Najdi forum

Spoštovani najprej Srečno 2024!

Lepo prosim za razlago in mnenje glede MR desnega kolena.

Signal iz kostnine je primeren,edema ni.Izliva ni količina sklepne količine je na zgornji meji primernega. Sklepni hrustanec in meniskusa so primerni. Sklepne vezi so primerne. Blago zadebeljen periost anteriornega  spodnjega dela patele in blago  zvišan signal pantearnega ligamenta v tem področju ob  narastišču. – blago skakalčevo koleno.

Manjša in plita fisura patelarnega hrustanca v centralnem delu – lokalno omejena hondromalacija druge stopnje. Manjše  področje zvišanega signala na medialni strani suprapatelarnega maščevja.

Mnenje: blag jumper knee. Blago  vkleščenje suprapatelarnega maščevja.

 

Lepo prosim za mnenje? Je vsemu temu kriv padec na koleno ? Alki športne aktivnosti? Tek, gorsko kolesarjenje? Se lahko aktivnosti pričnejo? Sedaj sem počivala  dva meseca in hodila na fizioterapije.

Hvala in lep dan.

 

Spoštovani,

hvala enako.

V izvidu navajajo do nepravilnosti zadebeljeno pokostnico sprednjega spodnjega dela pogačice, blago zvišan signal v zgornjem delu pogačične vezi (blago skakalčevo koleno), manjšo plitko poko sklepnega hrustanca na centralnem delu pogačice, ki sega do polovice debeline hrustanca ter manjše področje zvišanega signala (otekline) v maščevju ob zgornjem notranjem delu pogačice.

Opisano je lahko posledica poškodbe, lahko pa je tudi posledica prehodnih obremenitev/poškodb. Predvsem priporočam s kliničnim pregledom kolena ugotoviti, kaj od navedenega vam povzroča težave. Sicer priporočam obremenjevanje kolena le do meje bolečine. Pred večjimi obremenitvami priporočam dosledno, vsaj 10 minutno ogrevanje, nato raztezanje (raztezne položaje je potrebno zadržati po 30 sekund in jih ponoviti trikrat), raztezanje je po trebno ponoviti tudi po zaključenih obremenitvah.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za razlago in nasvete.

Zanima me še tole, MR leta 2009 istega kolena je bil ( zaradi bolečin pri teku), da sta oba križna ligamenta stanjšana. Spremembe izrazitejše v predelu sprednjega križnega, kjer je nitje izredno tanko, vendar neprekinjeno. Entezitis na nasadišču patelarnega ligimenta in začetna femoropatelarna artroza. Hrustanec in meniska ok.

Glede na izvid tega sedaj ni več? Se je izboljšalo, kajne? Je to mogoče ali MR ni dobro prebran? Vmes sem bila na inj. PRP.

Hvala in lep dan

 

Spoštovani,

 Stara sem 69 let.

V letu 2016 sem opravila MRI levega kolena. Izvid :

Nakazan sinoviitis, srednje velik izliv, velika Bakerjeva cista, dolga 55mm, debela do 35mm.

QT, patelarni ligament bp, edem periligamentarno. 2 pliki- zgornja, medijalna.

LM- fisura v bazi zadnjega roga, medijalno od poplitealne kite.

MM- korpus je tanjši, plast korpusa je dislocirana periferno, v normalno debelem zadnjem rogu je fisura Y oblike. Sprednji rog je bp.

Neravna površina in nehomogena struktura hrustanca medijalnega kondila femorja v osrednjem delu sklepne ploskve.

Fisura v hrustancu lateralnega platoja tibije posteromedijalno. Vezi primerne.

Mnenje: spremembe v obeh meniskih, večje v medijalnem ter spremembe v sklepnem hrustancu medijalnega kondila femorja in lateralnega platoja. Velika Bakerjeva cista.

V istem letu sem imela opravljeno artroskopijo kolena.

Po op. posegu sem imela še 3krat punkcijo kolena zaradi nabiranja tekočine in otekanja.

Večjih težav nisem imela do pb. 1 leta nazaj. Sem sicer zelo aktivna. Postopoma predvsem pa zadnjih 6 mesecev  so se začele pojavljati močne bolečine za kolenom, ki mi izžarevajo v stegno oz. meče. Bolečina je pekoča in hoja je zelo otežena.

 Vljudno prosim za vaše mnenje oz. nasvet.

Prosim.

Glede na izvid tega sedaj ni več? Se je izboljšalo, kajne? Je to mogoče ali MR ni dobro prebran? Interpretacija posnetkov slikanj z magnetno resonanco je odvisna od pregledovalca (interpretatorja). Mogoče je, da so posnetki MR kljub različnemu opisu enaki ali zelo podobni. Priporočam hkratni pregled posnetkov obeh slikanj.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

priporočam, da opravite novo slikanje kolena z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki ter izvidom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani, hvala.

Za mojega osebnega zdravnika je MR normalen in me ni napotil ortopedu niti pogledal kolena. 🙂

Koleno boli, če je skrčeno, če počiva…ampak ja glede na vaše mnenje, še enkrat hvala, bom pričela z obremenitvami, najprej vajami. Bodite lepo

Spoštovani,

prosim. Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close