Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija mozolji

mozolji

Imam 27 let in me še vedno pestijo mozolji. Imam mešan tip kože, koža na licih pa je precej prosojna in porasta. Sicer mi je zdavnik predpisal antibiotično kremo, vendar se stanje ni kaj preveč izboljšalo. Predvsem je problem v tem, da čeprav mozoljev ne stiskam, mi ostajajo vidna znamenja, ki se nočejo zaceliti. Za higieno kože skrbim redno, ne kadim, ne pijem alkohola, kave in ne ponočujem v zakajenih lokalih. Skrbim za redno vadbo, zato mi ni jasno kaj je vzrok mozoljem. Vse se je začelo, ko sem pred dvema letoma prenehala jemati Stediril-m tabletke. Takrat se mi je zdelo logično, da se mi je porušilo hormonsko ravnovesje, vendar nisem pričakovala, da bodo mozolji po dveh letih še kar aktualni. Imam redne menstruacije, zato mislim, da s hormoni ni nič narobe. Zanima me tudi, kako si lahko izboljšam videz kože, da bo bolj “polna” in ne prosojna in porasta?
Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem!
S spoštovanjem, Maja.

Spoštovana Maja!

T.i. mozolji obraza ali z latinsko oznako acne vulgaris faciei se lahko pojavljajo v zelo različnih starostnih skupinah in nikakor niso vezani le na puberteto. Tudi hormonskega neravnovesja pogosto pri ljudeh z aknami ne najdemo. Ni nič nenavadnega, da se je stanje poslabšalo po prenehanju jemanja Stedirila. Žal tudi samo ustrezna higiena obraza in urejen način življenja (ki vsekakor ne smeta izostati!) marsikdaj ne zadostujeta, da se akne ne bi pojavljale. Antibiotične kreme, kakršno vam je, sodeč po vašem opisu, predpisal vaš zdravnik, so praviloma koristne in pomagajo pri blažjih oblikah aken. Pri težjih pa je treba terapijo prilagoditi, po potrebi pa tudi uvesti zdravljenje s tabletami. Zato vam priporočam, da se zglasite pri dermatologu, ki bo presodil, katera vrsta terapije bi bila za vas najustreznejša. Pri nas v Dermadentu (http://www.dermadent.si) vam lahko kožo pregledamo, ocenimo kakovost in uvedemo najustreznejše zdravljenje.

New Report

Close