Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija mozolji do kdaj?!!

mozolji do kdaj?!!

Zanima me, ali se lahko zgodi, da imaš mozolje celo življenje? Imam že skoraj 40 let, pa nočejo in nočejo izginiti…(občasno problemi, med menstruacijo najbolj)…Poudarjam, da v najstniških letih nsem imela hujših težav…

Spoštovana bralka,

obstaja več študij v literaturi o aknah pri odraslih, zlastih ženskah , ki so pogosteje prizadete.
Po definiciji so akne odraslih tiste akne , ki so prisotne pri osebi stari več kot 25 let. Poznamo dve veliki skupini aken in sicer perzistentne, ki vztrajajo iz pubertete ter akne , ki imajo pozen začetek, torej , ko oseba ni več v puberteti.
Večina oseb v raziskavah pripada prvi skupini (82 %), drugi pa do 34%.
Akne odrasih ponavadi izzvenijo do 45 . leta , lahko pa vztrajajo v 6. ali 7. desetletju (“akne upokojencev”).

Značilno za odrasle akne je , da prizadenejo zlasti kožo spodnjega dela lic in vzdolž spodnje čeljusti ali pod njo.

Pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Tudi jaz imam enako težavo kot Mama. Imam 39 let in po bradi akne, sploh ob menstruaciji. Trenutno imam kozmetiko od La Prairie, kolekcijo za mastno kožo in moram priznati, da se je stanje izboljšalo. Na čiščenje kože hodim 1x mesečno. Ko se akna pozdravi, ostane na koži grd madež in traja več mesecev preden izgine. Zanima me, ali obstaja kako sredstvo, ki bi pospešilo izginjanje teh madežev? Ali obstaja kaka posebna nega za tako kožo ?

Spoštovani,

najpomembnejše je , da sprememb, mozoljev ne stiskate.
Res je , da lise zelo počasi izginjajo in zaenkrat ni magičnega sredstva, ki bi to pospešila.

Obstaja nega in lahko se predpišejo posebne kreme za preprečevanje nastanka aken. O teh stvareh se pa s pacienti osebno raje pogovorim

Pozdrav

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Mozoljev ne stiskam sama, to mi naredi kozmetičarka.
Se pravi, da bi bilo pametno, da obiščem dermatologa?

Da, bi bilo pametno.
Pozdrav

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close