredna, pa tudi ne drži. Tako, na kratko, upam da je razumljivo napisano.

zakaj nažalost, če smem vprašat, če je pes, pes.

prosim, pa da prebereš vse poste in ugotoviš v čem je štos.

in še enkrat:

rodovnik je pomemben, če želiš pasemskega psa, ki bo imel karakteristike pasme, ki si jo želiš in predpogoj za vzrejo PASEMSKEGA PSA. Upam, da bo sedaj jasno.Tistemu, ki je mar za pasmo, nikoli ne bo paril psa brez rodovnika in vzrejnega pregleda, vsem ostalim je mar samo denar.

drugače pa se strinjam, če želiš samo psa in ti ni pomemben njegov izgled in karakter, si pač izberi mešančka.

Vedno znova se čudi, kakšne butaste izjave so nekateri sposobni blekniti. Hinavec, če še ne veš, ima tudi ta tvoja (verjetno hipotetična) prijateljica pravico do otroka. Za začetek ti v branje priporočam Ustavo Republike Slovenije. Ni tako kratka, vseeno pa ne predolga za nekoga, ki ima vsaj kakšen razred osnovne šole. Potem, ko se boš prebil čez to branje (enkrat do konca leta bo že), ti bom pa še kakšno mednarodno koncencijo predlagala, a ne verjamem, da jo boš zmogel brez pomoči mentorja.

Pravic je veliko. Tudi ljudje s taksnim in drugacnimi tezavami pravico do otrok. Ampak ni vse v pravicah. Treba je ravnat tudi v skladu z moralo. Je moralno zaznamovat cloveka ali zival zaradi zadovoljitve nasega ega? Na svet poslat ze v naprej obsojen osebek?
Je moralna sproducirata mladicke samo zato, da nasi otroci vidijo cudec rojstva, ali zato ker prijateljica nima denarja, da si kupi psa? Niti priblizno! Sploh se ne gre za rodovnik – ne rodovnik. So tudi psi, ki imajo rodovnik in v nobenem pogledu niso primerni za vzrejo. In njih se obsoja tako kot ostale.
Dejansko je to kriva zakonodaja in ne posamezniki. Z vsakim nerodovniskim leglo se dela velika skoda pasmi in preprican sem, da ce se bo ta trend nadaljeval po cez 100 let meja med pasma izbrisana, pratako njihove naravne zasnove in karakterne lastnosti. Maltezani bodo imeli plecno 30cm, labradorci bodo agresivni, pitbuli z usesi do poda. In zakaj je kriva drzava – zakonodaja? A ste se kdaj vprasali kaj bi se zgodilo ce bi kdo zacel producirati “fake” nerodovniske lipicance? Svet bi bil pravgotovo navdusen. Zakaj pa ne? Ce imas prostor, nekaj denarja, ves da se bodo prodali… A se je kdo vprasal kaksne posledice bi taksno dejanje imelo? Zep bi se hitro in krepko spraznil. Ko pa gre za pse pa ni nobenemu mar.

Noben ne dvomi v to, da je za nerodovniske pse in njihove mladicke dobro poskrbljeno. Sploh se ne gre za to, kdo ima pravico do parjenja in kdo ne, in niti priblizno ni catch v boju med rodovniskimi psi in nerodovniskimi. Mi je cist vseeno ce ima kdo nerodovniskega psa. Verjamem, da ga ima rad prav toliko kot jaz svojega s papirji. Ampak psa imas lahko zase, in pes lahko zivi pratako polno zivljenje brez “seksa”. Zakaj je potrebno delat skodo pasmi?

Vcasih je treba pogledat tudi malo dlje od nasega zadovoljstva. Vcasih se je treba tudi odreci cemu v splosno dobro. verjamem, da nima noben slabih namenom, ampak vsaj malo informiranja o problematiki ne skodi. Vsaj malo, toliko, da se zamislis in sploh ves v kaj se podajas.
Seveda je v naravi psov, da se razmozujejo in to opravijo brez problemov oz. komplikacij. Ampak je res tako? Seveda lahko psica skoti mladice pod mostom, sredi gozda, in nekaj bo jih tudi prezivelo. Ampak psice, ki tako kotijo ponavadi niso lastniske in so pravgotovo mesanke. In kdo potem vodi evidenco koliko takih psic pogine med porodom, koliko mladicev iz legla prezivi.
Mislim, da se vsi ne zavedajo kaj vse en meanigless sex prinese zraven. Lahko pogine tako samec kot tudi samicka. Ali bo mlada lastnica zahtevala od lastnika samicke, da opravi pregled oz. bris noznice zaradi bakterij?
Vam je jasno, da lahko en taka bakterije ubije samca, povzroci taksna in drugacna obolenja zaradi katerih se bo moral do konca zivljenja borit s krvavecimi jajci, itd. A se zavedate, da lahko psicka pogine med kotivijo? Da lahko ze zaradi preoste tezave, kot se ne dovolj mleka, prevec mleka, zamaseni sekski, itd. poginejo tako mladici, kot tudi psica. Tisti, ki pa bodo preziveli pa bodo “kripli” do konca zivljenja?
Seveda se to ne vidi, ker za take pse nobenemu ni mar, ko poginejo. Ponavadi seveda vidimo smo to kar nam ustreza. In ustreza nam to, da je sosedova psica v stali skotila 10 mladickov, ki so zdravi, doziveli 15 let, super izgledajo so prijazin. Ne vidimo pa na drugo stran ceste, kjer se sosed ravnokar igra z novim mladickem, o njegovi starejsi psicki pa ne duha ne sluha. Kje je pa ona? Seksa in uziva zivljenje v vecnih loviscih…

lep pozdrav

Super napisano 🙂

Razpravljanje o neki splošni morali ni smiselno. Poznam ljudi, za katere je nemoralen seks pred poroko. Poznamo tudi take, ki jim kraja družbenega premoženja ni nič nemoralnega. Zaradi tega na srečo v človeškem svetu obstajajo zakoni. In glede na zakonodajo pač ne moremo obsojati ljudi, ki se kljub svoji bolezni odločijo za otroke.
Ampak, kot sem enkrat že napisala, pa nekdo tega ni prebral, tu obstaja ločnica med človeškim svetom in svetom naših domačih živali. Ker ljudje se za potomce odločamo sami. Naše domače živali pa ne (ker zelo verjetno si npr. rodovniški rodezijski grebenar, če vzamem za primer pasmo, ki če ni tako pogosta kot zlati prinašalec, za partnerko med vsemi možnimi psicami izbral rodezijsko grebenarko). Zato je primerjava med pasjimi in človeškimi potomci tukaj ne le smešna in zgrešena, ampak, kot sem tudi že napisala, sodi v predal nekih totalitarnih ideologij.
Če pa govorimo o psih (o čemer naj bi navsezadnje govorili), se pa strinjam s tabo. Se pravi, v tistem delu, kjer govoriš o psih.

hanan kaj se ti ne zdi da mastno služijo lasniki psov z rodovnikom??verjemi da jim ne gre samo za pasme ampak za zaslužek!

In kako to, lilly25? Imam namreč dva rodovniška (eden je kastriran), me res zanima kako priti do teh mastnih denarcev, ki jih bojda služijo lastniki psov z rodovnikom. Rabim nov avto, Opel Agila me ful mika.

no prvo bom rekla da se mal ohladi…ker vsi ki kao hočete toliko pomagati
živalim ste eni totalno nestrpni in neprijazni ljudje!čudno to kajne???

nanook a sem tebi kaj rekla??ne!govorim o ljudeh ki oglašujejo svoje rodovniške pse na bolhi,oglasniku in postavijo vrtoglavo ceno in jim ni mar kam gre pes….
tako da …glede na vaše odgovore vidim da samo napadate vsakega ki ima svoje mnenje!
mal se skulirajte ker s tem ne pomagate prav nobenemu živemu bitju!!

Govorila si o lastnikih psov z rodovnikom. Jaz sem lastnik dveh psov z rodovnikom. Ja, govorila oziroma pisala si tudi o meni.
Piši natančno.

Preberi celotno temo, pa še kakšno zraven, smo tudi o bolhi oziroma oglaševanju že marsikaj napisali.

popolnoma ti verjamem, ja tudi takšni se najdejo, ki kupijo psa z rodovnikom za nadaljno reprodukcijo, samo ne vem če bi takim lahko rekli vestni vzreditelji pasme.

kar nekaj vzrediteljev poznam, ker vzrejajo res samo iz želje vzrediti najoptimalnejši približek pasmi in to počno s srcem, ker jim je določena pasma ljuba in verjemi mi, da od takšnega vzreditelja kupiti mladička je milina, pa čeprav na začetku odšteješ malo več in ti vzreditelji vodijo knjige kam so odšli njegovi mladiči in to po več generacij skupaj, prirejajo srečanja, preverjajo svoje prodane mladiče in nudijo celotno pomoč pri vzgoji in ostalih problemih, ki nastanejo tokom pasjega življenja, pa še kupec ve točno kaj lahko pričakuje in ima oslonbo pri takšnem vzreditelju, denar od prodaje mladičev pa vračajo nazaj v svoje pse in le malo je tistega zaslužka, pa tudi če je jim ga čisto privoščim.

zakaj jaz zagovarjam rodovnik sem že nekajkrat povedala, no pa bom še enkrat, zaradi prevelikega števila psov, ja tudi rodovniških, čeprav jih je v naši deželici le 10% celotne populacije, pa še to je okvirna ocena, ker ni točno znana ostala populacija.

ne nameravam pa nikoli podpreti nerodovniških legel, kjer gre res samo za denar ali celo legel mešancev, zaradi svobodne volje posameznika, kako in kaj mislim o tem pa si lahko prebereš v mojih prejšnih postih, da ne bom ponovno pisala istih zadev.

pa še nekaj sem pozabila, tisti pravi vestni vzreditelji nikoli ne oglašujejo svojih legel na bolhi, ker jim tudi ni treba in imajo svoje mladiče rzprodane ali rezervirane kar nekaj časa v naprej,včasih že za naslednje leglo, zato nikar ne beri bolhe ali slučajno ne kupuj tam psa.

hanan, kako pa naj potem že jutri dobim psa, za katerega se bom odločila danes 2 minuti pred polnočjo???

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

hahaha, pojdi v zavetišče in si izberi mešančka, čeprav jaz osebno takim ljudem, ki se odločajo od danes na jutri o tako pomembni zadevi, kot je pes kateri ostane z nami vsaj 15 let, nobenega psa ne bi dala, za psa je potrebno veliko več, kot trenutni navdih in želja otrok, ki se ga slej ko prej naveličajo, ja zaradi takšnih so zavetišča polna.

Lilly 25 rodovniški psi niso tako mastno dragi, če poznaš vse stroške, ki jih ima vzreditelj. Velikokrat se celo zgodi, da ima vzreditelj izgubo.
Treba se je zavedati, da kakovostna vzreja stane in to ne malo.
Jaz sem recimo za svojo psico dala že najmanj 50 tisočakov samo za pridobitev vzrejnega dovoljenja, pa še niti ne vem če bom sploh parila. Vendar sem želela najprej vedeti, ali je psica zdrava in sploh primerna za vzrejo. Koliko pa nanesejo stroški še dodatnih pregledov tik pred parjenjem, med brejostjo, sama prehrana med brejostjo in oskrba mladičev,… pa raje ne bi, ker so številke ogromne. Nikoli pa ne dobiš povrnjenih stroškov, ki jih vložiš v socializacijo mladičev.

Če pa imaš psico le za štepanje, potem je pa stroškov izjemno malo. Večina takih samooklicanih “vzrediteljev” ne naredi nobenega pregleda, izbere samca za vogalom, psico hrani tako kot običajno, mladičkov tudi ne dohranjujejo, ker to vse prepustijo psici, da bi razmislili o razglistenjih vsak 14 dni in cepljenju – ja to pa že nov lastnik poskrbel, da o tem, da se z mladički razen crkljanja kot da so igračke nič ne ukvarjajo, raje ne izgubljam besed. Taki mladički res ne predstavljajo nobenega stroška, nihče pa ne more trditi, da je zanje poskrbljeno tako kot se zagre.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Samo majhen komentar: to, da vzreditelj oglasuje ne bolhi ni nic slabega. Je pa res, da se tam najde sve i svasta in je treba locit ene od drugih.
To, da vesten vzreditelj ima vsako leglo ze na zacetku rezervirano je utopija. Ne pravim, da se ne dogaja, ampak so taksni redki (v SLO).
Plus tega to ni nobeno merilo ali vzreditelj dela dobro ali ne. Vzreditelj na zatku svoje poti se nima imena in je prisiljen o taksnemu in drugacnemu oglasevanju legel, pa to se ne pomeni, da ni vesten in ne dela dobro.
Samo toliko… 😉

Se strinjam z PuncoLunco. Ce hoces denar se gres nerodovnisko vzrejo.

trixter

ja imaš prav, odvisno kakšno pasmo vzreja, če je pasma redka in iskana, so legla hito razprodana in rezervacije sprejema že za naslednje leglo, ki je običajno na dve leti. Če pa vzrejaš Zlate peinašalce ali labradorje, dalmatince itd, je pa druga pesem, takrat pa je na kupcu, da vzreditelja dobro preveri.

ne vem če si že slišal, da vzreditelj, ki ima iskane pse, spremlja svoje mladiče in v pimeru legla pomaga pri oglaševanju in prodaji maldičev, vsi ki se pripravijo vzrejati, pa točno poznajo sloves bolhe, tako kot tisti, ki iščejo pasemskega psa in verjemi, da jih zelo malo pogleda tja, obstaja cela paleta živalskih forumov, kjer lahko oglašujejo svoja legla.

večina pa ko išče pasemskega psa, pokliče na KZS in se pozanima o leglih, najhitrejša in najlažja pot.

New Report

Close