Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina nas maltezan isce maltezanko

nas maltezan isce maltezanko

za parjenje..ali kako to gre,ne vem,smo sele zacetniki v tem..Nima rodovnika,je pa cistokrven maltezancek,ki ima ocitno hudo zeljo po prijateljici,saj ves cas skace po meni..Vendar resno-imate maltezanko in ste zainteresirani za paritev?Smo iz Lj…LP

Pa smo spet tam: čistokrven, a brez rodovnika… mladičke bi verjetno prodajali, ne?

Ce pes naskakuje tebe je le slabo vzgojen in mu se nihce ni pokazal, da se to ne dela. Ko mu boste enkrat omogocili parjenje, boste le poslabsali zadevo, saj bo postal vse tezavnejsi, ko se bo gonila kaksna psicka.
Toliko le na kratko, ker se bodo itak ostali razpisali zakaj en pariti psov brez rodovnika in vzrejnih dovoljenj. lp

Ne vem, no… jaz bi rajši kot o iskanju “prijateljice” razmišljala o tem, da se psička kastrira… in nauči obnašanja v človeški družbi. To sta dve povsem ločeni in neodvisni opravili.

Že 85976231457. povedano: čistokrvni psi brez rodovnika ne obstajajo. Doma nimate maltežana, ampak mešanca. Dobro jutro.

Pred parjenjem boste opravili vzrejni pregled in potrebne teste ter potem lastnikom potencialne samice povedali rezultate? Mladičem boste zagotovili odgovorne lastnike, ki ne bodo “maltežančkov” veselo parili in z njimi služili denar? Kdo bo vzel mladiče, če ne bodo prav nič podobni maltežanom (tudi to je posledica parjenja nerodovniških psov in mačk)?

Naj dodam še 85976231458.: obstajajo čistokrvni psi brez rodovnika. Pogosto gre za potomce sicer rodovniških staršev, ki pa iz takega ali drugačnega razloga nimajo vzrejnega dovoljenja. Tak pes torej NI MEŠANEC.

Da se razumemo, z vsem ostalim se strinjam. Pes ni primeren za razplod (če že starši niso bili), in možno je, da je bolj podvržen hibam in boleznim(ker neki razlog za nedodelitev vzrejnega že obstaja).

Samo to hočem povedati, da bo treba najti še kak dodatni izraz, ne samo “rodovniški” in “mešanec”.

Uradno je mešanec.

Najprej preberite, kaj vse lahko pomeni naskakovanje (je že Tanja omenila), potem, čemu je namenjen rodovnik, čemu vzrejno dovoljenje, kakšne so lahko posledice parjenja “za zabavo”, kakšna je problematika nerodovniških psov itd. Je gradiva na netu več kot dovolj.

******************************** Srce ima razum, ki ga razum ne pozna... Pomagajmo jim: http://www.zavetisce-horjul.net/ ********************************

dajte no,a tisti z rodovniki se pa lahko parijo?Zakaj pa ne bi sparila maltezana z isto psicko,marsikdo bi rad take mladicke-zastonj ali za placilo..Tole so dvojna merila-rodovniski se lahko naskakuje,nerodovniski pa ne..Halo??Kaj je z vami,folk??Ali pa ce se po cesti naskakujejo vsi med sabo,a to je pa ok??

Auh… vedno ista zgodba.

Ne, rodovnik sam po sebi ne pomeni, da je pes primeren za razplod. To se posebej oceni na vzrejnem pregledu. Po domače: rodovnik je zgodovina, vzrejni pregled je zdaj za prihodnost.

In nihče ne pravi, da se ne smejo pariti. Gre samo za to, da se, kolikor je mogoče, zmanjšajo neželene lastnosti. Če že hočete, gre tudi za to, da se zmanjša število psov v zavetiščih – ker so jih lastniki dobili poceni ali celo zastonj in nimajo do njih nobenega odnosa.

Jaz sem se vpičila samo v izraz “mešanec”, ker še vedno trdim, da je v določenih primerih napačen.

ce bi vedela,kako se boste spravile name,sploh ne bi nic napisala..Imam namrec kolegico,ki si zelo zeli takega kuzka,kot je nas..In ker si ga ne more privosciti,saj so precej dragi,sem pomislila,da ce bi dobili eno isto lustno psicko,bi jo lahko osrecila,saj ji je pred kratkim umrl dolgoletni 14 let stari mesancek,ki ga je imela zelo rada in bila super lastnica..Torej res ne vem,zakaj zdaj tako bombandiranje..Nas maltezancek je prima kuzek,lepo vzgojen,lep in zato res ne mislim doktorirat,kje in kako se lahko pari in kaksne ima to posledice..Mislim,da maltezanov ne boste nasli v zavetiscih,saj so zelo iskani in priljubljeni kuzki-primerni se za tako majhno stanovanje..

Se vam vidi, da ste začetniki, ja… Kakšen, ki bi si vzel kaj časa, bi vedel, kaj pomeni rodovnik in zakaj ga nekateri nimajo. Meni se ekonom lonec kar dvigne, ko vidim, kako bi nekateri še naprej uničevali pasmo.

Pa, btw, skakanje po nogah ipd. je znak dominance in ne želje po parjenju… Svašta.

Pa nerodovniške se niti pod razno ne prodaja, ker prodajaš mačka v žaklju. Pika. Malo se pozanimaj o pomenu rodovniku še na drugih forumih, če se ti že pred nakupom psa ni zdelo vredno…

Sicer so ti pa že zgoraj vse lepo povedale… Malo pobrskaj po internetu, odločila se boš itak itak sama. Me pa zanima, če boš krila veterinarske stroške mladičkov, pri katerih bo morda čez nekaj let izbruhnila kaka dedna bolezen?

Če nima denarja za psa, kako bo pa imela denar za veterinarja, ker taki psi, ki jih misliš ti producirati so namreč lahko zelo bolani!?!

Aja, pa takole mimogrede… TUDI maltežane oziroma pse podobne maltežanom se najde v zavetiščih. In ja, TUDi maltežane se oddaja… Marsikaj najdeš na internetu, če si vzameš vsaj deset minut časa…

Verjemi, vse to čisto v redu razumem. Ne morem pa ob tvojem razmišljanju mimo vprašanja, KAJ BO PA Z OSTALIMI MLADIČI, glede na to, da jih bo v leglu skoraj gotovo več kot tisti eden za tvojo kolegico?

imamo pac sreco,da imamo v druzini veterinarja-pri meni,tako da b.p.Ostali psicki pa se bodo lahko brez tezav oddali,se vam ne zdi?Kajti ce lahko rodovniski maltezani dosezejo ceno od 300 eur dalje,mislim,da bi nekdo,ki se odloca za takega psicka,z veseljem vzel maltezana -ki nima papirjev-zastonj..Me pa zanima,ali gospe ,ki komentirate,skrbi,da bi bile ob zasluzek??

Ravno to je napaka. Če se že hočeš iti neko parjenje, se pojdi odgovorno. Zaradi takih kot si ti, se danes prodajajo tri vrste ‘maltežanov’ – govorim o nerodovniških seveda, da bolezni sploh ne omenjam. Glavno, da boš ti zadovoljila svoj ego, anede, koga pa brigajo posledice neprimernega parjenja? Za bruhat…

Jaz imam rodovniško maltežanko, pa je ne bom parila. Veš zakaj? Ker nimam ne časa, ne denarja in ne ‘doktorata’ – potrebnega znanja. Pa vem precej več kot ti.

Tudi mene zanima odgovor na vprašanje, ki ti ga je postavila enaNika.

mlada lastnica, kaj ti pes ne naskakuje noge? In potem v isti sapi tuliš, kako lepo je vzgojen?
Aja, in ta veterinar v družini, kakšne preglede pa bo opravil pri psu in psici?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Kateri veterinar pri zdravi pameti pa podpira parjenje nerodovniških psov? Bi res rada vedela, ker če mu take osnovne stvari niso jasne, potem nočem tvegati niti tega, da mu mojo malo pripeljem na cepljenje…

Ja na žalost nekateri veterinarji tudi to podpirajo, pa čeprav vidijo, kakšne spake ki so rezultat takih parjen, potem hodijo k njim na zdravljenje.

Žalostno je, da hoče nekdo pariti mešanca (če je pes brez rodovnika, je mešanec) samo zato, da bi imel mladiča. A se zavedate, da vaš pes morda sploh ni primeren za vzrejo in da morda tudi psička, s katero bi parili, ni primerna, še manj pa je primerna njuna kombinacija? Bi bili še vedno veseli, ko bi bili mladiči vse prej kot podobni maltežanom? Se zavedate zdravstvenih problemov pasme? Poznate vse prednike vašega samca, da ne boste slučajno parili z njegovo sestro? …

Vidim da vam kljub temu, da imate v družini veterinarja, manjka še ogromno znanja o kinologiji. Na to kaže tudi to, da ne ločite naskakovanja zaradi nagona in naskakovanja kot ga kaže vas psiček, ki je le dokaz neprimerne vzgoje.

Pa še to: 300 evrov ni prav nobena visoka cena za psa. Pasemski mladiči so običajno dražji, tako da je 300 evrov verjetno spet ena taka varianta “brez rodovnika”. Psov podobnih maltežanom je pa preveč in se jih tudi ogromno prodaja. Le da potem ko zrastejo niso več tako zelo podobni pravim maltežanom.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

joj,saj ne vem,kaj naj komentiram..enostavno zapuscam ta forum,saj ste ocitno sami provokatorji in neki hudi znalci..Mi bomo ze sparili nasega nevzgojenega skakujocega psa,a ste vse device tukaj,ker ste vse lepo vzgojene in brez sexsualnega nagona?Ocitno,saj se psu ne dovolite,ga se goni..Mi bomo nasemu,pa ce se se take spake skotijo,lepo vas prosim..Uzivajte na kaki drugi temi,ko bos spet kaj za provocirat..

New Report

Close