Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje na koliko casa dojiti?

na koliko casa dojiti?

Pozdravljeni,

hvala vam za odgovor. Do predvčerajšnjim je se je moja punčka zbujala na približno 2 uri in takrat sem jo tudi dojila. Na 4 ure ali celo na 6 (odvisno od njene lakote) sem ji dodala dodatek Aptamila (100 ml, vendar te količine ni vedno spila do konca, včasih samo 40 ml), tako da je na dan dobila do 5 obrokov Aptamila. Ravnala sem se po njeni lakoti. Je pa bila kdaj zadovoljna tudi samo z dojko in je mirno zaspala, če pa sem videla, da je še lačna pa sem ji dala dodatek. Pri vsakem podoju je aktivno sesala vsaj 20 min skupaj na obeh dojkah, včasih dlje, včasih manj, vendar močno in vztrajno sesa.

Kar se tiče položajev sesanja sem opazila, da je takrat ko odklanja dojko vseeno kako sva nameščeni, sva pa poskusili sede in leže.
Bom poskušala z vašim predlogom in jo prej zbudila, da ne bo preveč jezna zaradi lakote.

Hvala še enkrat za odgovore.
Lili

Pozdravljeni!
Sem v dilemi zato vas prosim za pomoc.
Moja 4 tedne stara dojenčica mi je presledke med obroki podaljsala na 4-5 ur. Ponoci tudi vec npr. od 22.30 do 6.00. Prosim povejte mi ali jo naj cez dan prebujam in jo dojim na 3 ure ali ji je to dovolj? Meni se zdi nekoliko premalo. Ima redno polulane plenice (5x ali vec) in prav tako redno pokakane( tudi vec kot 2x na dan.)
Hvala za vas nasvet.
Lep pozdrav.

Naj še jaz povem svojo zgodbo. Jaz sem malčka dojila tisti par dni v porodnišnici, doma sem malo probala, vendar je takoj zaspal in ko sem ga odstavila je jokal, ker je bil lačen. Imela sem tudi CR in me je vse zelo bolelo. Parkrat sem si izčrpala mleko, ga ni bilo veliko. Tako, da smo že tkoj ob prihodu domov pričeli z aptamirani mleki. Otroj je tko lepo napredoval, nikoli bolan, spal po cele noči – včasih se tudi zbudil. Pustite te babice, tašče, medicinke. Dojenje je ena velika bolečina in meni osebno nesmisel. Še večja neumnost pa je ta, ko rečejo, da otroka zbuditi na 3h, četudi ponoči spi. NIkar tega ne delajte. Ne obremenjujte se z dojenjem, dajte mu umetno mleko.

Lp

Če redno lula in kaka in če se lepo redi, očitno poje dovolj 🙂 Naš fant se pri 5 mesecih še vedno doji na skoraj 3 ure, kdaj več, ampak se vidi/sliši, da je pač lačen, tako kot vaša pa je tudi naš že zelo zgodaj začel spati čez noč. Tako da kar brez skrbi 🙂 Če jé 5x na dan, je ok.
Če pa vas vseeno skrbi glede količine, koliko poje, jo lahko vagate pred in po obroku. Vem, da je nekje formula, ki pravi, koliko naj bi dojenček popil na obrok, vendar je nisem nikoli ravno potrebovala.
Se pa ti dojenčki spreminjajo iz tedna v teden, posebej ko se jim še temperatura gliha, črevesje uravnava …

Pozdravljeni!

Imam sinčka starega 2,5 meseca. Porodna teza 4200, ob odpustu 3900g, trenutno 6500g. Malček je velik lakotnik – do par dni nazaj nobenih težav, čez dan se je dojil na vsaki dve uri, ob 20h je bilo zadnje dojenje in potem “nočno spanje”. Spal je vse do nekje med 2h in 4h uro zjutraj, se podojil in spal do nekje 6h – in tako začeli dan.

Par dni nazaj je zbolel, RSV virus, pristala sva v bolnici – bolj opazovanje, ker je bilo vse malo na meji, tako da smo bili vsi malo bolj mirni. V bolnici čisto nič posebnega, dojenje je potekalo normalno, ostala sva dve noči. Seveda še ni popolnoma zdrav, saj bo kašelj prisoten še kar nekaj časa, vendar dugače vse ok.
Sedaj pa je ta velik lakotnik kar naenkrat zvečer začel odklanjati dojko – to traja sedaj 3 dni. Naje se nekje ob 18h, ko naj bi se spet dojil okoli 20h nama to nikakor ne steče – jok,odrivanje, histerija. Nekako se pomiri z dudo. Včeraj je od vsega dretja kmalu zaspal in mirno spal do 2.30h zjutraj (jedel nazadnje ob 18h). Potem pa se normalno podojil in naprej vse normalno kot ponavadi.
Isto danes – vendar sem ga potem nekje v pol snu nekako pripravila do tega, da se je vsaj malo podojil.

Zanima me sledeče – je normalno, da je otrok od 18h zvecer do 2.30h zjutraj brez obroka? Tak velik razmak pri tej starosti? Pomislila sem, da je pač preveč zaspan in ga dojenje ne zanima. Vseeno me čudi, ker je do zdaj res vedno zagrabil dojko brez upiranja in veselo pomalical. Čez dan ni težav, tudi če v prvo odkloni dojko, si kmalu premisli in pridno poje.

Koliko podojev naj bi mel 3 mesečni dojenček v 24h urah? Vem, da je vsak otroček zgodba zase, ampak najnižje število podojev je koliko? Drugače je živahen kot vedno, lepo kaka in lula, tukaj vse štima.
Vem, da je možno, da ga je bolnica malo vrgla iz tira, pa vseeno bi prosila za vaše mnenje glede razmaka v podojih ponoči pri tej starosti.

Iskrena hvala in lep večer!

New Report

Close