Najdi forum

Najbolj bizarne situacije ali uvidi

Meni pa je svetovna tale. Pred leti je taščo zadela možganska kap. Moj MOM mi je več mesecev do nepredstavljivosti grenil življenje, ker sem bila seveda jaz kriva za to kap. Ker imam bojda čarovniške lastnosti in lahko brez težav povzročam take stvari. Dobro ne?

Moja mama si je izmislila zgodbo, da so mojemu ocetu v bolnici podtaknili drogo. In s to pretvezo je od mene izprosila denar, za prepis stanovanja in plačilo neke kazni. Ocim me zdaj obtožuje, da sem jima nekaj ukradla. Do skrajnosti bolano. Največji hec je, da je bil oče od mojega očima človek, ki sem ga imela najraje na svetu. Dober, prijazen in pošten. Od kod potem te motnje pridejo, mi ni jasno.

Mojemu bivšemu sem po pomoti poslala sms preko Vibra…..pa kakor hitro sem to spoznala sem ga še hitreje zbrisala….mu napišem vseeno da je bil poslan po pomoti in da ni bil namenjen njemu, se mu opravičim…..njegov odgovor-že od zjutraj me žre kaj bi to bilo, če je blo kej lepga, škoda 🙂

Pa še malo črnega humorja. MOM me je nekoč potisnil po stopnicah. Seveda me je vse bolelo od padca, on pa se po dogodku še cel teden ni pogovarjal z mano, ker “sem se sama vrgla po stopnicah, samo zato, da bi on izpadel nasilnež.” Neverjetno no.

ja, ali papretepanje moje matere ( tudi oče ni zaostajal), pa metanje nožev za menoj, pa prepoved dostopa do hladilnika , pa…….potem pa jo na stara leta vprašam a se spomni vsega tega, najprej seveda ni šans, izmislila sem si, ona je bila najboljša mater na svetu, žrtev, ki se je žrtvovala za vse ostale, potem pa, ko vidi, da ne me ne more obrniti, pa : nisem imela druge izbire, ker si bila tako zelo nemogoča.

Imam precejšnje luknje v spominu ( je pa že tisto, kar se spomnim precej hudo) , ampak glede na to, da ji je celo oče, ki je bil tudi zelo nasilen prepovedal, da se me dotakne ( torej, da prepusti kaznovanje njemu) je moralo biti zelo hudo . Potem pa se je zabavala tako, da mi je ves čas grozila z njim ali pa me po krivem zatožila očetu, da bi me pretepal. Seveda se danes nič od tega “ne spomni” razen ob redkih momentih, ko jo stisnem v kot. Res so sickoti. Sem pa tudi očeta že v OŠ postavila na svojem mesto, tako da na koncu se me ( vsaj fizčno) tudi on ni več upal dotaknti. Ampak kakšno otroštvo je to, če si 24/7 na bojni liniji, kjer moraš pazit, da te ne razstrelijo tvoji lastni starši, ki verjetno tega ne bi niti opazili, ker so bili tako okupirani sami s seboj in drug z drugim.

GittaAna

Bil je alergičen na vso kemijo, stalno je moril z nekimi naravnimi čistili, naravnimi zdravili itd. Enkrat je bivša menda posprejala komarja in se je za dva dni izselil. Njegova bivša je jemala KT in ga vprašam, kako to, da ji je dovolil. Pogledal me je z iskreno začudenimi očmi, češ, kaj naj bi bilo narobe z njimi. Ja ne vem no, samo ene naravne procese v telesu ti zmede s sintetičnimi hormoni hm. Bivša je nato šla na sterilizacijo.
Mu predlagam, da gre na vazektomijo. Kaj hujšega, koliko ima to stranskih učinkov, da se o tem ne govori, teorija zarote, to je strašen postopek, lahko mi da takoj sto virov na internetu, kaj vse ta vazektomija naredi človeku … Mirno sem mu servirala, da ima sterilizacija veliko hujše in pogostejše stranske učinke, pa je bivši dovolil, da je šla to naredit. Tega pa seveda ni poguglal.
Res, samo za svojo rit.
Da ne rečem, mogoče podoben primer kot stopnice. Pripravljalo se je neurje, zmanjkalo je elektrike, besno sem pospravljala stvari z vrta in terase, hitro psa lulat itd … On se najavi, da bi prišel na obisk. Ker sem bila v frki, sem ga na hitro odpravila.
Bilo je grozno neurje, padlo je drevo na hišo, na avto, katastrofa od katastrofe. Po vseh poročilih je bilo, kakšno smo imeli. On me ne pokliče cel teden, ker je bil užaljen še zaradi tistega pogovora. Po enem tednu pokliče, kao, a tako, a tudi poklicala me nisi. Sem mu rekla, če sploh ve, kakšno smo imeli pri nas. Kako nas je bilo pa strah tisti večer. Ali ve, da sem brez avta, poškodovana streha, da smo bili par dni brez elektrike, polno ljudi je moralo začasno k sorodnikom in podobno. Nas so preselili samo za tisto noč, potem smo lahko šli v hišo, ni bilo nevarno.
Res, vsa čast, kako se cel svet vrti okrog njih.

Si me spomnila s čistili na en moj primer. Ko so bili otroci še majhni in sem komaj utegnila še kaj pospraviti. Pa enkrat čistim okna v dnevni sobi, medtem ko je on gledal televizijo. In mi reče, da naj okna čistim takrat, ko njega ne bo zraven. Za pop…. Ob službi, otrocih, skrbi za gospodinjstvo mi je s kavča godrnjal, ko je bilo njegovo edino opravilo gledanje televizije in branje časopisa. Res sem si sama kriva, da sem to dopuščala.
Lp Bertolina

New Report

Close