Najdi forum

Najstnice in tamponi

Uporabi naj mini tampone. Meni je bilo sicer malce tezko, ko me je prosila, da ji ga pomagam namestiti … ampak sva z podrobnim opisom tocno kako, kam to uredili. Sem pa res razlozila vse cim bolj nazorno in pokazala. Je pa zaradi sporta uporabila ze koj po zacetku …sam da je dobila prvo m pri 14. Smo pa uporablile mini tampone, pa ponavadi so dale ven koj ko so zakljucile z aktivnostjo. Sedaj uporabljajo oboje, ponoci ponavadi vedno vlozke. Tko da, nobenega strahu. Uporabite mini tampone, pa uzivajte.

Tena lady vložki iz lekarne, če ti vložki niso dovolj. Drugače pa velik tampon spraviti v devico ni lahko. Malega že, ne pa velikega.

Živjo ,sem stara 12 let pa 5 mesecev. Pa me zanima, ker že pol leta vidim ta beli izcedek, če bom mogoče kmalu dobila M…?

Prosim za hiter odgovor,hvala. 😉

Tablete

Živjo!
Js sm stara 13 let pa mam menstruacijo približno 1 leto pa pol (ne redno). No in zdej je problem, ker grem konc junija na morje in bom po vsej vrjetnosti tkrt dobila. Sej vem, da je mogoče ne bom amppak želim biti pripravlena, ker si resnično želim plavati.

Torej js grem na morje s klubom. 2x na dan gremo za približno 2h plavat, preostali dan pa imamo delavnice. Ali je dobro, da začnem uporabljati tampone (nisem jih še). Mislila sem tako da ko gremo na plažo dam tampon noter in ga dam vn šele ko se vrnemo ker ob obali ni wc. Preostali dan pa bi nosila vlložke.

Rada bi vprašala le za mnenje ker me je strah uprašati mami in prav tako me je strah da bi bilo kaj narobe.

Hvala za odgovor 🙂

Hej!
Ni nujno da boš kmalu dobila menstruacijo. rečmo moja prijateljica je imela 2.5 leti beli tok in jo je šele potem dobila. jaz niti nisem imela toliko belega toka. uglavnm težko je povedat da jo boš zdej dobila ker pri usaki ženski je drugače. jaz osebno mam to težavo (no ni res težava) da med dvema menstrualnima tednoma al kakr kol se reče mam poveča beli tok. in ko se začne zmanjševati vem da jo bom dobila. pač tako je pri meni samo moraš se zavedati da je pri uaski drugače

Pozdravljena,
tamponi so povsem varni, dokler jih dovolj redno menjaš (na 2 uri je v redu) in dokler si pozorna, kako močno menstruacijo imaš ter temu primerno menjaš tampone – ob močni menstruaciji jih je namreč potrebno pogosteje menjati. Dve uri ni prav dosti časa in tampon bi moral zdržati, se pa bo verjetno navzel vode. Najbolje, da jih en dan preizkusiš, pa boš videla, kako se obnesejo. Česa te je pravzaprav strah v zvezi s tamponi?
In zaradi česa te je sram vprašati mamo? Ali se bojiš, da se bo odzvala na določen način? Ker si v takih letih, morda že ve, da uporabljaš vložke in tampone. Najtežje je temo načeti. Ko je tema enkrat načeta, pa boš pogovor že nekako izpeljala. To pa ni tako hudo, kot si morda trenutno predstavljaš.
LP

Tina Milharčič, univ. dipl. psih. [email protected] Inštitut C. A. R., d.o.o. www.institutcar.si

jz grem jutri na morje in sem prav danes dubila M… se nikoli nisem uporabljala tamponov.
ko sem prej probala uporabiti tampon me je bolelo in sem ga dala takoj ven..
kaai naj naredim????

Ne strinjam se s tem, da nedolžne ne bi smele uporabljati tamponov. Sama sem jih začela uporabljati pri 14 ih, ravno tako moja hči. Prvič je res malo neprijetno, nikakor pa ne boleče. Tampon se pred uporabo lahko navlaži z lubrikantom, najbolje na vodni osnovi, da lažje zdrsne notr. Povedala pa bi še, da zadnje čase uporabljam menstrualno skodelico. Ko sem prvič slišala zanjo se mi je zdela totalna bedarija, a je odlična. Sploh za plavanje. Kri ostane notr, voda pa ne pride vanjo. Pri tamponih me je motilo ravno to, da se je med plavanjem napil vode. Uporaba je tako enostavna kot pri tamponu. Glede na to, koliko let jo lahko uporabljaš, pa je cena smešno niska v primerjavi s tamponi ali vložki. Dobijo se v več velikostih, tudi majhne, ki so primerne tudi za nedolžne. Kupiš jo lahko tudi tu https://www.zaodrasle.si/drogerija/104695-menstrualna-skodelica-iriscup-gratis-sterilizacijske-vrecke.html

New Report

Close