Najdi forum

Pozdravljeni,

Prejel sem izvid od MR in me zelo zanima kaj pomenijo vsi ti izrazi. Malo me skrbi, zato me toliko vec zanima kaj je to. Za kontrolni pregled pri ortopedu pa moram pocakati še en mesec. Hvala.

MNENJE
Klinični podatki: Bolečine medialno po obremenitvi. MR desnega kolena:
Brez izliva.
Posteromedialno v maščevju ob distalni diafizi femurja je med mišicama semimembranozus in medialna glava gastroknemiusa okrog 2 x 4 x 3 cm Siroka lobulirana tekoginska formacija z nekaj septami – ganglion.
Tanka medialna patelarna plika.
Signal edema kostnine roba medialnega femoralnega kondila. Ostali skelet ima normalen signal. Meniskusa, križna in kolateralna ligamentarna kompleksa, tetiva kvadricepsa ter ligament patele SO ohranjeni.
Signal blagega edema suprapatelarnega maščevja.
Znakov za hrustančno lezijo ni.
Mnenje:
Manjša kontuzija ali obremenitvena reakcija kostnine roba medialnega femoralnega kondila. Ganglion posteromedialno ob diafizi femurja distalno.
lritacija suprapatelarnega maščevja.

Pozdravljeni,

izvid opisuje spremembo ene izmed mišic zaradi preobremenitve ali poškodbe. Sicer je brez posebnosti.
Ni prisotnosti nobene poškodbe vezi, meniskusa ali drugih struktur znotraj sklepa.
Stanje se bo sčasoma saniralo samo od sebe.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close