Najdi forum

Pozdravljeni,

dobila sem ravno izvid MR levega kolena:

Majhen izliv. Več fisur hrustanca patele centralno sega mestoma do kosti. V ostalih površinah je hrustanec ohranjen. Meniskusa imata normalen signal. Križ a ligamenta sta ohranjena. Kolateralna ligamentarna kompleksa sta v redu. Tetiva kvadricepsa ter ligament patele st ohranjena. Signal zmernega edema kostnine lateralnega tibialnega kondila posteriorno ob sklepu s fibulo. Ostali skelet ima normalen signal.
Mnenje:

Kontuzija kostnine lateralnega tibialnega kondila posteriorno.
Več fisur hrustanca patele centralno stopnje 3 in 4.

Glede na to, da se ukvarjam polprofesionalno s športom in me večkrat bolečina ovira pri športu, me zanima kako lahko rešim le to (seveda delam tudi čim bolj na tem, da ojačam kvadriceps).
Hvala,

lep pozdrav 🙂

Pozdravljeni,

glede na izvid MR, so vaš glavni problem poke sklepnega hrustanca na pogačici, ki segajo tudi do podhrustančne kosti.

Priporočam:

1. prejetje 1 do 3 kombiniranih injekcij plazme bogate s trombociti in hialuronske kisline (protivnetno, regenerativno in zaščitno delovanje)

2. okrepitev štiriglave stegenske mišice (predvsem ekscentrična vadba)

3. vsaj začasno, še boljše stalno, omejiti velike in sunkovite obremenitve kolena, predvsem tek, skoke, hojo navzdol ter prenašanja bremen

4. jemanje pripravka, ki vsebuje vsaj 888 mg čistega glukozamina ali vsaj 1500 mg glukozamin sulfata v dnevni dozi

 

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close