Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija naglušnost na eno uho

naglušnost na eno uho

POzdravljeni!

Moja hči kar naenkrat ni slišala šepetanja na eno uho, pri pediatrinji ni bilo vidnih znakov vnetja ušesa ali čepkov. Čez 3 dni se je pojavilo vnetje obeh ušes, imamo antibiotike.

Koliko časa bo oz.je dopustno, da slabše sliši na eno uho?
Ali povečana žrelnica vpliva na to?
Možne komplikacije ob odstranjeni žrelnici?
Prednosti odstranjene žrelnice?

HVala!

maša

Spoštovani!

Povečana žrelnica vpliva na slabšo prehodnost ušesne troblje, ki je potrebna za ventilacijo srednjega ušesa. V kolikor je ta ventilacija motena, je večja možnost nastanka vnetja srednjega ušesa. Po vnetju srednjega ušesa ja možnen slabši sluh še največ 1 mesec.
Samo operacijo žrelnice ter razloge za njo in kasnejše zaplete sem že večkrat opisoval v odgovorih na podobna vprašanja. Odogvore najdete v tem forumu pod sterejša sporočila.

Lepo pozdravljeni, B.O.

Zanima me kako vem kdaj je kritično glede slabšanja sluha? Ali naj zaženem paniko ob naglušnosti enega ušesa?

maša

Pozdravljeni …

Na prvi dve vprašanji je napisan jasen odgovor,kratko pojasnilo za drugi dve vprašanji pa je tudi na tej strani—-

Panika pa v nobenem primeru ni koristna,v kolikor bo s sluhom tudi po preteku enega meseca,kot piše v odgovoru slabše,je smiselno obiskati izbranega zdravnika ki bo dal jasna navodila.

Srečno in lp T.P.

New Report

Close