Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Napotnica

Napotnica

Prosim, če me lahko malo poučite o tem, kje je napisano, da osebni zdravnik ne sme več napisati napotnice za reden pregled pri okolistu.

Moja zdravnica (okolist) pravi, da moram prinesti napotnico, medtem ko pa moja osebna zdravnica pravi, da mi je ne sme dati, da je dobila takšna navodila. Ko sem jo pa vprašal, kje je bilo to objavljeno, ali je bilo objavljeno v uradnem listu, mi je pa dejala, da mi je ne sme napisati in konec.

Nekje sigurno mora biti objavljeno, da bi potem lahko s tem šel k svoji okolisti.

Najlepša hvala za odgovor.

Tudi jaz prvič slišim za to, da vam ne sme napisat napotnice. Ne vidim niti vzroka, zakaj vam ne bi smela napisat.

Lp.

Pozdravljeni!

Končno se mi je uspelo prebiti do pravilnika, kjer resnično piše, da za pregled vida ni potrebna napotnica.

Objavljeni je pa bilo v Uradnem listu 30/2003 in sicer je to zapisano v členu 196 “PRAVILA obveznega zdravstvenega zavarovanja”.

Povedati pa moram še naslednje:
dr. okolist mi je razložil, da po th pravilih za pregled vida ni potrebna napotnica. Če pa “bolnik” potrebuje merjenje tlaka v očesu, ali kakršen koli pogled v oko, pa mora napisati napotnico.

Napotek za vse ostale:
Ko greste po napotnico k osebnemu zdravniku, morate dejati, da vam pri vsakem rednem pregledu izmeri tlak v očesu ali da vam je nekaj padlo v oči ali da se vam oči solzijo,…, zaradi takšnih problemov pa vam osebni zdravnik MORA napisati napotnico.

Lep dan, Klemen

New Report

Close