Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Napihnjen trebuh

Napihnjen trebuh

Mislim, da je vzrok vasim tezavam zelodec in prekomerno izlocanje kisline. Poskusite z Rupurutom ob tezavah s kislino, ce ne bo bolje lahko poskusite se z Ranitalom (oboje dobite v lekarni brez recepta). Pazite na prehrano – lahka hrana, nic alkhola, cigaret, gaziranih pijac, nic mastnega in sladkega, nic svezega sadja in zelenjave. Ce se tezave ne bodo umirile, pa bo potreben obisk zdravnika.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam enako težavo.
Zjutraj sicer nimam čisto ploščatega trebuha, ampak takoj ko karkoli pojem se napihne. Da o napihnjenosti zvečer ne govorim, izgledam kot nosečnica. Noseča pa nisem(sem opravila test). Ima kdo kakšen nasvet kaj naj naredim? Hvala za odgovor

Majaaa

Napihnjenost trebuha je še posebej izrazita v menopavzi. Običajno je posledica kopičenja plinov, ki nastajajo ob fermentaciji hranil, v debelem črevesu. Ponoči se zaradi pomanjkanja živil in sladkorja v črevesu fermentacija prekine, po zajtrku, ki vsebuje sladke in kvašene jedi, pa se znova pojavi. Tako, da poskusi z jedmi brez kvasa in cukra, pa boš ugotovila razliko.

Zdravo. Tudi jaz imam probleme z napihnjenim trebuhom. Zjutraj še nekak zgleda, potem pa že po prvem obroku katastrofa..ki se širi tekom dneva. in zvečer sem že ‘noseča’. Jem zelo zdravo, med obroki imam 2-3 ure prestanka, po 6 uri ne jem, nikoli se ne prenajem. Kruha in podobnih stvari sploh ne jem… Jem sadje, zelenjavo, mlečne izdelke, integrirane testenine,… Spijem 3 litre vode dnevno.. In res ne razumem vzroka za trebuh. Me pa zeloooooo moti!!!

živio sem moški in imam iste težave že vrsto let to je katastrofa ali je kaka bakterija ki to povroča ali je hrana toliko zastruplena vendar sem bolj prepričan da je nekaj kar se prenaša namreč preden se mi je to pojavilo sem pri prijatelju videl iste probleme nakar kasneje pri meni isto probal sem vse živo ruporut rainatal donat ortorol ali nekaj podobnega nekaj časa mir nato spet tako da mi je zdravnik dal napotnico za pregled neke vrste bakterje ki povzroča rano na želodcu in še kaj. Zdraven pregled je enostaven sam pihaš v neko napravo jaz sicer še nisem bil ker sem jemal ortonol tablete in je potrebno tri tedne prej prenehati jemati tako, da te dneve grem in vam bom znal povedat kaj je mislim pa da bo to to.

Jaz imam tudi zelo napihnjen trebuh. Glede na mojo postavo, če trebuh še dodatno res sprostim, zgleda resnično kot, da sem v zadnjem mesecu nosečnosti. Stara sem 23 let in imam ta problem že od malega. Skozi leta so se mi razvile motnje hranjenja; zavedam se, da sem “polnila” in še vedno polnim čustveno praznino, vendar pa mi tudi ta raztegljivost mojega trebuha, še dodatno zelo bremeni, ker nisem nikoli sita … Psihični problem zdravim, vendar pa zelo težko shajam s fizičnim problemom. Zanima me (glede na to, da imam izjemno raztegljiv trebuh že približno 15 let) ali obstaja, kakšna pomoč pri tem?

Verjetno vam ne bom povedala nic novega, pa vendarle – redna zdrava prehrana, skrb za redno prebavo, gibanje in vaje za krepitev trebusnih misic. Druge poti ni.

Lep pozdrav, Katarina

živjo, zadnje čase opažam da imam trebuh napihnjen in ne vem zakaj. Zdravo se niti ne prehranjujem, sadje in zelenjave jem bolj malo. Ali mislite da je to zaradi premalo gibanja in nezdrave prehrane ? Ali bi lahko to bilo kaj resnega ? Stara sem pa 16 let.

Velja enako, kot pri prejsnjem vprasanju – zdrava prehrana, gibanje.

Lep pozdrav, Katarina

Zdravo

sem mamica 5 mesečne punčke…jo dojim, vendar smo ugotovili da ima naša punčka najverjetneje alergijo na kravje mleko in jajca….zdravniki so mi predpisali dieto brez mleka in jajc vendar pa po tem ko sem iz jedilnika odstranila vse mlečne izdelke in jajca in ne pojem več veliko, ker niti ne vem kaj bi jedla, mi nič ne paše…

jem sadje in zelenjavo po eno ali 2 na dan…včasih niti to…zjutraj si namažem na kruh marmelado ali med, ker druzga niti ne vem kaj bi…za kosilo meso in priloga krompir ali riž…

ne pojem veliko, veliko manj kot pred dieto…še sladkarije so šle vse ven…jaz pa sem napihnjena kot žoga…videti sem kot bi bila 5 mesecev noseča…

res pa je da sem pred kratkim opazila tudi kri z blatom, ki se je parkrat ponovilo v zadnjih 2veh mesecih…zdravnica mi je že dala napotnico za proktologa, ker naj bi šlo za hemeroide, vendar ne vem ali ima to povezave s hemeroidi??

Preberite si spodnji link, morda vam bo pomagalo…

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1572308

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close