Najdi forum

na pomoč!!!

pozdravljeni

Punčka je stara 4,5 mesece. do sedaj sva se samo dojili. pri zadnji posvetovalnici mi je pedijatrinja svetovala naj začnem z uvajanjem goste hrane, saj se punčka ni zredila niti pol kilograma-v mesecu in pol. ampak srček ne sprejme nič razen dojke. mleka imam dovolj, vendar mi je čudno to da ni več 4-5 pokakanih plenic na dan, ampak le ena. kaj naj storim?
Rada bi jo še dojila, saj očitno še ni pripravljena jesti po žlički, saj zavrača vse kar ji lahko pri tej sarosti ponudim
hvala

Pozdravljena!

Tudi jaz imam podoben primer, moj mali je star ze 6 mesecev in noce nic razen dojke, tudi caja ne…
pocasi, pocasi sem mu dajala po zlicko ali dve…najprej je sprejel mlecno kasico zvecer (kupila sem tisto, ki se mesa samo s prekuhano vodo), sedaj pa tudi ze sadje in zelenjavo…
Lahko poskusis tudi s kaksno juhico, nemastno…po zlicki…
Doji, kolikor zeli, vendar ji daj kaksno zlicko druge hrane pred obrokom (torej po treh urah od zadnjega dojenja, ko bo lacna bo verjetno sprejela), potem pa jo se podoji. Vztrajaj, meni se je obrestovalo…

Lep pozdravcek, Anci

Draga Nena,
hvala za vaše vprašanje. Opravičujem se vam za moj pozen odgovor.

Vaša dojenčica ima 4,5 mesecev, do sedaj se je samo dojila. V zadnjem mesecu in pol dojenčica ni pridobila niti 500g. Pediatrinja vam je svetovala začetek uvajanja goste hrane, a vaša deklica nanjo še ni pripravljena in jo zavrača.

Razumem, da vas skrbi, saj je deklica prej kakala 4.5 x dnevno, sedaj pa samo enkrat dnevno. To je popolnoma normalno Nena. Nekje do 6. tedna otroci kakajo zelo pogosto, nato pa se to umiri in nil nenavadnega ni, če dojen otrok ne kaka tudi nekaj dni skupaj, če se potem pokaka zelo obilno.

Žal imam premalo informacij, da bi lahko skupaj poiskali morebitne vzroke in rešitve za nastale težave. Kako se ponavadi doji vaša deklica, kako pogosto, kako dolgo, koliokokrat dnevno, kako lula in kaka, kakšno je blato, ali dobiva čaj, koliko je zrasla, je sicer živahna in dejavna ali je zaspanka, je rojena ob roku, ali je imela po porodu zlatenico, je zdrava ali je bila kaj bolna zadnje tedne,…? Kolikšna je bila njena porodna teža, najnižja teža po porodu in kako je napredovala skozi mesece?

Prosim, oglasite se še ali pokličite katero od svetovalk za dojenje pri LLLI.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close