mrsa
Pozdravljeni!
Mene pa zanima, ce kje obstaja kaksen pravilnik, navodila, kako naj bi patronazna medicinska sestra ukrepala na terenu v primeru mrse…?
Kako naj se zasciti,kaksni so postopki, kaj je z odpadnim materialom? Obstajajo kje kaksna brosura?
Hvala za pomoc in lep pozdrav!
Nejka
Pozdravljena!
Tako bolnišnice kot zdravstveni domovi imajo izdelano strategijo boja proti MRSA-i.
Zloženke ne poznam, ste me pa spodbudili, da raziščem . Se beremo!
Srečno!
Pozdravljena ponovno!
V okviru zdravstvenih domov se sprejema Program preprečevanja in obvladovanja bolnišničnih okužb, s katerimi naj bi se seznanili vsi zdravstveni delavci, tako tudi patronažne medicinske sestre. Patronažna medicinska sestra je dobro poučena o postopanju ob kontaktu s koloniziranim bolnikom.
Zloženke za uporabo v patronažni dejavnosti nisem zasledila. Ker je to praviloma bolnišnična okužba, jo izdajo v okviru bolnišnice. Je pa na internetu moč zaslediti veliko linkov na to temo, tako , da uporabniki računalnika pridejo do kakršnih koli informacij glede MRSA-e.
Kot pri mnogih nevarnostih, je pri preprečevanju okužbe pomenbna doslednost in zdrav način življenja.
Srečno!
metil rezistentni zlati stafilokok,zaj.bakterija,v bolnici imajo v glavnem samo razkužila,mnenja so pa različna.eni zdravniki pravijo da ni nevarna da je dost sam razkužit,drugi pa OBLEČEJO CELE BERTAHE DA SE NE BI KAJ NALEZLIMVERJETN GLEDE NA TO KAKO HUDA OBLIKA BOLEZNI JE IN ČE SE LAHKO PRENAŠA KAKO ŽE RESPIRATORNO. LP
Forum je zaprt za komentiranje.