Najdi forum

UUU, jaz sem imela tudi hude boje z mojo sosedo, ki se je zato, ker je bil njen mož včasih “poredsednik hišnega sveta” oklicala za “predsednico hišnega sveta”.
čeprav je vrt pripadal vsem v hiši, sta si ga vzela za svojega, na njem zgradila polno nekih grdih lop, vrtove ogradila z ogabnimi mrežami (da ne bi slučajno kakšen maček ali drugo živo bitje postopal po posvečeni zemlji). Meni nekaj časa sploh nista dovolila na vrt, skrivala ključe, zagrajevala in zagrajevala, nista mi pustila spehajati mačka na vrtu ipd. Se mi je čist mešalo! Ampak kakršna sem, sem začela s povračilnimi “udarci”.
Nekoč je prišlo na dan, da sta si “sposodila” neka denar od hiše (pobirala sta denar za vodo ipd.) in sta ga morala na hitro vrniti in od takrat sta bolj mirna. Sta tudi že bolj stara in očitno se je žlehtnoba malo umirila. Upam, da ne bom nikoli taka!!!

Najbolj smešno je pri vsem tem to, da si vsi želimo, da sami ne bi bili takšni. Vsak dan bolj pa ugotavljamo, da višiji ko je emšo, bolj smo podobni tistim, ki jih včasih nismo razumeli – no mogoče ne čisto taki, precej podobni pa.

Vse kaže Irena, da imaš “nadnaravne moči” – oblaki so se začeli počasi pomikati na dvojezično področje in začenja se jasniti.
Pozdrav vsem.

Ha, ha! Kakšne dogodivščine.

Kjer živim sedaj, ne bi preveč komentirala. Mogoče samo to, da se vsak briga zase.
Bom pa povedala, kako je bilo, ko je moj oče pred leti živel v starejši, večstanovanjski hiši. Polovica (3) stanovalcev je bila starejših – ženske. Bile so sicer prijazne, mojega očeta pa so ponavadi “porabile” za kakšna popravila, npr. zamenjat pipo v kopalnici, kotliček v wc-ju in podobno.

Moj oče sicer zelo rad pomaga, pa tudi ponavadi je dobil kakšno stvar v dar oz. plačilo. Potem pa je prišel nekega dne domov (živel je v mansardi) in opazil, da je loputa na stropu, kjer se je šlo na podstreho, odprta, lestev pa je bila čudno postavljena. Pa je odšel na podstreho in ugotovil, da je nekdo UKRADEL nekaj strešnih opek. Naj povem, da je bila streha zelo stara in potrebna popravila. Šel je od vrat do vrat spraševat, če je kdo kaj videl ali slišal. Pa ni nihče. Celo gospa, ki je živela v nasprotnem stanovanju in je bila vedno doma, ker je težko hodila, ni nič videla niti slišala.

Potem pa se je mojemu očetu čisto zmešalo, ker je seveda bilo od njega odvisno ali bo streha popravljena ali ne. Drugih, v nižjem nadstopju to ni nikoli zanimalo.

Bil je tako jezen na celo hišo, da je meni rekel: “Bodo vidli hudiča, ko jim bom v hišo pripeljal čefurje!” V tistem času pa je ravno podajal stanovanje.

No, na koncu se je izkazalo, da tisti ljudje, ki so kupili stanovanje, res niso čisti Slovenci (sicer v redu ljudje).

Jaz pa sem se samo smejala.

mercator je najbolši sosed………..

Živim v bloku s 14-stanovanji. Skoraj v vseh so pretežno 4-članske družine. Največji problem, ki ga vidim je v tem, da večina ne spoštuje skupne lastnine. Stikala razbita, ključavnice polomljene, pomazani zidovi, popljuvano po tleh in steklih, pasji iztrebki in dlake in kar naprej lajež, v kleti smrad po bencinu, cigaretni ogorki vsepovsod po stopnišču, glasno govorjenje in režanje po stopnišču v poznih nočnih urah, jutranje kurblanje avtomobilov, še zlasti pozimi, cigaretni dim od spodnjega stanovanja, zelooo glasna muzika, kričanje razvajenih otročajev, stepanje predpražnikov in odej skozi okno, itd, itd. Skupnih sestankov se izogibajo kot hudiča, če koga samo lepo prijazno opomnim, npr. naj ne mečejo človeških las od česanja in tudi ne pasjih dlak, ki redno padajo na naš balkon, me zabijejo, da naj se odselim ali po(trpim). Tudi vljudnostna pisma z dobrimi nameni na oglasni deski so v hipu potrgana, predvidevam, da od tistih, ki nimajo vesti. Ali se vam zdi vse to normalno ali pa sem jaz, še mlada, že zastarela? Skoraj vsi so lastniki stanovanj, ko pa je potrebno kaj obnoviti, skoraj nihče ne da soglasja, oz. so vsi tiho kot riti, čeprav na zunaj izgledajo kot pošteni in razumevajoči, v resnici pa ……. . Ali se mora dobro res umikati slabemu, ali ne bi bilo prav ravno obratno? Ali je v takem primeru meni kratena pravica do miru v lastnem stanovanju?
Bi se odselila, če bi imela finančne možnosti, toda kdo mi garantira, da bo tam bolje. Mislim, da ljudje izgubljajo moralnost in čustvenost in to prenašajo na svoje otroke, tako da ne vidim izboljšanja, kvečjemu slabšanje. Pa nočem biti pesimist, saj iščem tudi prednosti, ki pa jih je tudi nekaj. Po tolažbo hodim k najboljšemu sosedu, Mercatorju.
Lep dan vsem skupaj.

Kako pa izgleda tolazba pri Mercatorju ?

Maca se je zdaj rahlo dotaknila mojega zulja v zvezi z sosedi.
Zivim sicer v mirni ulici (na obrobju mesta) v hisi skupaj z mozevimi starsi.V ulici je vsega skupaj 8 his,v katerih zivijo pretezno starejsi ljudje. Na splosno imamo kar dobre sosedske odnose, kdaj pa kdaj se celo zgodi ,da kdo priredi ulicni piknik,nekateri so izredno ljubeznivi celo (!) do otrok – v ulici
zivimo samo dve druzini z relativno majhnimi otroki (mi : 10 in 16 let in se eni z 11-letno deklico ).No in vse druzine – razen enega para upokojencev – imajo tudi zivali, v glavnem macke.Nekateri celo po vec mack. Mi in se eni pa za dodatek se psa.No, tukaj pa se zacne hec. Tisti,ki so edini brez zivali maltretirajo vse nas,ponosne lastnike mack ! Psi jih ne motijo,ceprav sosedov pes ziv posizi,ce samo slisi cerkvene zvonove, nas pa razen tega ,da je grd(nemski bokser) nima pripomb in je zato v glavnem tiho.Ce sem cisto iskrena , ga na obrate spravi samo en sosedov macek (ni kaj, tudi zivali imajo svoje simpatije in koga prav organsko ne morejo ).Resen problem se zacne, ko soseda vsake toliko popeni in obtozi katerega od mackov, da ji je sel kakat v roze.In ga njen moz seveda pravicno kaznuje – ga natepe s palico,polije s pertolejem, namaze z kakim lepilom , tudi kamenje je ze metal za muco, vse pogosteje pa tudi grozi, da bo macka,ki mu pride pod roke , kar fental !
In jaz ga kar resno jemljem,ker dedec obcasno (kar redno) tudi kaj popije.In se za svojega macka bojim.Prizam, mogoce je tudi kdaj kriv kaksnega kakca,ampak ali se vam ne zdi , da imajo tudi zivali pravico do svobodnega gibanja, saj res ne naredijo tako grozne skode, se posebej, ker se v glavnem drzijo svojih teritorijev.

Kaksno so vase izkusnje in mnenje o tem ?

Lep pozdrav iz oblacne Goriske !
Andrejka

Mogoče kakšna zbita cena in pa pozimi vrabčki na stropu.

Nikakor se mi ne zdi prav, kar dela tvoj sosed. Pretepanja, polivanja z raznimi snovmi spadajo pod mučenje živali in so prepovedani.

Vendar pa se mi tudi ne zdi prav, da vaš maček hodi po tujih vrtovih in se tam iztreblja. Vsak človek ima pravico imeti mir na svoji zemlji, torej tudi tvoji sosedi. Če bi jaz imela vrt in bi tam pridelovala zelenjavo, tudi ne bi marala, da mački in psi hodijo čez. Mački in pasji iztrebki so lahko celo nevarni – če se potem zelenjave ne opere zelo temeljito se lahko z njo prenašajo razne bolezni, tudi zajedalci. In če se v takem vrtu igrajo otroci je seveda še huje. Otroka pač težko prepričaš, da ne nosi v vsega v usta.

Tudi glede škode se ne strinjam s tabo. Na našem balkonu so mački uničili marsikatero rožo, enkrat so se pregrizli celo do pršuta, ki smo ga hranili v škatli na balkonu in seveda je bil takoj za v smeti. Res je, da so to manjši stroški, ampak skozi leta se jih nabere kar nekaj. Da ne govorim o smeteh, ki so jih neštetokrat razmetali po celem balkonu, pa o bruhanju, ki smo ga morali tudi velikokrat čistiti.

Mislim, da je na prvem mestu pravica ljudi, da v miru uživajo na lastnem vrtu oz. balkonu, šele potem pa pravica živali do prostega gibanja.

New Report

Close