Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Mravljinci zaradi hipotiroze?

Mravljinci zaradi hipotiroze?

Spištovani!

Spomladi 2016 sem bila na radiojod terapiji zaradi dolgoletne latentne hipertiroze, vzrok avtonomno tkivo ščitnice. Od jeseni 2016 jemljem Euthyrox, na začetku 25mg, sedaj že par let 75 mg. Vsako leto si kontroliram TSH, ki je vedno nekje okrog ali malo nad zgornjo mejo, vendar ostajam na istem odmerku Euthyroxa. Kakšno leto imam občasno mravljinčenja in (pekoče ) bolečine v obeh rokah, od spomladi tudi v levi nogi, zadnje čase me malenkost mraravljinči tudi po obrazu. Nevrološki pregled in EMG rok niso pokazali posebnosti. Čakam še na MRI hrbtenice. Nevrolog mi je rekel, da gre morda za sistemsko težavo, katere vzrok bi lahko bilo hormonsko neravnovesje. Zanima me, kaj menite vi? Pri katerih vrednostih TSH bi se lahko pokazali taki simptomi? Ali je možno, da bi bili prisotni že pri blažji hipotirozi? Več kot 10 let sem bila ravno na drugi meji, pa je morda moje telo zato bolj občutljivo? Ali bi bilo smiselno vseeno poskusiti z višjim odmerkom Euthyroxa? Naj dodam še, da imam že par let suho in luščečo kožo na delu lasišča, za kar mi dermatolog ni znal navesti vzroka, svetoval mi je kortikosteroidno kremo po potrebi. Sicer drugih simptomov in bolezni nimam. Stara sem 46 let.
Hvala za odgovor, Petra

Spoštovani,

vsekakor je potrebno urediti odmerek Euthyroxa, tako, da bo vrednost TSH v mejah normale. Sicer je vzrok za mravljinčenje in pekoče bolečine najverjetneje iskati drugje.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close