Najdi forum

najstnik-jecljanje

Moja najstnica 15 let ima težave z jecljanjem.
To se ji dogaja že par let, pa pride težave , pa izgine , pa pride pa izgine,
zdaj je to postalo zelo zelo moteče, v šoli ko je vprašana čisto zablokira ker ne more izgovoriti besede.
Ugotovila sem ko je punca čisto sproščena, oz. ko se razjezi govori čisto čisto tekoče.. takrat sem presrečna..
Potem pa spet pride dan,, ko težko začne stavek, pa lepo potem nadaljuje par stavkov, pa spet..
Ni to tako klasično jecljanje , to se prav vidi da je blokiranje zaradi nesproščenosti.
Ko ji rečem naj gre v trgovino na oddelek z mesom in nekaj kupi ne bo šlo, ker je treba tam povedati kaj bi rada in se boji da se ji bo zataknilo in kaj si bo mesar mislil od nje itd.

Hodimo k psihiatrinji, ona pravi da ji manja samozavest, zato priporoča tablete zoloft.
Res je punca nesamozavesta, je perfekcionistka, povsod hoče dosegati odlične rezultate, kar ji večinoma uspe.
ni zadovoljna s svojo postavo , pravi da ima grd obraz itd..

Mi lahko vi kaj drugega predlagate ,,namesto zolofta da probamo s kakšno terapijo?

hvala

Lepo pozdravljena!

Glede na povedano, sem mnenja, da ima vaša najstnica resnično težave s slabo samopodobo. Vprašanje je, zakaj jo je razvila. Kdaj se je jeclanje prvič pojavilo in kaj se je takrat dogajalo oziroma kaj se na splošno dogaja v vaši družini?

Toplo vam priporočam psihoterapijo, lahko me kontaktirate. Moje mnenje je, da deklica ne potrebuje zdravil zaradi tega, seveda pa je ne poznam in težko presojam na daljavo. Osebno sem mnenja, da se da ogromno narediti po naravni poti in moje izkušnje s pacienti to potrjujejo.

Hvala in vse dobro vam želim;

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]
041 535 555

New Report

Close