Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže MRI kolka razlaga izvida in mnenje

MRI kolka razlaga izvida in mnenje

Pozdravljeni gospa Barbara,

zanimam me vaše mnenje glede izvida mojega desnega kolka in seveda načina zdravljenja.

En izvid je iz leta 2014 takrat sem imel približni tri leta od leta 2011 do 2014 ali 15 konstantne bolečine v kolku, ki pa so sčasoma same izvenele. Zgodilo se je tako, da sem ležal na hrbtu in raztegoval noge kot v pozi metuljčka, nakar se je v desnem kolku nekaj zataknilo jaz pa sem malo bolj potegnil in je nekaj preskočilo. Od takrat sem imel tri ali štiri leta konstantne bolečine, zako da sem šrvo leto celo pristal na berglah. Takrat so celo sumili na AVN. Hvala bogu se je pa parih letih bolj umirjenega življenja vse umirilo.

Prilagam izvid iz leta 2014.

MR desnega kolka v treh ravninah in običajnih sekvencah

Izliva v desnem kolčnem sklepu ni videti.

Kljub scintigrafsko izrazito povišanem kopičenju, ki govori v prid avaskularni nekrozi glavice desnega femurja,

pri današnji preiskavi MR znakov, za avaskularno nekrozo glavice desnega femurja ni videti (prikazana kostninana vseh sekvencah izointenzivnega signala).

Zvišan signal anteriornega in anterosuperiornega dela hrustančnega labruma acetabuluma – degenerativno.

Fokalno zvišan signal kostnine anterosuperiornega dela vratu desnega femurja – najverjetneje gre za nastajajočo “Pitt’s pit” ob femoroacetabularni utesnitvi.

Mnenje:

Degenerativno spremenjen hrustančni labrum acetabuluma v anteriornem in v anterosuperiornem delu.

Predispozicija za CAM impingementa.

MR znakov za AVN ni videti.

No po tem ko se je leta 2015 recimo vse umirilo in bilo v redu vse do marca leta 2023 ko sem začel rekreativno plavati. Bil sem plavalec že prej samo vedno sem plaval kravel. No sedaj sem pa tri dni plaval žabico, da se po toliko letih malo razplavam. Moram reči da sem po treh dneh to zelo obžaloval, ker so se mi težave izpred skoraj desetih let ponovile samo ne v tako hudem stanju.

Spet sem si slikal kolk in prilagam izvid iz leta 2023 ko so se težave ponovile.

MR medenice in desnega kolka

Prepričljivega izliva v kolčnih sklepih ni videti.

Ligament capitis izgleda ohranjen obojestransko.

Simfiza pubis je primerna.

Labrum je desno prekinjen preko baze na mestu 2 – lahko anatomska varianta.

Brez posebnosti v področju origa adduktorjev in hamstringov.

Signal kostnine je primeren.

Artikulacijske površine izgledajo ohranjene.

Brez posebnosti v področju sakroiliakalnih sklepov.

Sled tekočine v trohanterni burzi obojestransko.

Trofika mišic je primerna.

Mnenje:

Labrum je prekinjen desnostransko – lahko anatomska varianta; v ostalem brez posebnosti.

 

Najbolj me boli ko sedim. V ritnici se mi naredi kot neka manjša oteklina, ki z hlajenjem počasi izgine, ampak bolečina pa še vztraja. Tudim hodim težko dalj časa, ker me potem boli, včasih toliko da me seka vse do prstov na nogi. Če menite, da bi mi lahko pomagala bi z veseljem prišel do vas.

V naprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lp,D

 

Pozdravljeni,

glede na opisano se bolj nagibam k temu, da vaše trenutne težave izvirajo iz ledvenega dela hrbtenice in ne toliko iz kolčnega sklepa. Seveda bi morala narediti pregled, da vidim kako je s sklepno ovojnico kolčnega sklepa, labrumom oz kateri gibi oz položaji vam sprovocirajo težave. Na osnovi tega vam lahko potem predlagam terapijo in kako si lahko pomagate sami doma oz. česa ne izvajajte, da se zadeva ne bo slabšala.

Za dodatna pojasnila sem vam na voljo na tel: 041353366.

Lep pozdrav

Barbara Purkart

http://www.fizioterapija.net

 

New Report

Close