Najdi forum

živjo…

kaj vam naj rečem? Ali se je kaj videlo? ne vem, ker sem veliko z otrokoma – mogoče je hodil več na rekreacijo. Kar naenkrat več tekem – ne vem….nekoliko manj seksa. Opazila pa sem, da se me več ne dotika, kar tako mimogrede….. včasih se je. ne vem…. dopust bom težko vzela…. kaj naj rečem otrokoma? NAj kar povem po pravici? Ne bi rada, da ga zasovražita ali kaj takega ….

Ja, s tem svojim dretjem si res zoprna. Ne vem, zakaj je potreba po tem…

živjo…

kaj vam naj rečem? Ali se je kaj videlo? ne vem, ker sem veliko z otrokoma – mogoče je hodil več na rekreacijo. Kar naenkrat več tekem – ne vem….nekoliko manj seksa. Opazila pa sem, da se me več ne dotika, kar tako mimogrede….. včasih se je. ne vem…. dopust bom težko vzela…. kaj naj rečem otrokoma? NAj kar povem po pravici? Ne bi rada, da ga zasovražita ali kaj takega ….[/quote

Lahko bi pustila to nalogo njemu-naj sam razloži. Ampak verjetno bo treba prej povedati, pa s tem se izogneš temu, da bi on tebe očrnil pred njima. Povej da se je oči odločil in šel živet k drugi ženski, da se je zaljubil vanjo, da nobeden od vas ni kriv, da tudi tebi ni prej nič povedal da bi bilo kaj narobe, da nisi vedela da je karkoli narobe.
To moraš povedati, sicer bodo avtomatsko stopili na njegovo stran. Zelo pogosto je tako, pa mi ni jasno zakaj. Pomeni-da se ni nič oglasil od včeraj zjutraj?

to!

otroci so njegovi … zakaj ne bi bili z njim vsaj prvi teden?

p.s. jokati zaradi moškega je beda, jokati zaradi otroka je veličastno

Očitno si bila predana žena in mama in nisi počela ničesar drugega. Otrokoma povej, naravnost, brez olepšavanja, samo dejstva. In povej jima, da ju imaš rada in da se lahko zaneseta nate. Otroci marsikaj razumejo, čeprav so majhni. Oče bo itak moral sam odigrati svojo vlogo in od njega je sedaj odvisno, kakšne odnose bo ustvaril z otroki. To naj bo njegov problem, ne tvoj.

V službo pojdi, poskušaj delati dobro. Prosti čas pa izkoristi za pogovore z ljudmi, ki te imajo radi in te podpirajo. Najprej pride žalost, nato jeza, potem boš že sposobna jasno razmišljati in svet bo takoj lepši.

Z bivšim se ne obremenjuj. Iskati krivca nima smisla. Samo mnenje o njem, kar sem prebrala: je res kukavica. Najprej poje dobro kosilo, ki mu ga skuha žena, potem gre k ljubici in tebe pusti samo z otroci, ki so njegovi. Res nimaš za čem žalovati.

Drži se punca in glavo gor!

Očitno si bila predana žena in mama in nisi počela ničesar drugega. Otrokoma povej, naravnost, brez olepšavanja, samo dejstva. In povej jima, da ju imaš rada in da se lahko zaneseta nate. Otroci marsikaj razumejo, čeprav so majhni. Oče bo itak moral sam odigrati svojo vlogo in od njega je sedaj odvisno, kakšne odnose bo ustvaril z otroki. To naj bo njegov problem, ne tvoj.

V službo pojdi, poskušaj delati dobro. Prosti čas pa izkoristi za pogovore z ljudmi, ki te imajo radi in te podpirajo. Najprej pride žalost, nato jeza, potem boš že sposobna jasno razmišljati in svet bo takoj lepši.

Z bivšim se ne obremenjuj. Iskati krivca nima smisla. Samo mnenje o njem, kar sem prebrala: je res kukavica. Najprej poje dobro kosilo, ki mu ga skuha žena, potem gre k ljubici in tebe pusti samo z otroci, ki so njegovi. Res nimaš za čem žalovati.

Drži se punca in glavo gor!

Moja jokam!

Istih let sva, se mi zdi, minilo je leto, kar se je meni zgodilo podobno (le da je moj bil vsaj mičkeno bolj pošten in konec naredil preden je začel z novim razmerjem).

Za sabo imam kakšne štiri mesece nespečnosti, v tistem času sem popila dva paketa šentjanževk (delujejo antidepresivno), kakšne tri škatlice persena (ko sem ugotovila, da so se mi po šentjanževkah naredili fleki na čelu), enkrat sem se ga nažrla na sindikalcu (pri tem se zahvaljujem sodelavki, ki mi je ob vsakem izvozu z avtoceste v njegov kraj, sočutno tankala borovničke – žur je bil bojda nepozaben), obdobje avtomatskega vedenja (otrok zahteva mamo in ja, v službo je treba it), pa tudi en prijazen pogovor s tisto sodelavko z borovničkami.

No, povedala mi je tole:
DEDCEM SE NEKJE OKOLI 40. LETA PREPROSTO UTRGA. Kot ene sorte strah, da se življenje ne bo spremenilo nič več, da so zapadli v rutino, opazijo prve znake staranja in umirjenost zveze in odsotnost metuljčkov nenadoma prepoznajo kot dolgčas, želijo vznemirjenje, zazdi se jim, da to ni to. Začne jih motit nastajajoči trebušček, vznemirjajo jih prvi sivi lasje, skrbi jih nastajajoča pleča, he, he, sodelavkin mož si je celo dal presaditi lase na nastajajoči otok na temenu. In če se prav spomnim, si je moj takratni partner preko interneta naročil tiste mahedrajoče newage hlače, se celo prijavil na hudo patetično stran za duhovno rast (pa je drugače čisto brihtna mrcina), zapel za deset let mlajše peroksidno babše, ki ga je seveda zmanipuliralo na vseh frontah.

In, hmm, nasedel. V upanju na novo življenje, izpolnjujočo ljubezen. Da je v dveh letih zamenjala pet dedcev ob dveh majhnih otrocih se mu ni zdelo čudno. No, kakšne dva meseca kasneje mu je menda potegnilo.

Kar je bistvo: nekaj problemov v vezi sta gotovo imela, verjetno pa nič drugačnih, kot so bili prej, pa sta jih dosedaj brez težav premagala. Zato jih nisi opazila. In verjetno s teboj ni narobe nič. Samo njegov način dojemanja sveta se je spremenil, njega grabi panika.

Moj nasvet: vem, da ti je hudo. Vendar ga pusti pri miru. Ne kliči ga. Če bo poklical on, povej, da ga razumeš, ne očitaj mu, s silo ga ne moreš privezati nase. Ti pa skrivaj skušaj zacelit rane. Pa ne pij šentjanževk. 😉 Dopust takoj zdaj bi ti odsvetovala, ker več časa, ko boš imela za razmišljanje, huje bo. Pojdi na pilates ali nekaj drugega, izčrpaj se fizično, prebeli bajto, preštihaj vrt, pojdi frizerju. Ali se bo vrnil ali ne, ne vem. Ti samo skušaj ohraniti nekaj dostojanstva in ravnaj,hmm, kot da ga ne bo nazaj.

Pa ti resno misliš, da bo ta njegova zveza trajala? Ženska je 17 mlajša od njega. Skoraj oče bi ji lahko bil.

Ne vem tudi, kaj moški razmišljajo. Očitno samo s spodnjo glavo. Potem, ko pa ne gre, pa k bivši ženi domov jokat in jo rotit, da jih vzame nazaj. Sicer pa vem, da te to ne bo potolažilo, ampak je tipičen predstavnik moškega spola.

no, torej so le bili znaki, samo a si nisi upala vprašati, sklepati,…. no kakorkoli samo pokazati smo ti hoteli, da ne rata od danes do jutri. zdaj je kar je.

ja, otrokom ziher poveš po pravici, pa naj sama presodita kaj in kako, kako sta se pa do sedaj razumela z njim? so se skupaj ukvarjali s kakimi hobiji, rekreacijo,…..
če do sedaj niso imeli bogve kaj od njega, tud sedaj ne bo. tko da po pravici povedat, potem pa naj sama presodita v kakih odnosih bodo naprej

pa ne ju pošiljat kot kako prtljago kot je blo to nekaj postov višje, rekoč sem mu poslala dva najstnika, ki sta ex možu in ljubici popestrila vikend itd,….
ne jih izkoriščat za osebne obračune. če jima bo, naj bosta del časa pri očetu, če ne pa ne. če ju boš tja pošiljaja zaradi obračunavanja, bosta še bolj prizadeta, pa še zaupanje se lahko začne krhati. ni vredno
ker ste verjetno vi trije bolj povezani, dajte držat skupaj. pa vzemite to kot nov začetek. to je to

pa na forum o ločitvah si bejž pogledat za kake pametne in uporabne nasvete. to je trenutno več ali manj vse.

aja, zakaj pa ne bi mogla dobiti bolniške? za kaka teden? pa bejž do psihiatra, pa naj ti jo on napiše. toliko pač, da prideš k sebi. potem pa dalje.

Srečno

no, torej so le bili znaki, samo a si nisi upala vprašati, sklepati,…. no kakorkoli samo pokazati smo ti hoteli, da ne rata od danes do jutri. zdaj je kar je.

ja, otrokom ziher poveš po pravici, pa naj sama presodita kaj in kako, kako sta se pa do sedaj razumela z njim? so se skupaj ukvarjali s kakimi hobiji, rekreacijo,…..
če do sedaj niso imeli bogve kaj od njega, tud sedaj ne bo. tko da po pravici povedat, potem pa naj sama presodita v kakih odnosih bodo naprej

pa ne ju pošiljat kot kako prtljago kot je blo to nekaj postov višje, rekoč sem mu poslala dva najstnika, ki sta ex možu in ljubici popestrila vikend itd,….
ne jih izkoriščat za osebne obračune. če jima bo, naj bosta del časa pri očetu, če ne pa ne. če ju boš tja pošiljaja zaradi obračunavanja, bosta še bolj prizadeta, pa še zaupanje se lahko začne krhati. ni vredno
ker ste verjetno vi trije bolj povezani, dajte držat skupaj. pa vzemite to kot nov začetek. to je to

pa na forum o ločitvah si bejž pogledat za kake pametne in uporabne nasvete. to je trenutno več ali manj vse.

aja, zakaj pa ne bi mogla dobiti bolniške? za kaka teden? pa bejž do psihiatra, pa naj ti jo on napiše. toliko pač, da prideš k sebi. potem pa dalje.

Srečno[/quote]

In zakaj mu ne bi dala otrok? Saj so tudi njegovi, mislim, tukaj pišete take, kot da imate moške samo za osemenjevalce, potem ste pa užaljene, če zbezljajo kam drugam. Če bi se doslej z otrokoma ukvarjal tako kot je treba, mu bi tudi za ljubico zmanjkal časa. Če seveda ne mislite, da morajo za otroke skrbet tašče.
Nujno pa naj jim sam pove, kaj se dogaja. Namesto na bolniško – vzemi ne teden dopusta samo zase, otroke pa naj rihta mož.

poslušajte

njena mati ji bo najbolje svetovala, ve pa nehajte srat in raje svoje zakonske zveze rešujte.

Lp

pod vlak zaradi takšnega gnoja? naj poveš otrokom po pravici? pa saj je sam pokazal koliko ste mu vsi vredni..svoj k..je postavil pred vse vas. Upam da bo kmal impotenten in ga boste dobr ocurili za alimentacije..potem bo pa tudi tej mladenki s vso to prtljago manj zanimiv. Jaz ga samo brcnem da se mi prikaže. Gnoj jedan. A še pojedel je kar si skuhala? GNOJ!!!! Ti nisi nič kriva-tip je totalen gnjoj in ni vreden človeškega naziva.
Da ne bi slučajno ga klicala, samo preko sodnika, vse spakiraj in mu pošlji na njegov naslov. Naj on tebe kliče v prazno. Če popustiš..se bo pri tebi hranil, pral, peglal..ker tamala ne bo dolgo za vse to..tako da ne bodi naivna in ne podleži. Steraj svinjo kamor paše in zaživi s polnimi krili!
Otrokom bi TI prikrivala? Pa kako lahko toliko poveličuješ en navaden drek od človeka??


Ko se je moj ex odselil k ljubici, je hotel do delitve premoženja imeti v uporabi eno sobo, kadar bi mu zapasalo. In hotel je z mano glede otroka, financ in ostalega sklepat kravje kupčije. Tri dni je prihajal v stanovanje in lajal okrog mene, jaz sem ga pa ignorirala. Ker po treh dneh ni opazil mojega molka, sem mu povedala, da je ni stvari na svetu, zaradi katere bi še kdaj v življenju z njim spregovorila besedo. Samo preko odvetnika. Tako je končno ugotovil, da je lajal v steno in odpeketal. In ne moreš verjet, po petih letih – neprekosljivo lep občutek, ko se zazrem v vhodna vrata in vem, da ne bo nikoli več prestopil tega praga, ta patološki lažnivec in prevarant!

Predvsem se ne postavi v vlogo žrtve. Seveda se tako počutiš, ker se ti je podrl svet in ga boš morala zgraditi na novo. To zna trajati kakšni dve leti. Zdajle verjetno še dihati ne moreš, kaj šele jesti ali spati. Ampak rada bi ti povedala, do kakšnih spoznanj prideš sčasoma.

Nisi žrtev. Ni ti uničil življenja, ne tebi ne otrokom. Življenje pač teče in je, kakršno je. Druga ženska ni preračunljiva cipa, ki si je želela, kar imaš ti. Je pač še ena nesrečnica, ki ne ve, v kaj se spušča. Nima se smisla ukvarjati z njima. Poskusi ne razmišljati preveč o tem, kaj je bilo za tvojim hrbtom, kdaj se je z njo dobival, kako ti je lagal … Vem, da boš, ampak naj ne traja predolgo. Za otroke bo v končni fazi čisto ok, če imajo okrog sebe več bližnjih kot manj, čeprav se ti ta hip najbrž želodec obrača ob misli, da bi se ta ženska približala tvojemu otroku. Ampak zaradi tega, ker njo in moža ta hip sovražiš, ne pomeni, da bosta slaba za otroke. Jaz sem dolgo rabila, da sem to res dojela, ne samo na zunaj. In tudi to, kako obremenilno je za otroka, če čuti, da ga starša vlečeta vsak na svojo stran. Res, najboljši zgled boš dala svojima otrokoma, če jima boš zdaj sicer povedala, da ti je hudo, ker se z očetom razhajata, ampak se boš po tem hitro pobrala in začela živeti svoj lajf nazaj. Saj si še marsikaj drugega, ne samo žena od nekoga in mama.

Pri meni je bilo tako, da sem v končni fazi jaz predlagala razvezo in moram reči, da ti nobena stvar ne da toliko samozavesti kot občutek, da si vzel življenje v lastne roke. Tudi v tvojem primeru lahko zavzameš to stališče – da si ponosna, trdna v sebi in se ne pustiš zmanipulirati. Pa mimogrede – čimprej!! k notarju, ker moški je prvi teden, ko ima še slabo vest, pripravljen marsikaj požreti in prepisati nate, naslednji teden (in pod vplivom drugih ljudi) se bo začel spraševati, ali bi ti res dal prepisati tisti avto pa pol stanovanja – v tej fazi se začne izsiljevanje in postavljanje pogojev, konec marca se bo pa že posvetoval pri odvetniku, kako naj te iztoži za vse, kar je kdaj prispeval. Resno, videla pri sebi in pri drugih. Pohiti s tem.

Kaj ti bo pomagalo, da se postaviš na noge, veš sama. Meni je najbolj vrnilo samozavest to, da sem začela hoditi na zmenke, da sem spet slišala kakšen kompliment, da sem ugotovila, da sem dejansko spet samska in lahko počnem, kar hočem … Nekaj časa me je zabavalo, da sem izmenjala par partnerjev, malo poeksperimentirala s fantazijami, ki jih drugače ne bi nikoli uresničila, začela sem se več družiti z ljudmi nasploh, v službi sem postala bolj ambiciozna in sem ful naredila, športat sem začela in sploh sem ugotovila, da lahko živim polno in zadovoljno tudi sama. To je eno posebno zadovoljstvo, verjemi, ko enkrat najdeš sebe nazaj, samo bolj zrelo, bolj trdno znotraj kot prej. Zdaj je v mojem življenju nekdo, ki me ima rad in jaz njega, pa seks je desetkrat boljši, kot je bil z možem, ampak nočem reči, da je to zdaj to, ker tudi ta partner lahko odide, sebe imam pa za vedno.

Hmmm,…. to pa še men kot moškemu …. težko blo prebrat. Ne bom filozofiral itak, da je edina rešitev, da si tudi ti najdeš novega partnerja…… ampak žal to ni tako preprosto. Veš v časih Juge je živel en Tito…. pa je vedno govoril Živi kao,da če biti 100 godina mir a budi spreman kao,da, če biti sutra rat….. Če si znaš to prevest boš ugotovila kje je poanta našega življenaj na tej zemlji……

Tudi take stvari se dogajajo. Seveda je težko, ampak čas celi vse rane.
Osebno sem prepričan, da zadeve niso samo črnobele ampak je vmes tudi veliko sivine.
Opaziti pa bi morala že prej, saj se take zadeve ne zgodijo med kosilom.
Ti mu seveda nisi dala nobenega razloga, da se je odločil za tak korak ?

Naredi kar je najbolje za tebe in seveda otroke, vse ostalo ni vredno besed.

Če bo hotel nazaj k tebi, se morata o vsemu pogovoriti in šele nato se boš morala odločiti kako in kaj, če ga imaš res rada, je vse možno.

Jaz ne bi zapiral vrat iz trme in iz ponosa.
Kakor sem napisal, objektivno se vprašaj, zakaj je do tega prišlo ???
V življenju je lepše in lažje v dvoje ….

Živi vsak dan kot da ti je zadnji,
enkrat se ne boš zmotil 😉

Ne morem ti povedat kaj bi jaz dala za to, da bi me mož pustil! Meni je z guljofijo naprtil dolgove, tako da sem morala vzeti kredit, noče se izselit, čeprav je hiša pisana na mene in plačujem njegov kredit. Dnevno me maltretira in psihično izčrpava, jaz pa nimam možnosti oditi, ker nimam sredstev, sem brez službe, trenutno še dobivam denarno podporo. Nimam niti za odvetnika, ne dobim BPP ker sem lastnica hiše ….. draga moja – še veš ne kaj je hudo!
Bodi srečna, da si rešila človeka, ki te tako in tkao ne spoštuje!

Povej nam KAKO SI ?

Jaz ne razumem kaj se je zgodilo z varanjem? Vedno več (se mi zdi) je tega, da moški kar pobezljajo, a ne bi bilo bolj pametno, da bi še kar hodil na “rekreacijo”, žena itak ni nič vedla, 25-letnico bi še malo naokrog prinašal in vsi bi bili zadovoljni. Ne pa kar “hvala za kosilo, jaz se bom odselil”, ti se pa znajdi kakor veš in znaš.

New Report

Close