Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina nas maltezan isce maltezanko

nas maltezan isce maltezanko

No saj. Ko ti nekdo končno pove resnico greš pa v jok pa na drevo.
V odgovorih ni nobene provokacije. Provokacija je, če ti napišem, da poglej dalj od svojega nosu-ko boš tako velika, da boš dosegla okensko polico.
Resnica je, da problematika zavrženih mešancev vpije v nebo. Glede nato ,da je psov po zavetiščih toliko ,da uspavajo že nedorasle pse.
In ti greš pisat ,da bi rada parila nerodovniškega psa.
ni da bi kaj več kometiral

jaz vam predlagam da vsi ki takoooo zeloooo radi pametujete da greste na kmetije pa po kakšni vasi in tak ustavljate ljudi ki brez pameti parijo svoje mešančke in mačke ,…ko se skotijo pa jih utovijo,umorijo ali zavržejo.POJDITE!!!boste veliko več storili kot pa da pametujete tukaj!!se bo številka v zavetiščih takoj zmanjšala!
če pa nekdo želi parit svojega čistokrvnega psa še posebaj maltežana ki je zelo priljubljen pa ne zganjajte take panike!!še nisem vidla da bi bil kakšen zavržen!!!

glede bolezni..hm me prav zanima kako je bilo pred 50leti ko so bili sami mešančki ..pa so dočakali do 16let in več..zanimivo to kajne….

brez besed

Potem si pa nova na živalskih forumih. V zadnjih letih jih je namreč bilo kar nekaj. Čistokrvnih brez rodovnika, se razume.

In tvoje mnenje je zgrešeno.

________________________________________ Our lives begin to end the moment we become silent about things that matter (Martin Luther King, Jr.) http://www.brodii.jimdo.com/

ja,ja, tudi z rodovnikom se najde, da ne bo kdo mislil, da je rodovnik garancija za lepo ravnanje s psom, pa tudi če gre za tako lepega kosmatinka kot ke maltežan.

vse tiste, ki napedate bi veliko več dosegle z lepimi in spoštljivimi posti, zakaj ne pariti nerodovniškega psa (pa niti ne vem, če je kaj bolj mešanec, kod so psi z rodovniki in mimogrede se pri vzreji za ohranitev značilnosti pasme,dovoli parjenje tudi v najožjem sorodstvu, pa kaj mislite kako so nastajale pasme, samo za tiste, ki tega niste vedele), ja zato ker je že rodovniških preveč, da ne govorim o mešancih tistih pravih, ki zasedajo največ prostora v zavetiščih in žival mučiti z brejostjo in kotitvijo, samo zato, da dobiš mladiča, ki ga potem prodaš poceni in ne zaslužiš niti toliko, da bi pokril stroške legla, kajti leglo nerodovniškega in rodovniškega, pri istem številu mladičev, stane enako, če imaš seveda svojo žival rad in tako zanjo tudi skrbiš, razlika je samo cena vzrejnega pregleda, ki pa ni ravno astronomska.

Zato mlada lastnica, dobro premisli peden se odločiš za ta korak, kajti če imaš rada svojega psa boš imela rada tudi njegove mladiče in ti ne bo vseeno, kaj se dogaja z njimi, največkrat parijo psičke nevestni vzreditelji, ki jim ni mar zanje in želijo iz legla iztisniti kar se da največ denarja, zato so psička in leglo velikokrat slabo oskrbovani in iz takšnih leger se res lahko pričakuje bolne mladičke in daleč od ideala pasme. Tvoj samček prav nič ne trpi, če ne naskakuje samice, njega vodi samo nagon in nič drugega in če nima poleg sebe goneče se samice njegov nagon spi, zato ga prez vsake škode odvadi skakanja po tbi, ker s svojim vedenjem kaže svojo dominanco oziroma se te hoče podrediti, da bi ga parila iz tega razloga je totalen nesmisel in na svet spravila še nekaj psov katerih je že sedaj veliko preveč.
Želim ti veliko lepih trenutkov z svojim kosmatincem in vsaj poskusi gledati z drugega zornega kota, boš videla da res ni težko razumeti.

Ne se ne bo, ker, kot si napisala, jih oni utopijo (sklepam, da si to mislila), umorijo, torej je očitno zavrženih 1/3, če so vsi deleži enaki.

Se pravi, če bi imela doma psa pasme, ki ni priljubljena, ali pa mešanca, ga ne bi parila, ker bi vedela, da za mladiče ne boš mogla iztržit $$$? Samo vprašam.

Pred 50 leti pa res niso bili sami mešančki.

-si že kdaj videla da bi našli zavržene mladičke maltežana?recimo v reki utopljene?hm no ja možno…samo zeloooooo redko kajne!
ker so tarča tega mučenja navadni ubogi mešančki!!!
ne na žalost si me zelo narobe zastopila,..če bi jaz imela mešančka doma ga ne bi parila,..pa ne zato ker ne bi zaslužila,ampak zato ker se jih ljudje prej naveličajo in oddajo,..če se bodo naveličali maltežana ko v 5min eden poklical in ga posvojil,..malo poglej na bolho kjer se oodajajo,…pa boš vidla da so oglasi mešančkov po mar mesecev,oglas za čistokrvnega psa pa kakšno urco.vem ker sem sama tako posvojila čivavo ker je lastniki niso več želeli imeti.grebli so se zanjo pa ni bila zastonj!
no pred 50leti niso imeli samo mešančke…samo moj namen je bil da povem da mešančki nasplošno živijo dlje,…tako da lepo vas prosim,…če želite da ima vas pes rodovnik samo zato da rečete da ga imate potem žalostno,…in pa še nekaj…rodovniški psi so zelo dragi…hm le zakaj??zato ker hočete ogromno zaslužit namesto da ceno zmanjšate in bomo vsi lahko kupili psa z rodovnikom in potem ne bo več parjenja mešančkov če tako želite

l.p.

Ne, ker niso imeli rodovnika zraven, če se gremo s. str. Sem že zasledila zavržene pse, čistokrvne maltije brez rodovnika? Šur, ker pač vsake toliko gledam slikce po netu in vmes so bili tudi maltiji.

Mešančki nasplošno ne živijo dlje.

A zakaj so rodovniški dragi? Ker trg to prenese. Nekateri so, nekateri niso. Za ene je drago že vse kar je nad 100eur, spet drugi u izi dajo 2000eur.

Ja, zaslužki so res bajni. In cene naj bodo nizke, da si bo ja vsak bizgo lahko omislil psa. Pajade, pes je luksuz, ne pravica. Če nimaš keša za kvalitetno oskrbo in nakup, ga pač ne imej. Saj nikjer ne piše, da ga moraš imet, ane.

Če bi nekdo želel pariti čistokrvnega maltežana, ne bi noben skakal v luft, tu pa je govora o ‘čistokrvnem’ maltežanu. Če se prav spomnim, nima rodovnika, torej se ne more vedeti, ali je čistokrven ali ne. Imam prav?

Pa na kratko: pes ima rodovnik. Gre na vzrejni pregled, če ga opravi, imajo rodovnik tudi mladički, če ima po kakem spletu naključij – narava je le narava – kateri od mladičkov kako hibo, dobi vzrejno prepoved. Zakaj? da se hiba ne bi prenašala na potomce.

Pes ima rodovnik. Gre na vzrejni pregled, pa ga zaradi zdravstvenih, vizuelnih ali karakternih nepravilnosti ne opravi – ne ustreza standardu neke pasme, dobi vzrejno prepoved. Zakaj? Zato ker bi lahko na mladičke prenesel kako bolezen ali pa v najboljšem primeru ne bi izgledali ali se obnašali kot pripadniki pasme, ki je nam ljuba.

Torej, če hočeš pasmo, pojdi k vzreditelju. Če hočeš nekaj malega, kosmate s poklapanimi ušesi in repkom, pojdi v zavetišče.

Če ti je vseeno, da bodo mladički nepreverjenih staršev vse prej, kot pripadniki pasme, za katero še vedno misliš, da ji pripada tvoj pes in morda resno bolani, potem pari. Vest je tvoja, najebali bodo pa psi. Kot vedno…

Ne vem, da se ljudem ne ljubi vzeti vsaj en dan časa, da bi si pogledali vsaj vrh ledene gore o parjenju, obenem pa trdijo, da bodo imeli vsaj štiri mesece časa, da bodo skrbeli za brejo samičko in da bodo gor spravili mladičke… Absurd.

Kaj pa ultrazvok? Kaj pa dohranjevanje? Kaj pa hrana za breje/doječe samičke? Kaj pa carski rez? Kaj pa cepljenja? Kaj pa kalkuliranje obrokov za male pikece? Osnove socializacije? Navajanje na sobno čistočo? …? …?

uh se mi je kar zdelo, da si brskala po bolhi in skalkulirala ceno mladiča, prosim nehaj na bolhi se prodaja večina psov, ki so uvoženi iz tujine in so zrastli na pasjih farmah(malo pobrskaj po internetu in si oglej kakšno pasjo farmo, pa te bo kmalu minilo takšno repruduciranje mladičev) ali pa od nevestnih vzrediteljev, ki jim ni mar za svoja legla in ponavadi odajo mladiča veliko prekmalu, necepljenega , nerazglistenega itd.ja in tako lahko zaslužijo z temi ubogimi bitji. Ti pa si najbrž pametna in si ne želiš svojega psa dati v naskok takšnemu rejcu, vsaj upam.

zakaj so rodovniški psi zelo dragi, ja zato ker veš od kje prihaja in kdo so njegovi starši, seveda pa je potrebno rodovnik brati in je potreben za ljubitelje pasme, ki želijo ohraniti pasmo v okvirjih in standardih kot je določeno, seveda pa je predpogoj če se misliš resno ukvarjati z vzrejo pasemskega psa, ko pravim pasemskega imam v mislih takega, ki odgovarja vsem standardom in ne zraste v velikana ali malo večjega od podgane in je njegova dlaka svilnata in svetleča, pa da ne pozabim nastavitev repa, ki je značilen za to pasmo in seveda najpomembnejše karakteristika psa, saj jo prilagajamo svojim željam in zato iščemo pasemskega psa z rodovnikom, pri nerodovniških pa res nikoli ne veš z kakšnimi hibami so se srečali njihovi preniki.
Rodovnik, torej ni papir s katerim bi se kdorkoli hvalil ali izkazoval neki prestiž, ampak je potreben pri pasemskih psih, katerih lastiki so si želeli ravno takega psa po izgledu in kerakterju, kajti vsak pes nam res ni pisan na naš stil življenja.

Res me pojezi, ko zasledim, da nekdo kipi psa ki je podoben pasemskemu iz enega samega razloga,NADALJNE REPRODUKCIJE, verjamem, da je veliko ljudi, ki nima pojma, kaj pomeni rodovnik in kaj bi sploh počeli z njim, vedar pa je za vzrejo neobhoden in zelo potreben.

Kot sem že v zgornjem postu napisala, da se cena stroškov rodovniških ali nerodovniških legel ne razlikuje, če je človeku mar za svojo žival in bo počel tako kot je potrbno skrbeti najprej za brejo samičko, nato za kotitev, ki pri majhnih pasmah ni mačji kašelj in je velikokrat potreben carcki rez, da se reši vsaj samičko, velikokrat se pri teh pasmah skotita samo eden ali dva mladiča in nazadnje vso veterinarsko oskrbo mladičev, prvo cepljenje, razhlistitev in kvalitetno hrano za samočko in mladiče, ki jih je potrebno hraniti 4 tedne, vse to stane in nakoncu ugotoviš, da bi se ti veliko bolj splačalo kupiti rodovniškega psa, plačati vzrejni pregled in se šele nato iti vzrejo, ki ji šele takrat lahko tako rečemo.
Naj povem, da imaš pri vzrediteljih, ki vzrejajo rodovniške pse, vsaj delno garancijo, da bo tvoj pes zdrav, kajti v nasprotnem primeru, ga je dolžan zamenjati ali povrniti kupnino in to veliko vesnih vzrediteljev dela.

In nenazadnje, ja mešanci tisti pravi, so v povprečju bolj zdravi, zakaj, zato ker že mati narava naredi selekcijo in nekdo, ki ni za psa dal nič ali pa bore malo in ga jemlje samo kot žival, ne bo plačal nobene operacije ali zdravljenja psa, ampak ga bo dal enostavno uspavati in ostajajo samo zdravi psi, kar se pri rodovniških zgodi le redko, saj jih imajo ljudje za člana družine in so pripravljeni za njih storiti vse.

Mlada lastnica, upam, da sem ti vsaj delno razložila pomen rodovnika in zakaj ne nerodovniška legla,(ker če je nekomu vseeno ali ima psa, ki izpolnjuje vsa merila pasme ali ne, potem je bolje, da posvoji mešančka, ki jih je ogromno in čakajo na nekoga, ki jih bo imel rad)zato te res prosim, da resno premisliš, kaj počneš in se o tej problematiki malo bolj pozanimaš, še na kakšnem drugem forumu, saj jih je ogromno in sem prepričana, da boš začela gledati drugače.(razen če nimaš psa samo za orodje reprodukcije in ti pomeni samo toliko, v kar pa dvomim in verjamem, da imaš svojega psa resnično rada.)

Jaz imam bernardinko. A bo to OK? se mi ze goni, zato nujno iscem samca!!! help!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Mlada lastnica ne sekiraj se za zgornje pljuvanje. Poišči mu partnerko, mladičem pa ljubeče lastnike pa boste vsi zadovoljni. Pa lep dan ti želim.

Urša: zgornje ‘pljuvanje’ kot ti praviš je zgolj poskus, kako človeku, ki o vzreji nima pojma razložiti vsaj osnove. Lahko bi se mu reklo tudi ‘širjenje obzorja’.

Sej je brezveze kar koli govorit. Če ne pihaš v isti rog in dobesedno podpiraš štepanja mladičev, si že čuden.

Pač parite kot vas je volja, vendar se vsaj toliko zavedajte, da so vsi mladiči, ki jih boste sproducirali, vaša odgovornost in boste do konca njihovega življenja odgovorni zanje. In če bodo iz legla dveh “maltežanov” izšli psički prav nič podobni maltežanov, je to zgolj vaša napaka.

Če se že ne pozanimate o rodovniku, se pa dobro pozanimajte vsaj o vzreji, mogoče vam bo pa potem jasno, kaj govorimo in na kaj vas opozarjamo. Sicer sem pa enkrat prebrala dobro misel, ki še kako drži: kdor vidi samo svojega psa, mu rodovnik ni pomemben, kdor pa vidi pasmo in dobrobit pasme, pa mu je kristalno jasno, zakaj se psov brez rodovnika ne pari.

Pa srečno pri produciranju novih “maltežanov” in veliko sreče pri prepričevanju potencialnih kupcev, da so vaši mešanci pasemski psi.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Kratko in jedrnato.

mlada lastnica, mene pa samo zanima odkod si dobila svojega maltezana? Je bil kupljen kot maldicek, posvojen ali kaj drugega. lp

Madona ženske, vedno ene in iste, pametne ko hudič in zelijo igrat bogove!

Kdaj vam bo jasno, da nismo vsi enaki in da ima čisto vsak pravico delat po svoje, kot to delate ve!!! In da tole nikakor ni Vaš forum, zato pazite na svoje obnašanje in ja, prav zaradi Vas, ki menite, kako pomagate s svojimi odgovori tukaj, ki so prej vedno eni in enaki NAPADI, prav zaradi vas, se vedno znova in znova Primož huduje in premišljuje kaj narediti s tem forumom, da vas bo umiril, da vam bo koncno ze kapnilo, da doma pri sebi kar rezgetajte, tule pa se vedite kulturno ali pa UTIHNITE!!!
Jaz definitivno primožu svetujem, da vas skensla, kajti saj ravno ve delate tule največjo ZDRAHO!!! čeprav verjamem, da v real življenju veliko pomagate živalim, ampak ej, vse ima svoje meje in umirite se no!

LE zakaj za boga naj jaz nekomu tule nekaj pametujem, tako se je odločil, tako je, psa ima brez rodovnika, naj ga ima…napisem ce poznam odgovor, če ga ne, sem tiho in čao. Ampak ve NE, kje pa, hiter napad in blablabla, vsak čisto vsak ve kako in kaj in pač niso vsi taki kot ve, le kdaj Vam bo to jasno?

Torej tebi lastnica maltežana pa svetujem kakšno dobro knjigo o psih, da boš vsaj vedela kako in kaj in nato odločitev parjenje ja ali ne, pa srečno!

jezna

meni je popolnoma jasno, da v naši državi vsak lahko dela posvoje oziroma, kakor mu paše, pa me to sploh ne moti, razen v primerih kot je tale in njemu podobni, kjer se ljudje odločajo za neko reprodukcijo tako zelo odvečnih psov, če se bo tako nadaljevalo, ne bit presenečena, da bodo masovno začeli pse uspavati in prepovedali vsakršno vzrejo, v nekaterih državah se je to že zgodilo in potem se bodo najbolj zgražali tisti, ki danes kimajo svobodni odločitvi reprodukcije psov(katerih koli, da ne bo pomote), jaz namreč spremljam celotno problematiko in se zavedam, če sami ne bomo naredili nič, se tak scenarij neizbežno bliža.

Ja se strinjam, da se da vse lepo razložiti, brez nasramnosti in žaljivk, vendar očitno nekateri tega ne zmorejo po tem, ko so že miljonkat pisale eno in isto, žal. Zakaj bi ti nekomu pametovala, če drugega ne morda pa le prepričaš koga, da se ne odloči za leglo in s tem morda rešiš kakšnega psa iz zavetišča, ki je že na svetu in potrebuje ljubečega lastnika.

pa, da še tebi malo poskušam razširiti obzorja, veš kaj pomeni leglo 5 psov, no pa dajmo:
5 mladičev v leglu in če bo vsak od njih imel potomce 1krat letno, pa če računamo da bo imel vsak v povprečju 5 legel po 5 mladičev, bo direktno iz tega legla v petih letih prišlo, 5×5=25×5=100 in če se bo parilo teh 100 psov bodo v 5 letih sproducirali 100×5=500×5=2500 mladičev in to v borih 6 letih in iz enega samega legla, lahko pa so številke še večje, vzela sem namreč samo povprečje mladičev in primer, da ima psica samo enkrat letno mlade, kar pa pri tistih rejcih, ki jim ni mar živali ne drži in imajo legla tudi dvakrat letno, no za take primere pa si sama izračunaj koliko potomcev pride iz takega legla.

No ali ti je morda sedaj malo bolj jasno, zakj poskušamo prepričati ljudi, naj ne delajo neumnosti in to za borih nekaj €, ki jim pristanejo v žepu in naj raje malo pogledajo še okoli sebe in v prihodnost.

mimogrede, tudi tvoj post ni ravno perla in bolj meji na neko skropucalo, pa brez zamere, namreč moj način pisanja postov mi ne dovoljuje nesramnosti do drugih, kar je v tvojem postu lepo zaslediti.

Bolje skropucalo kot nekaj takega, kar veje iz tvojega in tebi enakih postov! Da imate vse ostale ljudi, ki ne mislijo kot ve za neumne, neuke in manjvredne …in ti temu rečeš, da ti tvoje besede ne dovolijo nesramnosti, nehaj no, saj nenehno znova in znova razlagaš kot, da smo troti tule! Dobra si, da se ti ljubi.

To je le net, takega ga jemljite in bodite v realnem življenju tako zavzete za resnične zadeve, tule pa dovolite, vsaj tule, da vsak napiše kar mu paše, kot delate to ve, zato se ne vtikajte v čisto vsak post z tem Vašim pametovanjem, ker naredite ravno nasprotni učinek, tega pa tudi ve sigurno ne želite, saj želite vedno le pomagat, delat v dobro živali, mar ne, vidite, tukaj pa delate le obratno, prej škodo kot korist. Boste to zdaj dojele? Očitno ne, saj pišem kr neki brez veze, neko skropucalo *-*!

jezna

mene nesramnost ne vrža iz tira, bi te pa vprašala, kje v mojih postih si zasledila, da imam kogarkoli za neumnega ali neukega sploh pa manjvredne, morda nevednega, kar sem bila tudi jaz in sem se počasi učila in spoznavala problematiko v naši preljubi deželici, kjer res lahko vsakdo počne kar mu je volja, ko bo to urejal zakon ne bo potrebno več nagovarjanje ljudi posameznikov.

če si seznanjena z vso problematiko, bi lahko tudi ti napisala kakšen post v dobrobit živali in poskusila koga osvestiti, saj se ne gre za nas, ki si tule vzamemo čas in poskusimo razložiti, gre za živali.

ja žalostno, da se jemlje tale forum, zgolj kot netno komunikacijo in jo nekateri izrabljajo za čiščenje svojih frustracij ali jeze na kaj že….

saj ne rečem, nekatere se morda res ne znajo obvladati, nevem pa zate, koliko daleč od njih si, očitno ne veliko.

zakaj delam škodo, razloži prosim, sem mar v svojih postih koga žalila, sem se z kom prerekala, mislim da ne in se tudi ne bom, niti s teboj, ki si me očitno s svojim postom hotela spodbosti k prepiru, ne zame je tale tema o živalih veliko bolj pomembna od prerekanja z nekom, ki trdi da vse ve, če veš nam prosim povej, da se še mi česa naučimo, jaz osebno sem se pripravljena učiti in priznati svojo zmoto če sem v zmoti.

hanan, glede na tvoj izračun in glede na to, koliko psic koti vsaj 1x letno kar nekaj let, bi bilo zanimivo vedeti, kje torej pristanejo oz. končajo vsi ti tako zelo zaželjeni mladiči. Vemo namreč, da psi živijo tudi do 15 ali več let, vemo pa tudi, kako majhna je Slovenija in koliko psov dejansko imamo. Kje torej so vsi ti psi?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

New Report

Close