Najdi forum

Pozdravljeni!
Prosim, če mi lahko svetujete in izrazite svoja mnenja glede iskanja partnerja preko oglasa. Bližam se 60. letu, v družbo ne zahajam, tako, da ne morem drugače kot na tak način najti prijatelja za klepet, po drugi strani pa je na žalost tako, da se večinoma na oglase (vsaj po moje) javljajo poročeni avanturisti.
Kaj menite, kako najti poštenega in neizkoriščevalnega prijatelja?
Hvala za nasvete.

Draga Jasna,

težko bo, ampak vredno se je potruditi. Mislim, da je v Nedeljcu par oglasov, da prirejajo plese za starejše. A si mogoče že poskusila ? Možnost je tudi, da se vpišeš na Univerzo za tretje življensko obdobje in tam srečaš kakšnega prijaznega gospoda. Kaj pa v gledališče kaj zahajaš ? Oglas je sicer tudi dobra varianta, vendar mislim, da bi bilo bolje , da bi prej poskusila še kakšno drugo varianto.

LP,Kaja

Ali res ni prav nobene druge poti, kot oglas? Zagotovo greste kdaj na sprehod, v trgovine, v gledališče ali v cerkev.Jaz osebno bi raje kar tako ogovorila kakega prijaznega gospoda, saj beseda ni konj. V oglasih lahko nabašete na kakega mulca, ki se želi malo norčevati iz ljudi ali pa kakega starega izkoriščevalca, ki se ga potem ne boste mogli znebiti…

Pred časom je bila na tem forumu opisana dobra izkušnja z oglasom in tudi sama poznam par, ki se je spoznal na tak način. Ker pa je verjetno z oglasi povezanih tudi več neprijetnih presenečenj, pa mislim, draga Jasna, da je nasvet mojih predhodnic vredno upoštevati. Jeseni se na novo začne odvijati veliko dejavnosti -zagotovo bi tudi tebe kaj zanimalo. Vključi se nekam- tam so običajno odprti in veseli ljudje.

Pa srečno

Spoštovana Jasna
Sem prebrala tvojo pošto, ki ti želim odgovoriti. Iz mojih lastnih iskušenj sem preko internete spoznala že sedaj moža, ki sva se poročila, in vam povem, da hvala bogu je zelo dober mož. Takrat preko interneta sem imela srečo, saj mi se je le enkrat nasmehnilo, in ti povem da mi ni žav. Imela pa.sem zelo teško življenje, ki sedaj upam trditi, da se tudi meni posveti kot stari pregovor pravi po dežju tudi sonce posije, tako je tudi meni. Prosim te ne nasedaj na finte kot pravijo, da imajo zmenke za samske ženske in moške, preko nedeljca ti odkrito povem da samo poberejo ti za članarino, in se potem norčujejo iz tebe, nato samo klicarijo brez veze, povem ti iz mojih lastnih iskušenj. Sem ženska zelo čustvena zato ti želim dobro, jaz vsakemu rada pomagam, če se le da. Jaz sem tudi iskala preko agencije oglasov zmenkov še bi ti lahko naštevala, pa ni bilo nič od tega, samo potem ti zvonijo telefoni brez veze te zafrkavajo, povem ti , da jaz sem znala imeti, v celem dnevu po 50 klicev, da mi je že šlo na živce, tako da sem morala menjati novo telefonsko številko.
Jasna če želiš z mano kakšen pogovor lahko mi pišeš in če želiš napiši mi tvojo številko. Boma že kaj rešili. Sedaj pa prejmi prav lepe pozdrave in želim ti vso srečo. Piši kaj
MAGDA

Mogoče bi se pa včlanila v kakšno planinsko društvo?

Verjetno je v tvojem kraju kakšno planinsko društvo. Jaz vidim vsako sredo, ko se peljem v službo, pred kulturnim diomom, kako se zbirajo planinci in planinke za izlet v hribe. V hribih so prijetni ljudje, družba je krasna, pa še za zdravje je hoja koristna, za srce in telo. Poskusi….

Meni se je najprej utrnila misel o aktivnem sodelovanju v kakšnem prostovoljnem društvu, kjer se srečajo različni, zanimivi ljudje, pa najsi bo to planinsko, kakšno kulturno ali ljubiteljsko društvo (v mojih krajih se imajo prav fino npr. v aktivih kmečkih žena, pa niso tam same ženske), mogoče si pripravljena del svojega prostega časa nameniti kakšni dobrodelni organizaciji-takšnih ljudi vedno primanjkuje… Tista ideja o tretji univerzi mi je tudi zelo všeč, sodeluj npr. tudi pri knjižnih moljih na teh straneh… Ozri se vase in okrog sebe, prepričana sem, da je ta način najboljši, kako priti do novih poznanstev, do novih ljudi,…. posledično pa točno tistega, kar si sama želiš.
Veliko sreče!!!

Jasna – dali smo ti kar nekaj idej – daj oglasi se, da bomo vedeli kaj več o tebi, tvojih navadah, željah, hobijih in ti potem skreirali še kakšno idejo.

Pozdravljeni!
Najprej najlepša hvala vsem za nasvete in ideje, ki so vse zelo dobre, pa vendar sem tak človek, da se ne morem pripravit, da bi se včlanila v kakšno društvo ali kaj podobnega. Nisem vsiljiva in ne bi prenesla občutka, da hodim v hribe ali kam drugam zato, da si bom našla moškega (zato oklevam tudi pri oglasu) in po možnosti spet kakšnega takšnega kot je moj bivši mož, ki je mene in moje otroke samo izkoriščal in nikoli imel lepe besede za nas, kaj šele kaj drugega.
Če po pravici povem, bi najraje videla, da bi kdo mene ogovoril, čeprav vem, da iz tega ne bo nič.
Drugače kakšnih posebnih hobijev nimam, razen tega, da izredno rada gobarim, želja pa je ta, kot sem že povedala, najti poštenega prijatelja, ki bi mu lahko popolnoma zaupala.
Vas pozdravlja, Jasna!

Pozabila sem povedat, da tudi izredno rada plešem!

Jasna – lepo, da si se oglasila. Mislim, da je včlanitev v katerokoli dejavnost gojenje družabnosti in ne iskanje prijatelja, partnerja in je zagotovo diskreten način širjenja svoje mreže prijateljev in znancev. Glede na to, da se včlanijo ljudje z istimi interesi je to kar se mene tiče mnogo boljša pot od oglasa. Jesen se bliža, s tem novi začetki,… poskusi, mislim, da je vredno.

New Report

Close