Najdi forum

Pošlji ga v tri krasne, in to takoj. Pri meni je bila enaka zgodba, s tem, da meni plačuje preživnino (ne za otroke, ampak meni). Sicer sva še uradno poročena, jaz zdaj živim z žensko, on pa je menjal že tri cipe.

Živiš z žensko ???
Meni bolj zgleda da te se je pravočasno rešil…zdaj vživa.

Sklepam da si žensko zlopamtilo. Mene si pa čisto narobe ocenila. Nisem ne zamerljiv, ne hudoben, res pa je, da prevarantov in škodoželjnih ljudi okoli sebe ne trpim in da pomnim dejanja ljudi, dobra in slaba.
Morda si zato dobila tak občutek glede mene… ne vem…

No, zadeva se pri nas počasi zaključuje. Odločil se je, da gre. Jaz ga pri tem ne bom ovirala. Zdaj je že drugo noč prespal pri njej. Poskušala se bova dogovoriti o stvareh, ki se morajo urediti po končanju takšne zveze. Pravi, da mojega oz. našega ne rabi nič. Za preživnino bi plačeval meni ali pa otrokoma, ne bi pa šel na socialo. Prosim za pomoč, koliko se plačujejo preživnine za 17 letnika, ki je v srednji šoli in 25 letnico, ki še študira. Kako je z otroškimi dodatki v tem primeru in kako dokazati, da nisva več skupaj. Upam, da bomo zdaj živeli bolj umirjeno, saj se bom sprijaznila s tem, da za nas ne obstaja več kot mož, kot oče mojih otrok bo pa še vedno. Lp,

Obisk CSD je nujen in vaju tja pošlje sodišče. Premoženje si razdelita pri notarju. Ne boj se, ni drago.
Tam lahko skleneta tudi okvirni dogovor o preživnini, vendar pazi na to, da bo preživnina primerna.
Kako izračunaš preživnino? Tako, da sešteješ letne stroške za posameznega otroka in jih razdeliš na 12 mesecev. Pri tem bodi fer in ne vtikaj notri stroškov povezanih z vzdrževanjem premične in nepremične lastnine, ker ti zna to samo zakomplicirati ločitev. Na CSD radi predlagajo, da všteješ tudi vzdrževanje avta v preživnino za otroke, a to bo ob dobrem odvetniku na sodišču padlo. Višina preživnine bo na sodišču navzgor omejena glede na njegove mesečne prihodke.
Za otroške dodatke in podobne reči moraš imeti status urejen, …notar, posvet na CSD in ločitev.
Dobi si odvetnico, ker sami praviloma nimamo dovolj znanja in zaradi čustvene razrvanosti zlahka kaj spregledamo.

zadeve uredita črno na belem. morata na sodišče, ker je treba za 17 letnika določit preživnino in skrbništvo, starejša preživnino ureja sama. razdelita premoženje, če je kaj skupnega.
Ko boš imela poštempljano od sodišča, pa daš vlogo za od oz. štipendije.


Hočeš reči, da ne bi rad teh stvari uredil uradno? A veš, zakaj ne? Ker tebi zdaj lahko naloži karkoli, samo da se boš strinjala, da bo stvar šla čimbolj gladko zanj, kasneje si pa lahko v trenutku premisli in začenja preživnino odmerjati po svoje in postavljati pogoje.

Seveda govoriti o preživnini 25-letnice v tem trenutku nima kakšnega posebnega smisla. Preden bodo stvari urejene na sodišču, bo stara 26 in je vprašanje, ali je ne bo odvetnik prišel dražje kot tistih par mesecev preživnine za nazaj. Šteti se začne od dne, ko je vložena tožba. Je pa to stvar, ki se tiče tvoje hčere in njenega očeta, tebe pa pravzaprav čisto nič.

Ko bo mlajši star 18, preživnina formalno tudi ne bo več tvoja stvar, ampak bo moral očeta tožiti sam. Zato pohiti. Ni rečeno, da bo sin želel lastnega očeta vlačiti po sodišču. Mogoče bo rajši zavzel stališče “eh, saj bo že mami dala”.

Mogoče tvoj bivši točno s tem računa.

dragi bdt…
ok…se ti opravičujem , če sem te preveč negativnega začutila
p.s. ampak zamerljiv pa definitvno si 🙂
lp

Zamerljiv? Po čem sklepaš?

Zgrešeni stereotipni nasveti tipa: “bejži od ločencev”… so najslabše hujskanje proti medčloveškim odnosom.

Ločitve so zelo različne. Od sporazumnih, do zelo sovražnih. Od takšnih, ko se vse prikriva do konca in takšnih, kjer je vse lepo pregledno in skomunicirano. Ločujejo se tako revni, kot bogati.. če je vaše merilo človeškosti pač zgolj gmotni uspeh.

Zato noben ločenec ne more biti enak ločencu. Lahko so podobnosti, vzorci.. nikoli pa ni VSE enako.. ker ni govora o serijskih proizvodih – pa še ti se med seboj razlikujejo. Zato ne moreš ljudi vnaprej tlačiti v nekakšne predalčke. Na tisoče različnih faktorjev je, ki definirajo človeška (obleka ga itak ne).

Če ne drugega na zahodu v 75% ločitev zahtevajo ženske (drugje po svetu je niti ne morejo), preostalih 25% štartajo moški. Že v tem je bistvena razlika.. da o omenjeni vsebini, prijateljskosti, sporazumnosti.. ne ponavljam.

Bistveno vprašanje je: Ali nek človek (ženska ali moški) še vedno igra vlogo žrtve?

Nekateri ljudje so žrtve celo življenje.. in ja, tam nekako potem težko verjameš, da jih bo zadela strela z jasnega in bodo svoj vzorec spremenili. Ne glede na to ali so žrtev v smislu, da so bili “prisiljeni” varati.. ali pa so jih varali drugi.
Vloga žrtve je lahko zelo, zelo različna.. in je lahko tako začasna, kot trenutno laufajoči program v računalniku – RAM (kot posledica prizadetosti ob izgubi partnerja) ali pa bolj trmasto vztrajna: v ROM zapečeni OS-Operacijski Sistem.
Ločiti je potrebno torej med vzorci vedenj.. in ne vsepovprek ljudi obsojati na podlagi neke družbene titule, v tem primeru: ločenka, ločenec.

O tem, po kakšnih štosih večne žrtve posegajo, sem pa med drugim tudi v tejle temi: ”Prevarani – kakšen profil avtorjev je to?”

– – –

Glede na osnovno temo pa: Dokler se vsi vpleteni strinjajo, je vse OK.
Tu se ne.

Zato mora biti tudi ločitev uradna, od cesarja požegnana.. ker zakonodaja je tu prav zato, da ščiti šibkejše (otroke) in da se ne bi eden izmed staršev (ponavadi moški, ne pa vedno) izogibal svojim obveznostim.

Postopki ločitev so opisani marsikje na tem forumu.. v osnovi sta 2:
– sporazumno,
– s tožbo.

Glej: https://www.informiran.si/portal.aspx?content=locitev-pogosta-vprasanja&showMenu=1&showRightFrame=1

V obeh primerih je moč zaprositi za mediacijo, da se stvari čimbolj sporazumno dogovorijo in zapišejo ter začnejo uradno izvrševati. Hkrati se nudi tudi pravna pomoč, ker pač ne moremo vsi poznati vse zakonske hakeljce in lahko podpišemo, znotraj čustene prizadetosti nekaj, kar nam bo dolgoročno še bolj škodovalo in otrokom enako.

Pogum in trdnost bo potrebna. Dosežite še nekaj zase in otroke, mož je že pokazal, da mu je zgolj do njegovih interesov.. Dolgoročno znate pa vi priti iz te ločitve bolj celovita osebnost kot mož.. Prehod iz žene na ljubico se statistično ne obnese najbolje in tri četrtine takšnih zvez propade. Zaljubljenost, kemija seksualnosti, drugačnosti mine.. in človek se zbudi v realnost.

Statistično gledano je torej boljše življenje pred vami. znebili se boste lažne zveze, partnerja.. zdaj je pomembno, da si izborite vse pravice, ki vam pripadajo.
Sladkim besedam ne nasedajte, stvari naj bodo lepo zapisane.. saj, če je njegov namen res iskren, kaj torej stane podpis na CSDju, notarju in pred sodiščem?

De omnibus disputandum..

New Report

Close