Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija mrežnica

mrežnica

Pozdravljeni,
zanima me zakaj pride do odstopa mrežnice? Bila sem operirana, dali so mi nek plin, da se je mrežnica nazaj zalepila.Stara sem 27 let in nimam druhih zdr. težav. Očala sicer nosim diopt. -3 -4 . Kako naj preprečim ponoven odstop?

Hvala in lep dan.

Do odstopa mrežnice pride zaradi stanjšane mrežnice, ki se lahko na enem mestu strga in odstopi. Gre za bolezensko spremembo, ki se pogosto pojavlja v družini (dedna predispozicija) Kako preprečiti? Z rednimi pregledi pri oftalmologu, ki vam temeljito pregleda očesno ozadje, to je mrežnico pri široki zenici. v primeru pojava bliskanja ali zavese morate takoj obiskati oftalmologa.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Kako pa izgleda to “bliskanje”? Imela sem operacijo mrežnice pred tremi leti, na pregledih je bilo vse OK, zdaj pa sem pregled zamudila. Včasih ko zaprem oči se mi za trenutek zazdi, kot da bi nekdo prižgal za trenutek močno luč, ko oči odprem, je tema. To se mi je zgodilo parkrat, drugače pa vidim normalno, ne opažam nobenih težav ali sprememb na vidu.

Kako tocno to izgleda vam tezko povem, ponavadi pa se to zgodi na istem tocno dolocenem mestu, ce imate tezave je bolje da obiscete oftalmologa.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close