motnje hranjenja
Naj prej vas lepo pozdravljam in vam v letu 2003 želim veliko sreče.Sedaj pa k težavi. Sem fant z motnjo hranjenja ( anoreksijo ) , za kar sem se trdno odločil da se je poiskušam rešiti. Trenutno sem iz 43 Kg prišel na nekje 55 kg pri višini 170 cm. Kilogrami zame niso več važni bil bi rad samo normalen človek, ( moram povedati da se pri svojem nespametnem hujšanju pokuril tudi vso mišično maso in sedaj zgleda kot zapornik ). Vseeno pa čutim da bi pri vrnitvi v normalno življenje potreboval pomoč in me zanima kaj bi mi sevtovali vi kot strokovnjk in kakšen način oziroma program bi bil zame naj bolj primere
Za odgovor se vam že v naprej najlepše zahvaljujem!
Lepo pozdravljen,
čestitam vam za tako jasno odločitev za zdravje in seveda za prve spremembe v telesni teži. Mislim, da bi vam bilo lahko v veliko pomoč več rednih ambulantnih srečanj. Z veseljem bi vas povabila v svojo ambulanto, da bi se pogovorila o področjih, pri katerih se vam zdi, da potrebujete pomoč, vendar sem v naslednjih mesecih odsotna. Za pomoč se lahko obrnete na dr. Reljič na polikliniki (Njegoševa 4) v Ljubljani, ki opravlja večino ambulantnega dela na tem področju.
Seveda si lahko kar nekaj o sami prehrani, o razlogih, zakaj je trud za zmago nad anoreksijo smiseln ali ne in seveda o razlogih, ki človeka pripeljejo do take izkušnje lahko preberete tudi v kateri od knjig. Toplo bi vam priporočilo knjigo Janet Treasure: Anorexia nervosa: A survival guide for families, friends and sufferers. na zalost je v anglescini, mislim pa, da jo lahko naročine preko interneta ali morda tudi preko knjigarne Konzorcij.
Z nalepšimi željami,
marija Anderluh
Pozdravljen,
ja, čeprav se pogosto govori v zvezi motnjami hranjenja o dekletih oz. ženskah , je vsaj vsak deseti, ki ima s tem težave, fant.
Prav zaradi takih napačnih informacij fantje o teh težavah spregovorijo še težje kot dekleta, oz. ženske.
Zato fante še prav posebej vabimo k sodelovanju v mednarodni študiji, ki poteka na naši kliniki o dejavnikih, ki posameznika delajo posebej ranljivega, da zboli za katero od motenj hranjenja. Da bomo o tem področju celostno vedeli več in bomo tako uspešneje pomagali in jih tudi uspešneje preprečevali.
Vama obema kot tudi vsem ostalim, ki bi želeli pomagati s svojim anonimnim sodelovanjem velja vabilo, da nam pišete na naslov:
[email protected]
Marija Anderluh
Moj mail je [email protected].