Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Na enem očesu svetlejša slika

Na enem očesu svetlejša slika

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem bila na ponovnem pregledu; astigmatizem, izmerjena vrednost se v treh letih po izmerah naj ne bi spremenila, jaz pa v desnem očesu “vidno” opažam spremembe v zadnjem letu.

Predvsem se mi opazno spreminja “svetilnost” slike, torej na desno oko je slika v zadnjem letu postala precej svetlejša, manj kontrastna in neprestano imam občutek, kot bi (tudi z očali) gledala skozi malo zamazano steklo. Izjemno me nervira in non stop preverjam očala. 🙁

Na taistem očesu tudi vse bolj pogosto opažam nekakšne “nitke” ki mi polzijo po “sliki” sploh, če imam oko mirno.

Zdravnica temu mojemu opažanju ni posvetila velike pozornosti, mene pa vseeno skrbi saj vidno opažam slabšanje; zato še vas sprašujem, če je lahko to indikator za kakšno obolenje, ki morda ni vsakodnevne narave? Naj bom na kaj bolj pozorna?

Nočem nič paničariti, bi pa rada vedela, da se “ne kuha” kakšna situacija, ki bi se jo dalo pravočasno preprečiti.

Lepa hvala za odgovor že v naprej!

AB

Niste na pravem forumu, to so vprašanja za forum: Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija !

Lp.

New Report

Close