Najdi forum

Pozdravljeni

Że dlje časa imam bolečine v desnem kolku in v dimljah. Najbolj ob hoji,rotaciji noge in prenašanju bremen. Mravljinči mi stopalo. Opravila sem MR in vas prosim za razlago izvida in vaše mnenje.

MR desnega kolka v standardnih ravninah in sekvencah:

Na ciljanih posnetkih desnega kolka erozij ali izliva intraartikularno ni.

Minimalno stanjšan hrustanec v zgornjem delu sklepa. Ali to pomeni obrabo? Ali se da to preprečiti ali bo slabše? Ali mi to povzroča bolećine?

Difuzno tanjši acetabularni labrum spredaj, brez znakov za rupturo. Kaj to pomeni?  Kaj je vzrok?
Sprememb subhondralne kostnine ni.

Minimalen edem peritrohanterno obojestransko, brez izliva v burzi. Kaj to pomeni,kaj je edem?

Manjši osteofiti simfiza pubis, ki je nekoliko ožja s subhondralnimi cistami kostnine. Kaj to pomeni,ali mi to povzroċa bolečine? Kaj je vzrok?

Tanek areal osteoskleroze v spodnjem delu obeh sakroiliakalnih sklepov.  Kaj to pomeni? Kaj je vzrok?

Edema subhondralne kostnine ni, brez akutnih vnetnih fokusov – brez znakov akutnega sakroiliitisa.

 

Mnenje:

Začetne degenerativne spremembe

Brez akutnih vnetnih fokusov, brez znakov erozivnega artritis Tanek pas osteoskleroza v spodnjem delu SIS-ov

Zmerne degenerativne spremembe simfiza pubis.

kaj mi povzroča boleċine? Zakaj mi mravljinči stopalo?

Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni,

vaše bolečine v dimljah, ki so vezane na hojo in rotacijo so najverjetneje posledica začetnih obrabnih sprememb kolka. Tako stanjšan hrustanec, kot degeneriran labrum… se pojavljajo v sklopu obrabnih/degenerativnih sprememb kolka, vendar, kot rečeno, so pri vas še v zelo začetnem stanju  in ne zahtevajo operativnega zdravljenja. So pa lahko razlog za sekajočo bolečino na sprednji strani kolka.

Priporočam vam fizioterapijo in specifične vaje, ki vam jih lahko pokaže fizioterapevt.

Mravljinčenje stopala najpogosteje izvira iz ledvene hrbtenice in običajno ni povezano s kolkom.

Lep pozdrav.

 

dr. Mateja Sirše, dr. med., spec. ortopedske kirurgije, *** www.ortovital.si *** Kontakt: Ambulanta Zdravje, 030 704 429, [email protected], *** ASANTIS, kirurški in laserski center, 031 876 104, [email protected] ***

New Report

Close