Najdi forum

Mož je pregorel


kralje, cesarje … se obglavi, ko so odveč ☺
Bogovov pa tudi to ne moreš ☺ … lahko odstopijo samo sami ☺
[/quote]

Takrat, največkrat, nastopi kriza, saj preprosto več ne vedo, kaj bi sami s sabo. Še manj, kaj bi s tistimi bližnjimi, ki so se jim medtem odtujili.

Nic ne filozofiram. Zivimo v druzbi, ki je k temu nagnjena. Ki to vzpodbuja. Ti povem konkretno? Bilo je v hecu, da sem po tem, ko sem prebil stotko (na bruto strani) rekel… no, se bolje bi bilo, ce bi to bilo neto. Placam vse, kar imam na grbi in sem miren. Imel sem se nekaj prostih kapacitet (delal sem tam okoli 30 ur na teden)… in sem na platformi za oglasevanje spet “odprl status”. In… po dveh tednih dobil ponudbo. 6 mesecev, super denar.

Enega narocnika sem dal na “hold” in prevzel projekt… ze med izvedbo se je iz enega obrata zadeva razsirila na 14. Ko je prisel tisti narocnik, ki sem ga imel na cakanju spet na vrsto, mi je zaupal vse obrate v Nemciji, Franciji in Angliji.

Ena sama sala, en sam nedolzen oglas na spletni platformi in nekaj neprevidnosti…
[/quote]
sem kej spregledala? je tema o tebi al o nekom drugem?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


ja itak, mulariji se ne da, bodo pa starci spet zadeve v roke vzel 🙂
[/quote]
jaz sem se s sedanjim poklicem srečal pri 42.h. Ker sem imel vsaj v primerljivih delovnih izkušnjah kilometrino, sem se ga lahko lotil … ker v družbi pač ni bilo ustreznega znanja, tutorjev, … in sem oral ledino na teh meridianih ☺ Da sem delal in se samoučil, razvijal kar je manjkalo 24/7, praznike, nedelje …
pa mi ni žal, čeprav ob tem nisem bajno obogatel ☺


sem kej spregledala? je tema o tebi al o nekom drugem?
[/quote]

Vidis, tocno ta ignoranca. Ni govora ne (1) o tebi, ki si racionalna in se ti to ne more zgoditi, ne (2) o meni, ki sem dal skozi tezko obdobje. Gre zato, da se clovek spozabi, zaplanira, karkoli ze… in zabrede v tezave. In v te tezave potegne celo druzino. Tukaj pise soproga, ne? Ona ne potrebuje sodb v stilu, ki si ga podala “Odraslemu se to ne more zgoditi.” Njej in njeni druzini se to dogaja. Tukaj in zdaj. Potrebuje nekaj, na kar se more opreti, ne pa “filozofiranja” in “moraliziranja”.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


jaz sem se s sedanjim poklicem srečal pri 42.h. Ker sem imel vsaj v primerljivih delovnih izkušnjah kilometrino, sem se ga lahko lotil … ker v družbi pač ni bilo ustreznega znanja, tutorjev, … in sem oral ledino na teh meridianih ☺ Da sem delal in se samoučil, razvijal kar je manjkalo 24/7, praznike, nedelje …
pa mi ni žal, čeprav ob tem nisem bajno obogatel ☺
[/quote]

priden 🙂 ampak mislim da ima avtorica drugačen problem.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Vidis, tocno ta ignoranca. Ni govora ne (1) o tebi, ki si racionalna in se ti to ne more zgoditi, ne (2) o meni, ki sem dal skozi tezko obdobje. Gre zato, da se clovek spozabi, zaplanira, karkoli ze… in zabrede v tezave. In v te tezave potegne celo druzino. Tukaj pise soproga, ne? Ona ne potrebuje sodb v stilu, ki si ga podala “Odraslemu se to ne more zgoditi.” Njej in njeni druzini se to dogaja. Tukaj in zdaj. Potrebuje nekaj, na kar se more opreti, ne pa “filozofiranja” in “moraliziranja”.
[/quote]
narobe si prebral in ženski sem dala dokaj realen odgovor, če želi naj ga vzame, če ne naj išče naprej, simpl.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


narobe si prebral in ženski sem dala dokaj realen odgovor, če želi naj ga vzame, če ne naj išče naprej, simpl.
[/quote]

Morda. Izhajam iz svojega zornega kota… in nikakor ni nujno, da je nekdo sef, ki lahko zlahka delegira naloge. Lahko je kljucni inzenir, lahko je kljucni dizajner… lahko je edini kirurg z nekim znanjem v Sloveniji. Vse to so odgovorna delovna mesta. Zato sem morda malo krivicno tvoje “nasvete” prehitro “obsodil”. Se opravicujem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Morda. Izhajam iz svojega zornega kota… in nikakor ni nujno, da je nekdo sef, ki lahko zlahka delegira naloge. Lahko je kljucni inzenir, lahko je kljucni dizajner… lahko je edini kirurg z nekim znanjem v Sloveniji. Vse to so odgovorna delovna mesta. Zato sem morda malo krivicno tvoje “nasvete” prehitro “obsodil”. Se opravicujem.
[/quote]
res je, lahko je marsikaj, ampak v resnici je problem, ki ga žena opisuje njen, ne njegov, vsaj ne še …
in tu morda lahko zdaj razumeš moj komentar … osebno res težko verjamem, da zrel moški nima meje … verjetno jo ima, le do nje še ni prišel …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


res je, lahko je marsikaj, ampak v resnici je problem, ki ga žena opisuje njen, ne njegov, vsaj ne še …
in tu morda lahko zdaj razumeš moj komentar … osebno res težko verjamem, da zrel moški nima meje … verjetno jo ima, le do nje še ni prišel …
[/quote]

Jaz pa ne zelim, da pride do te meje. In tu se bom pri opisovanju v prvi osebi ustavil in mi bos morala verjeti na besedo (ali pac ne). 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz pa ne zelim, da pride do te meje. In tu se bom pri opisovanju v prvi osebi ustavil in mi bos morala verjeti na besedo (ali pac ne). 😉
[/quote]
tebi še vedno ni jasno, da je govora o nekom drugem 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


tebi še vedno ni jasno, da je govora o nekom drugem 🙂
[/quote]

V taksnih primerih se poskusam drzati “Pascalove stave”: imas dve skodelici. V eni je 99 placebov in ena tableta proti glavobolu. V drugi je 99 tablet proti glavobolu in ena tableta strupa, ki ubije v trenutku. Iz katere skodelice si postreci v primeru glavobola?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V taksnih primerih se poskusam drzati “Pascalove stave”: imas dve skodelici. V eni je 99 placebov in ena tableta proti glavobolu. V drugi je 99 tablet proti glavobolu in ena tableta strupa, ki ubije v trenutku. Iz katere skodelice si postreci v primeru glavobola?
[/quote]

Ah, revež, novega sodelavca uvajaš in si že drugi dan pregorel…

To je to. Po srcu dobričina in noče biti šef, ki izkorišča delavce. Tak proti katerim imate ravno tukaj veliko povedati. Prav zato, ker je preobčutljiv, je tako pregorel. Ker mu ni vseeno za odnose in za ljudi.
[/quote]
No, pa saj če pošteno razdeli delo svojim podrejenim, to ne pomeni, da izkorišča delavce.
Čudno se mi zdi no, ko praviš, da 12 ur dela pa še nosi delo domov.. kakšne ljudi pa ima pod seboj?

Imamo firmo , delamo zase, a vseeno ob 16.00 zapremo pisarne. Vcasih jaz ali moz podaljsava za kaksno uro, ampak ce pride stranka in vem da bomo zasluzili. To da je deloholik in dela za druge je meni glupo. Ali bezi od doma v delo ali…

Avtorica teme:
Tvoj moz ni izgorel. Ce bi, ne bi mogel delati.
Lahko da izgori v prihodnosti. Ni pa nujno. Ne glede na to koliko dela. Ljudje smo si razlicni.

Zahvaljujem se vam za odgovore in nasvete. Predvsem od Desideriusa sem dobila veliko oprijemljivih podatkov. Vse odgovore sem si skopirala in moram vse skupaj naštudirati, razmisliti in združiti z moževimi navadami , karakterjem… Ras hvala.

Poznala enega takega. Ga ni več med nami. Ni dočakal 50 let. Zmeraj edini, ki zmore in zna.
Mi je pa zanimivo, da se je pri vaju to začelo, ko ga otroci niso več potrebovali. Torej ne gre za deloholika po naravi.
Ni takega položaja, ni take službe, ki bi lahko opravljal samo en človek – gre za zavestno izbiro, da samega sebe narediš za nepogrešljivega.
Poznam lastnika in direktorja mednarodno uspešnega podjetja – okoli sebe ima tim – In vsak iz njegovega tima je nadomestljiv. To je uspeh, ne delavec, ki misli, da je sam za vse. Zapomni si, to je njegova zavestna izbira.

Se strinjam iz zgornjega zapisa. Nihče ni nenadomestljiv. To je njegova izbira, to delo mu ogromno pomeni, ali pa ne zna diligirati dela. Mi imamo družinsko podjetje in delamo 8-9 ur. Nič več. Tvojega moža močno izkoriščajo, in plačajo 1 človeka, namesto da bi plačali 1,5 človeka.

Če resnično uživa v svojem delu potem ni skrbi. Nekaj v čem resnično uživaš te ne pripelje do izgorelosti, pa čeprav delaš 15h. Drugače pa je če ti je delo obveza, navada itd., kot je pri večini.

Kakor se mni zdi, je dandanes tako, da se človek zave minljivosti življenja in tega, da služba ne sem bit na prvem mestu ŠELE, ko zboli… ponavadi je takrat res prepozno…

lp

New Report

Close