Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nadarjen otrok – Kako v praksi izgleda?

Nadarjen otrok – Kako v praksi izgleda?

Ne razumem. Po kaksni priljubljenosti? Kaj ima priljubljenost z nadarjenostjo?

Ja, to pomeni dodatne naloge, kar je meni pri mojem otroku všeč, ker sicer klepeta.
Pri nas so reševali teste, učiteljica pa se je res trudila in na veliko obveščala, naj otroci prinesejo podatke o dosežkih tudi izven šole. In pri moji hčeri so se upoštevali plesni dosežki.
Kdo pa določa kvoto in kakšna je? Pri nas ni bilo videti kvote.

Zakaj se pa razburjate? Če se otroke razvrsti po dejanskih potrebah.
Pri mojem drugem otroku je zaradi zdravstvenih težav kazalo, da bo potreboval dodatne vzpodbude. in če bi bil (bo) obravnavan kot otrok s posebnimi potrebami ne bom delala panike, saj so ga ravno terapije v najnežnejši dobi pripeljali, da je danes zdrav in razigran. Nič ne bi bil manj vreden….

Da pa se doagajo krivece in subjektivni faktorji, to pa verjamem. Ukrepati je treba na licu mesta. Zato pa sprašujem glede kvot. Pravnikov se mi ne da iskat.
Pa še ocene, ni nujno, da učenec z najboljšimi ocenami najboljše piše te teste. Sploh ne, poznam primer otroka, ki se pač veliko uči s pomočjo mame, za teste pa ga ni mogla pripraviti.

Včasih je bila pozornost namenjena samo tistim, ki so potrebovali pomoč, potem pa so se spomnili, da je treba poskrbeti tudi za tiste na drugi strani – nadarjene. Te se zdaj predlaga, evidentira, testira … kaj imajo v resnici od tega je pa vprašanje.Pa ne mi rečt, da se sliši slabo, če ti rečejo, da je tvoj otrok nadarjen. Kaj bo naredil iz sebe se bo pa še videlo.

Pri nas je zaenkrat ostalo zgolj pri evidentiranju.Skupaj z otroci smo nato izbrali področja, ki jih zanimajo in drugo leto naj bi iz teh predmetov dobivali dodatne naloge. Je pa prav tako, saj se marsikakšen otrok med poukom dolgočasi in zato počne neumnosti ter potegne za sabo še druge.

New Report

Close